Garip Saat İlanları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Garip Saat İlanları

Mesaj adorno » 16 Kas 2019, 18:08

Ufkynl yazdı:
Umutt yazdı:
adorno yazdı:Hep beraber sikayet edelim siteye de kimse yanmasin.
Dicektim ki ilanlar kalkmis, belli ki takip ediyor forumu.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben şikayet ettim hocam, üyeliğini iptal ettirmek lazım aslında, onun için de yazdım ama dikkate almadılar.

Arkadaş, bariz dolandırıcı, diğer forumdaşlar da üyelik iptali için şikayet girerlerse belki bir faydası olabilir, çünkü şüphe yok ki bir süre sonra tekrar deneyecek.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sahibinden kurumsal hesaplardan aidat aliyor. Orada 4 yıllık üye logosu ile dolandiricikik yapan biri var. Bakalim sahibinden paraya mı dürüstlüğe mi önem veriyor :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sorunun cevabi icinde sakli

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj designer » 16 Kas 2019, 19:35

Malum sitede bu tarz ilanları görünce. Hep aklıma, meşhur dolandırıcı sülün osman’ın neden dolandırıcılık yapıyorsun denildiğinde, yaptığı şu öz savunması gelir aklıma. "benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. on tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. kuyumcunun kapısındayız. ve dükkân kapalı. karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın... adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. o arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, be de kayboluyorum ortalıktan. adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. ben aranıyorum. demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."
Parayı koyacağınız yer cebinizdir, kalbiniz değil...
Kullanıcı avatarı
designer

Mesaj ekdellal » 16 Kas 2019, 19:44

Sülün halt etmiş. Dolandırıcılığın, insanları kandırmanın hiç bir hafifletici sebebi olamaz, ne kanunda ne vicdanlarda.
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj justaguy » 16 Kas 2019, 20:07

designer yazdı:Malum sitede bu tarz ilanları görünce. Hep aklıma, meşhur dolandırıcı sülün osman’ın neden dolandırıcılık yapıyorsun denildiğinde, yaptığı şu öz savunması gelir aklıma. "benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. on tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. kuyumcunun kapısındayız. ve dükkân kapalı. karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın... adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. o arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, be de kayboluyorum ortalıktan. adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. ben aranıyorum. demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."

Her dolandırıcı haberinde benim de aklıma aynı demeç geliyor. Çiftlik bank zedeler, sülün Osman'lar, 1 koyup 5 alacağını sananlar, verdiği oyla cennete gideceğini sananlar, 10 liraya iphone alacağını ananlar. Hepsi aynı.

Geçenlerde letgo'da 800 liraya Seiko Astron ilanı vardı. Sırf adam ne diyecek diye, "piyasasının çok çok altında satıyorsunuz, neden" vb. bir mesaj attım. Cevap direk beklediğim gibi, ihtiyaçtan idi. Hiç üstelemedim. Adamın hesap şu anda "moderasyonda" görünüyor. Birini kesin çarptı, o da şikayet etti. İkinci el piyasası en az 3-4 bin lira olan saati 800 liraya koparmaya çalışanın dolandırılmayı hak ettiğini söylemiyorum fakat, dürüstlüğünden de şüphe ederim.
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj Xhantos » 16 Kas 2019, 20:20

Sülün Osman çok doğru söylemiş, zaten dolandırıcılığın en baş kanunu da budur, ava giden avlanır. Ancak elbette bu hiçbir şekilde hafifletici sebep olamaz.

Ben evimin kapısını açık (kilitlemeden) bırakabilirim, bu hırsızlık için hafifletici sebep olamaz. Benim insan olarak zaaflarım olabilir, zaaflarımın olması bunlardan kötü yönde faydalanılmasına hafifletici sebep olamaz.
Kullanıcı avatarı
Xhantos

Mesaj copycat » 16 Kas 2019, 20:33

Xhantos yazdı:
Ben evimin kapısını açık (kilitlemeden) bırakabilirim, bu hırsızlık için hafifletici sebep olamaz. Benim insan olarak zaaflarım olabilir, zaaflarımın olması bunlardan kötü yönde faydalanılmasına hafifletici sebep olamaz.

Bravo. Çok doğru yorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj argentum » 16 Kas 2019, 21:34

Bir ilan var malum sitede, çoğu kişi de görmüştür. 3200 TL Oris 65, ben sorduğumda 2800 TL idi. Neden bu fiyat dedim; orijinal değil dedi. Ancak bu saatin aynısını orijinal diye daha fazla fiyata sattılar dedi.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
argentum

Mesaj Umutt » 16 Kas 2019, 22:21

argentum yazdı:Bir ilan var malum sitede, çoğu kişi de görmüştür. 3200 TL Oris 65, ben sorduğumda 2800 TL idi. Neden bu fiyat dedim; orijinal değil dedi. Ancak bu saatin aynısını orijinal diye daha fazla fiyata sattılar dedi.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam size verilen bilgi doğrudur, piyasaya maalesef böyle bir parti replika Oris 65 geldi, o fiyat aralığında beklenmeyecek kalitede bir replika olduğu için de maalesef bir çok saatsever, orijinal diye satın aldı ve magdur oldu.

Bu vesile ile buradan tüm forumdaşları da uyarmış olalım, bilhassa bu model özelinde sertifikasız olanları tercih etmesinler.

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 278 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners