Sitelerdeki saatlerin hepsi sahte-Haber

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sitelerdeki saatlerin hepsi sahte-Haber

Mesaj görkemk » 29 Mar 2018, 12:25

Pahalı ürün ve kötü servis illegal değil. Kötü fiyat ve servisi müşteri affetmez cezalandırır ve cezalandırıyor da...Belki işlerini iyi yapsalardı şu anda iki katı satış yapıyor olurlardı.

Read more: viewtopic.php?f=12&t=28180&start=12#ixzz5B81nAZlE

işte yanılgı burda başlıyor aynı swatch group un oluşturmaya çalıştığı tekel gibi , saat ve saat gibi büyük firmalar çok sayıda markanın hakkını alarak müsteriyi kendine mecbur bırakmaya ve böylece kazık fiyatlarla fahiş karlar elde etmeye çalışıyorlar.

dürüst satıcı olsunlar yurtdışında satılan fiyatı neyse burda o fiyatı istesinler canımı yesinler

piyasada satılan markaların yarısı bir grubun eline geçse ve istediğin modeli veya benzer başka alma şansın olmasa nasıl müşteri cezalandıracak firmayı ?
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj gervaqo » 29 Mar 2018, 16:46

S&S internet satışları için söylemiş ki o şüphe bende her zaman var, 5 yıl kadar önce Güven Saatçim'in internet sitesinde bir Tag gördüm, fiyat çok uygundu, gidip yerinden görerek alayım dedim. Beylikdüzü Migros'a gittim, internettekinden 500 tl fazla söyledi ve kesinlikle düşmedi, ben de işkillendim, ne geleceği belli değil diye vazgeçtim, tamam iade edersin de neticede zaman kaybı, stres falan.

Bence önemli bir noktaya temas edilmiş, kim gündeme getirirse getirsin. S&S'e antipati duyuyoruz diye risk yokmuş gibi davranmak doğru olmaz.

Netteki bütün saatler sahte demek de abartı, uzun araştırmalar sonunda Evren saatten aldığım saat ben aldıktan hemen sonra Kosovalı vs. bir çok internet sitesinden düştü, o zaman dedim ki demek bunların hepsi benim aldığım saatin ilanıymış, stoklarında yok, sipariş gelirse Evren'den alıp gönderecekler, alamazlarsa da stokta yok deyip paran iade.
Kullanıcı avatarı
gervaqo

Mesaj Stingray » 29 Mar 2018, 19:18

Online alisveris sitelerinde sahte mal satiliyo demis isin ozeti..neden tepki gosterilmis anlamadim,jbl'den bang olufsen'e lacoste'dan armaniye,rolex'ten omega'ya her sektorden sahte urun dolu bu siteler,bunu dile getirmekte kotu birsey goremedim sahsen.hizmet kalitesinden fiyat politikasindan memnun olunmamasi ayri bi konu sanirim.kaldiki zaten yurtdisiyla ayni fiyata alabildigimiz pek birsey yok herhalde eleltronikten giysiye kadar,fiyatlarin ekstra sisirilmesi ise genel bir durum herhalde,pekcok unlu markanin bayilerinin sitelerinde acaip acaip rakamlar goruyoruz,sonra burda okuyoruz hepberaber iste su modeli %40 indirimle aldim bu markanin bayisinde en az %50 indirim yaparlar diye.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj justaguy » 29 Mar 2018, 21:15

Arkadaşlar merhaba, siteye yeni üye oldum. Saat konusunda dizler kadar bilgili olmasam da yaptıgım araştıramalar, yazışmalar ve online alışverişler sonucunda sunu söyleyebilirim: online sahte saat satışı da tek bir firmanın tekelinde. Sadece n11 vb değil, Boyner, 1v1y gibi siteler bile buna dahil. (Evet inanması güç fakat telefon ile teyit ettim. Hatta sahte saat satıyorsunuz farkında misiniz" dedim oralı olmadılar) Bu firma, bu sitelere saat sağlayarak Bey, savran, star vb satıcı isimleri ile replikalari "ithalatçı garantisi" diyerek kendi kaseledikleri garanti belgeleri ile gönderiyor.

Öte yandan online sitelerdeki tüm saatler de sahte değil. Bazı satıcılar garanti belgelerini "saat ve saat" veya "Aydın saat" gibi resmî distribütör garantisi ile gönderiyorlar. Bu satıcılar da genelde bilinen eski saat dükkanlarının online mağazaları.

Bir not daha, ozellikle bazı markaların replikalar genellikle kendini camdan ele veriyor. Orjinallerine göre, mat/soluk bir camları oluyor
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj copycat » 01 Nis 2018, 10:53

İşim marka ve patent vekilliği olduğundan tam içinde olduğum konu. Size basit bir örnek vereyim müsaadenizle.

Birkaç ay once Sirkeci'de büyük bir saat ithalatçısına toplantiya gitmiştim. Adını şu an hatırlayamadım. Hatta Casio da ithal ediyorlarmış. Yurtdışı işlemleri yürüttüğüm için Koreliler ile görüşmek üzere gitmiştim. Bu Koreliler Romanson saat markasinin yetkilileriydi. Hatta ben o güne kadar Romanson saatleri Türk bir firmanın Çin'e sipariş vererek ürettirdikleri private label uydurma bir marka sanıyordum. Oysa dünyanın birçok ülkesinde satılan bir Kore markasıymis. Bu saatler tahmin edeceğiniz gibi miyota quartz makineli birçoğumuzun almayacağı sıradan saatler. Buna rağmen önemli bir yurtici bayileri anında Çin'e sipariş verip ucuz saatin daha ucuzu sahtesini yaptırıp direkt ithal ediyormuş. Hem de çok ciddi miktarlarda. Yani Türkiye'deki kurumsal olarak sahte urettirme ve satma gerçeği basit bir Sirkeci tezgah altı meselesinden cok öte.

Özetle her ne kadar saat ve saat'i ben de sevmesem de bu konuda haklılar. Unutmayalım ki şu an dünyanın en büyük saat firmasının Türkiye'de distribütörü yok. Sahtecilik önlenmezse yarın Seiko'yu bile bulmak zorlanabilir piyasada.

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Ankthas » 10 Nis 2018, 13:36

https://eksisozluk.com/saat-ve-saat-firmasinin-sahte-saat-satmasi--5617554?a=popular

"sitelerdeki saatlerin hepsi sahte" diyerek kendilerini de katmışlar herhalde, en azından dürüstler :lol:

İnternet nasıl kullanılır da bilmedikleri için bir de mahkeme kararı çıkarttırıp ekşisözlükten başlık sildirmeye çalışıyolar, olayın üstünü örtmeye çalışıyolar, halbuki ters tepip daha da duyulmasına neden olacak. Bize düşen her yerden bu firmayı ifşa edip alışveriş yapılmamasını salık vermektir çevremize.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj justaguy » 03 May 2018, 09:59

Ankthas yazdı:https://eksisozluk.com/saat-ve-saat-firmasinin-sahte-saat-satmasi--5617554?a=popular

"sitelerdeki saatlerin hepsi sahte" diyerek kendilerini de katmışlar herhalde, en azından dürüstler :lol:

İnternet nasıl kullanılır da bilmedikleri için bir de mahkeme kararı çıkarttırıp ekşisözlükten başlık sildirmeye çalışıyolar, olayın üstünü örtmeye çalışıyolar, halbuki ters tepip daha da duyulmasına neden olacak. Bize düşen her yerden bu firmayı ifşa edip alışveriş yapılmamasını salık vermektir çevremize.

:shock: bu doğruysa distribütörlüğünü yaptıkları bütün markaların bu adamların distribütörlüğünü iptal etmesi gerekir
Kullanıcı avatarı
justaguy

Mesaj aunsalg82 » 15 May 2018, 17:24

Sahte saat olduğunu genelde nerden anlıyorsunuz? Adam garanti belgesi gönderiyor. Özellikle özel seri numarası kontrol edilebilecek bir saat değilse çok zor diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
aunsalg82

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 164 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners