Sitelerdeki saatlerin hepsi sahte-Haber

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Sitelerdeki saatlerin hepsi sahte-Haber

Mesaj mturann » 28 Mar 2018, 11:46

Sitelerdeki saatlerin hepsi sahte

Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Kaya: Sitelerdeki saatlerin hepsi sahte

Türkiye’de paralel ithalata (grey market) sahte ürün karıştırıldığını söyleyen Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, “Türkiye’deki internet sitelerinin neredeyse hepsi sahte saat satıyor” dedi. Kaya, uyardıkları sitelerin ise sorumluluk kabul etmediklerini belirtti

Gazete Habertürk'teen Yiğitcan Yıldız'ın haberine göre, Türkiye’de 30’dan fazla global saat markasını temsil eden Saat&Saat’in Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, saat satışı yapan internet sitelerinin tamamından saat satın aldıklarını ve bunları da orijinalliğini test etmek için markaların yurtdışındaki merkezlerine gönderdiklerini aktardı.

Kaya, “Ürünlerin sahte olduğunu kanıtlayınca söz konusu siteleri uyardık, fakat sorumluluğun kendilerinde olmadığını söylediler. Mevcut kanunlar bunun önüne geçemiyor. Yasalar değişsin, online alışveriş siteleri de sattıkları sahte ürünlerin arkasında dursun ve sorumlu olsun. Türkiye’nin neredeyse bütün internet siteleri sahte saat satıyor” dedi. Kaya, paralel ithalata (grey market) sahte ürün karıştırıldığının altını çizerek, “Orijinallerinin arasına karışan sahte saatler gümrükte tespit edilemiyor ve yerli internet sitelerinde tüketiciye orijinal gibi gösterilerek sahte ürün satılmış oluyor. Bunu kimi siteler bilerek, kim siteler ise bilmeyerek yapıyor” diye konuştu.

315 MİLYON TL CİRO

Sahibi olduğu Welder, Greenwich ve Wesse markalarını İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen saat ve mücevher fuarı Baselworld’de sergileyen Saat&Saat’in Yönetim Kurulu Başkanı Kaya, kendilerine ait 3 markayla 2017’de 315 milyon lira ciroya ulaştıklarını belirtti.

‘TÜRKLER ELİNE GEÇEN FIRSATI DEĞERLENDİRİYOR’

Welder markasına 14 milyon liralık yatırım yaptıklarını kaydeden Ramazan Kaya, “Welder 2018 sonunda portföyümüzdeki en büyük marka olacak. Şu an 12 ülkede satışını yapıyoruz, bu yıl sonunda ülke sayısını 20’ye çıkaracağız” dedi. Bazı ülkelerde Welder’in distribütörlerinin işlerini yeterince ciddiye almadıklarını belirten Kaya, “Welder ile Türklerin eline fırsat geçince bunu çok iyi değerlendirdiklerini anladım. Yeterli görmediğimiz distribütörleri aradan çıkararak İtalya, İngiltere, Yunanistan, Fransa ve ABD’de kendi şirketlerimizi kurduk” dedi. Kaya, saat üretiminin Çin’de ve İsviçre’den başka yerde kalmadığının altını çizdi.

‘AKILLI SAAT ÜRETİMİ İÇİN YERLİ YAZILIMCIYA KAPIMIZ AÇIK’

Gelecek yıllarda akıllı saat üretimine girebileceklerinin sinyalini veren Kaya, “Dünya saat sektörü 40 milyar dolar civarında, akıllı saatlerin cirosu ise 10 milyar dolar ciroya ulaştı. Akıllı saatler genele yayılınca o alana gireceğiz. Akıllı saat yazılımında dünya devlerine rakip olacağına inanan yerli yazılımcılar kapımızı çalarsa, elimizden gelen desteği veririz” diye konuştu.

‘TÜRKİYE AVRUPA’DA İLK 5’TE’

Baselworld’de konuşan Maurice Lacroix’in Yönetici Direktörü Stephane Waser, Avrupa’da Türkiye’nin en büyük 5 pazardan birisi olduğunu kaydetti. Saat&Saat’in satışlarının yüzde 50’sini oluşturan Fossil Group’un Kuzey Avrupa, E-Ticaret ve Merkez Avrupa’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Antonio Nigro da, Türkiye’nin genç nüfusu ile akıllı saatler için büyük potansiyel taşıdığını söyledi.

‘KURDAKİ ARTIŞ ZAM GETİRİR’

2018’de 400 milyon TL ciro hedeflediklerini aktaran Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, döviz kurundaki artışlar ile ilgili olarak, “Önümüzdeki aylarda kurdaki artışları takip edeceğiz. Bu artışın Türkiye ekonomisinden değil, dünyadaki gelişmelerden kaynakladığını düşünüyorum. Dövizin ateşi düşmez ise zam yapmak zorunda kalacağız” dedi. Kaya, 8 mağaza açarak toplamda 135 mağaza ve 180 satış noktasına ulaşacaklarını vurguladı.

Kaynak:http://www.haberturk.com/saat-saat-yonetim-kurulu-baskani-ramazan-kaya-sitelerdeki-saatlerin-hepsi-sahte-1892649-ekonomi

27.03.2018 - 01:31 | Güncelleme: 27.03.2018 - 09:54

HABERTÜRK
Kullanıcı avatarı
mturann

Re: Sitelerdeki saatlerin hepsi sahte-Haber

Mesaj kilimanjaro » 28 Mar 2018, 12:15

315 milyon TL ciro ... Allah daha çok versin.Versin vermesine de madem o kadar çok kazanıyorlar birazda mağazalarındaki çalışanların eğitimine harcasa saat saat.Saatten hiç anlamayan burunundan kıl aldırmayan çalışanlarıyla saat saattan alışveriş yapmam , yaptırmam.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj zodiac » 28 Mar 2018, 12:41

Kazıkçilık konusunda boyut atlamış bir firma :)
Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj Mandos » 28 Mar 2018, 12:59

Saatleri %50 pahalı satan bir firma için ilginç bir haber olmuş. Madem sahte satıyorlar açıklansalardı firmaları suç değil sonuçta bakanlık açıklıyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj kilimanjaro » 28 Mar 2018, 13:16

Unutmuşum.Çinden kilosunu 5 dolara aldıkları saatleri kaça sattıklarını da ciro ( .... ) şeklinde açıklasınlar bizde bilelim.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj eraslani » 28 Mar 2018, 13:21

Satın aldıkları ürünlerin sahte olduğunu, firma merkezine göndermeden tespit edemedilerse, kendi markalarımız dediklerinden kat kat kaliteli şeylerdir muhtemelen.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj hasanli » 28 Mar 2018, 13:22

saat ve saat kim? mağazalar zinciri mi? ya saat üretiyor mu? nette aradım net bilgi bulamadım bunlar kim :super:
Kullanıcı avatarı
hasanli

Mesaj schavelle » 28 Mar 2018, 13:26

Bir bayinin pahalı ürün satması sahtesinin satılmasına göz yummayı haklı çıkarmaz.
Maalesef sahte ürün konusu kanayan yaramız. (grey market ve paralel ithalatı tenzih ediyorum)
Ben de gördükçe web sitelerinde satışta olan sahte ürünleri şikayet ediyorum. Hatta sahte ürünü tedarik eden yabancı sitelerin linkini ve oradan alınmış ve yüklenmiş stok fotoları gönderiyorum. Ancak herhangi birinin satışdan çekildiğini görmedim.

Oysa bırakın ilanın kaldırılmasını, satanın siteden kovulması ve mahkemeye suç duyurusu yapılması lazım.

Belki sizler takip etmiyorsunuzdur ancak özellikle yılbaşı öncesi ve sevgililer günü yaklaşırken malum sitelerden (satıcısı başka bir şirket olmak üzere) çılgınlar gibi sahte ürünler satıldı. Hatta bu forumda ve bazı başka forumlarda bu konu ile iglili başlıklar var.
Millet Saat&saat'in yarı fiyatı diye sahte ürün aldı (star saat, savran saat, alısverissaati . com vs.) birçoğu bunun farkında bile değil. Şanslı olanlar ürünü iade ettiler ama bu yeterli mi?

Üstelik durum moda saatlerinde daha da kötü. Fossil, Armani ve Diesel gibi markalarda sahte ürün oranı Swiss saatlerden daha fazla.
(35-40TL'lik Casio F91'in bile 10-15TL'ye sahteleri var)

Bir de alenen replika ürün satışı konusu var.
Girip bakın Sahibinden'e hangi Swiss markayı aratın A kalite, A+++ kalite vb. gibi başlıklar halinde alenen sahte ürün satılmakta.

Bir kere problemi doğru tanımlamamız lazım. Tüketici olarak sahte ürün alındığında kaçak/çocuk işçi istismarından tutun mafya, silah, tehdit, kaçakçılık, rüşvet gibi suçlara da ortak olunuyor. Bundan insanlar direkt olarak zarar görüyorlar.
Bir de endirekt zararlar var. Bu ürünleri tasarlayan, üreten, pazarlamasını yapan şirketler, bayiler, orada çalışanlar, vergisini verenler satış ve iş kaybı yaşıyorlar.
Benim de en çok kızdığım kendini akıllı sanan sahte/replika ürün üreten, yukarıda saydıklarımdan faydalanan insanları "aman zaten lüks markalar (veya onları satanlar) zaten zengin bu sebeple oh olsun" diyenler.
En son schavelle tarafından 28 Mar 2018, 13:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
schavelle

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners