Dufa Watches hakkında bilgi.

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Dufa Watches hakkında bilgi.

Mesaj EnderE » 24 Mar 2018, 07:52

Merhaba. Instagramda Dufa diye bir Alman markasına denk geldim. Baselde aşağıdaki modeli sergilemişler. Marka ve satış agı hakkında bilgisi olan var mıdır? Resim

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Re: Dufa Watches hakkında bilgi.

Mesaj neperliva » 24 Mar 2018, 09:54

Guzelmis. Markayi ben de sosyal medyadan duydum arada dikkatimi ceken modelleri oluyordu. Bu modelin Turkiye satis fiyati oldukca yuksek olabilir. Modelin adi neymis?
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj EnderE » 24 Mar 2018, 10:22

neperliva yazdı:Guzelmis. Markayi ben de sosyal medyadan duydum arada dikkatimi ceken modelleri oluyordu. Bu modelin Turkiye satis fiyati oldukca yuksek olabilir. Modelin adi neymis?
İçinde miyota calısan 9100 var sanırım. Uygun fiyatlı bir calibre. Gerci calibre maliyeti saat satış fiyatının % kacı o da tartısılır.

Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Umutt » 24 Mar 2018, 13:49

Ben bu marka ile Almanya seyahatinde Berlin’de tanışmış, regülatör olan bir modelini beğenmiş ve kısa bir araştırma da yapmıştım. Modellerin çoğu 500 usd civarında ya da altında . Quartz ya da miyota otomatik mekanizma kullanıyor, benim baktığım modelin camı mineraldi ama yüksek ihtimalle diğer modelleri de mineral. Genel olarak modellerde klasik Alman dizaynı göze çarpıyor hatta bazı modelleri Glasshutte ve Als den çakılmış gibi geldi ama Alman ekolunu bilen arkadaşlar daha doğru yorum yaparlar.

Son olarak, ürün gamında göze çarpan, minimal maliyet politikasına karşılık genel olarak tepe ve kadran işçiliğini ve kasanın finish ini fiyata göre başarılı bulmuştum ben.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Zapod » 17 Haz 2018, 14:01

Malumalileriniz kur fiyatlarından dolayı bilinen markaların fiyatları yükseldi. Alternatif uygun markalar arıyorum. Fakat bu mekanizmayı para verilir mi? Fikirlerinizi bekliyorum. Resim

Kullanıcı avatarı
Zapod

Mesaj kilimanjaro » 17 Haz 2018, 14:12

Miyota, citizen e ait yillardir kendini ispatlamis guvenilir bir mekanizma.Ayrica problem ciktigi taktirde kolayca yedek parcasi bulunabilir.500 dolar civari bir saat icin ideal denilebilir.Zaman tutma konusunda cok titiz degilseniz ( gunde 15-20 sn sapma yapabilir ) tercih edebilirsiniz.Bu arada sapma isi birazda şansa kalmis bir durum.Cok daha hassas calismasi da olası.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Ankthas » 17 Haz 2018, 19:54

Bence de Miyota üzmez ama 500 Dolarlara çıkılıyorsa Seiko'nun Orient'in güzel inhouse mekanizmaları da devreye giriyor. Tissot ve Hamilton da giriş seviyesi ETA sunuyor bu fiyata.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj siyahpena » 17 Haz 2018, 22:42

500 usd gözden çıkmış ise steinhart derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
siyahpena

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 148 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners