4500 TL Bütçeli Saat Marka Model Önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

4500 TL Bütçeli Saat Marka Model Önerisi

Mesaj pixma » 13 Mar 2018, 14:49

arkadaşlar teknik bilgi olarak çok fazla saat bilgim yok ama saatlere ilgim fazla ve 4500 tl bütçe ayırdım.Önerebileceğiniz marka ve model varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
pixma

Re: SAAT ÖNERİ!!!

Mesaj canzdmr » 13 Mar 2018, 15:02

Selamlar,

Nasıl bir tarz istediğiniz söylerseniz daha nokta atışı öneriler gelir.

Diver mı, Pilot mu yoksa dress watch tarzı bi saat mi beğeniyorsunuz ?

Bütçeniz dahilinde en azından otomatik bir saat almanızı öneririm.
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj pixma » 13 Mar 2018, 16:24

Aslında sıkıntı orda başlıyo :D tarz olarak çok farketmiyo aslında.
Bazı sitelerden araştırdım ama dediğim gibi çok fazlada bilgim olmadığı işin içinden çıkamadım
O kadar para verdikten sonrada (4500 TL benim durumuma göre saat için çok fazla bi miktar) kötü bi saatte almak istemediğim için forumdaki arkadaşlara yardım almak istedim istedim
Kullanıcı avatarı
pixma

Mesaj Skywalker87 » 13 Mar 2018, 17:34

Tercihiniz deri kayışmı yoksa Çelik kordonumu? Malum önümüz yaz Türkiye koşullarında günlük deri kayışlı bir saat kullanmak zor olabiliyor bazıları için malum sıcaklıktan dolayı. Bende raymond weil freelancer chronograph vardı o fiyatlara bulunabiliyor çok güzel saat. Yada önceden bir Forum üyesine sattım tag heuer 41mm 500m oda çok güzeldi ve o fiyatlara alınabiliyor bir kaç ay önce 4500 e satmıştım sıfır gibiydi çok güzel bir saat ama bendeki maviydi siyahı daha güzel sanki. Forumdaki satış köşesinede bakmanızı tavsiye ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj manil » 13 Mar 2018, 17:55

size en iyi gidecek saat ikinci el longines'dir.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Re: 4500 TL Bütçeli Saat Marka Model Önerisi

Mesaj homage » 14 Mar 2018, 10:00

Kafalar karışıksa ML pontos diver veya longines legend diver öneririm. Bence mükemmel saatler. deri kordon tak dress warch olsun nato tak ister dal ister şort tshirt takıl. Hem klasik hem spor. Forumda her ikisinin de ikinci eli olması lazım. Daha sonra sıkılırsanız zarar etmeden elden çıkarırsınız.
Kullanıcı avatarı
homage

Re: 4500 TL Bütçeli Saat Marka Model Önerisi

Mesaj schavelle » 14 Mar 2018, 11:15

Sayın Pixma, güzel bir bütçeniz var. Benim önerim biraz daha modelleri incelemeniz ve hemen -en azıdan bütçenizin tamamı ile- saat almamanız.
Yeni bakmaya başladıysanız bugün beğendiğiniz saatler ile 3-5 ay sonra beğenecekleriniz farklı olabilir (hatta olacaktır). Bu süre içinde al-sat ile kayıp yaşarsanız sonra bütçenizle asıl istediğiniz saati almanız zora girebilir.
Önce saat türü, kullanım şekli ve yeri, renk, bilezik/kayış gibi ana parametrelere karar verirseniz yardım almak da kolaylaşacaktır.
Kullanıcı avatarı
schavelle

Mesaj hozburun » 14 Mar 2018, 11:22

pixma yazdı:Aslında sıkıntı orda başlıyo :D tarz olarak çok farketmiyo aslında.
Bazı sitelerden araştırdım ama dediğim gibi çok fazlada bilgim olmadığı işin içinden çıkamadım
O kadar para verdikten sonrada (4500 TL benim durumuma göre saat için çok fazla bi miktar) kötü bi saatte almak istemediğim için forumdaki arkadaşlara yardım almak istedim istedim

viewtopic.php?f=203&t=27926#axzz59dX2Cl1v
Kullanıcı avatarı
hozburun

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 239 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners