İnvicta pro diver 9938OB

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İnvicta pro diver 9938OB

Mesaj klamasyad » 28 Şub 2018, 00:08

Arkadaşlar merhaba
Uzun zamandır forumdaki arkadaşların tecrübelerini zevkle takip etmekteyim. Rolex submariner tarzı ama orijinal bir marka bakıyordum, dikkatimi invictanın modelleri çekti. Seiko mekanizmalı invicta pro diver modellerine bakarken internette swiss made olarak geçen bir modele rastladım “invicta pro diver 9938OB”
Biraz bilgim dahilince araştırdım, swiss made mekanizmadan bahsediyor, yanılmıyorsam mekanizma selita sw200 model olması gerekiyor. Bu saatin diğer benzeri modellerine göre daha iyi olduğunu duydum ama net bilgi sahibi değilim. Saat hakkında, mekanizmasının kalitesi hakkında bilgi almak istiyorum, seiko versiyonu ile arasında ne tür farklar vardır bu model mi daha iyi yoksa seiko mekanizmalı olan model mi iyidir ? Swiss made olması bu ürüne ne tür farklar katar ? Bu saati kullanan arkadaşlar ve ya tecrübeli arkadaşların desteğini rica ediyorum. Sizlerin yorumları nelerdir ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
klamasyad

Re: İnvicta pro diver 9938OB

Mesaj hlkshnr » 28 Şub 2018, 01:17

Swiss made invicta amazonda gormuştum ama fiyat 4-5 katı idi. O fark verilmez seiss made de olsa eninde sonunda invicta. Seiko yeterli kalitede bir mekanizma.

Kullanıcı avatarı
hlkshnr

Mesaj klamasyad » 28 Şub 2018, 07:47

Teşekkürler yorumunuz için ama mekanizmaları hakkında bilgi verseniz iyi olurdu, ya da saat iyi midir seikodan farkı ne ?iyi midir kötü müdür hemen hemen eşdeğer midir. Saati 650₺ ye aldım değer mi bu arada

Kullanıcı avatarı
klamasyad

Mesaj klamasyad » 28 Şub 2018, 08:07

Saatin İçindeki kalitesiz bir mekanizma mı ?

Kullanıcı avatarı
klamasyad

Mesaj klamasyad » 28 Şub 2018, 09:37

Peki seikodan daha mı kötü bu mekanizma

Kullanıcı avatarı
klamasyad

Mesaj klamasyad » 28 Şub 2018, 10:59

hlkshnr yazdı:Swiss made invicta amazonda gormuştum ama fiyat 4-5 katı idi. O fark verilmez seiss made de olsa eninde sonunda invicta. Seiko yeterli kalitede bir mekanizma.

Bu saatteki mekanizma seiko olan mekanizmaya göre kötü mü yani? Swiss made de olsa sonunda invicta demişsiniz. Sanırım bu konuda bilgilisiniz. İnvicta kalitesiz üretim yapan bir firma mı ?

Kullanıcı avatarı
klamasyad

Mesaj Ankthas » 28 Şub 2018, 15:18

Invicta, giriş seviyesi diver saatler içinde oldukça başarılı bir markadır. Fakat bütçe arttıkça seviye de yükseleceğinden, başka markalara bakmanızda yarar var. Benim tavsiyem birebir Rolex Sub homage'i arıyorsanız, Tisell, Davosa ve Steinhart'ın Ocean 1 serisine bakmanız. Ancak giriş seviyesi için dediğim gibi Seiko mekanizmalı Pro Diver da sizi üzmeyecektir. Forumda oldukça popüler bir saat bu yüzden arkadaşlar benden daha iyi bilgi verecektir.

Mekanizma mevzusunu da şöyle açıklayayım, diyelim ki Renault yeni çıkan Clio modelinde Ferrari'le anlaşıp Ferrari motoru kullanma kararı alıyor, aynı paraya gidip normal Ferrari mi alırsınız Ferrari motorlu Clio'yu mu? Gerçi bazı Mercedes'lerde Renault motoru kullanıldığı söyleniyor ama siz mevzuyu anladınız bence :D
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj homage » 28 Şub 2018, 16:03

klamasyad yazdı:Teşekkürler yorumunuz için ama mekanizmaları hakkında bilgi verseniz iyi olurdu, ya da saat iyi midir seikodan farkı ne ?iyi midir kötü müdür hemen hemen eşdeğer midir. Saati 650₺ ye aldım değer mi bu arada

Eğer satın aldığınız saat bu ise

https://www.invictawatch.com/index.php/ ... -automatic

üzerinde giriş seviyesi isviçre yapımı sw200 mekanizma var seiko nh35 den daha iyidir denilebilir. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi mekanizmalı saati almışsınız denebilir. Fakat invicta markasının bu işi nasıl yaptığını çözebilen kimse yok. 150 dolarlık mekanizmayı 200 dolarlık saatle satmak epey fantastik bir olay.
Kullanıcı avatarı
homage

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 133 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners