Rolex Saat D羹nyas覺n覺n Toyotas覺 M覺?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Saat D羹nyas覺n覺n Toyotas覺 M覺?

Mesaj g繹rkemk » 20 ub 2018, 14:09

Resim

The Richemont Group Watch Brands
A. Lange & S繹hne.
Baume & Mercier.
Cartier.
IWC.
Jaeger-LeCoultre.
Montblanc.
Officine Panerai.
Piaget.

The Swatch Group Watch Brands
Breguet.
Harry Winston.
Blancpain.
Glash羹tte Original.
Jaquet Droz.
L矇on Hatot.
Omega.
Longines

rolex'in y覺lda 1 milyondan fazla saat 羹rettiini bildiimize g繹re tabloya g繹re her 29 isvicre meneyli saat kullanandan birinde rolex var. Buda arabalar ile k覺yaslad覺覺m覺zda toyotaya denk geliyor. Buyrun hesap ortada
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Kay覺t: 02 Eyl 2016, 14:57

Re: rolex saat d羹nyas覺n覺n toyotas覺 m覺 ?

Mesaj Ankthas » 20 ub 2018, 14:33

襤statistikler belki 繹yle diyebilir ama benim kafamda hep Rolex = Mercedes. Yaln覺z bu rakamlar epey enteresan mesela en sondaki mekanizma cinsine g繹re pazar pay覺 %77 mekanik saatler olmas覺 a覺rtt覺. Ya da Seiko, Citizen, Casio'nun pazar pay覺nda bu kadar altlarda olmas覺. Kaynak neresidir bu arada?
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj azizkaya » 20 ub 2018, 14:42

Ankthas yazd覺:襤statistikler belki 繹yle diyebilir ama benim kafamda hep Rolex = Mercedes. Yaln覺z bu rakamlar epey enteresan mesela en sondaki mekanizma cinsine g繹re pazar pay覺 %77 mekanik saatler olmas覺 a覺rtt覺. Ya da Seiko, Citizen, Casio'nun pazar pay覺nda bu kadar altlarda olmas覺. Kaynak neresidir bu arada?

Ben de Rolex=Mercedes gibi hissediyorum. 襤lla biri Toyota olacaksa Seiko olur ve Grand Seiko da Lexus olur.
Japonlar覺n bu kadar altlarda olmas覺 doal. Eskimiyor dolay覺s覺yla yenisi al覺nm覺yor. Mesela hangimiz 10 y覺ldan eski Casio sahibi deiliz ki. Bir de sat覺l覺k saatlere bakal覺m forumun 癟ou Seiko. 5 kii 5 Seiko'yu evire 癟evire kullan覺yoruz. 2 er y覺ldan 10 sene yeni saat yok. Say覺n Hozburun Hocam ile Say覺n Iskampavya hari癟.

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj g繹rkemk » 20 ub 2018, 14:46

mekanik saatler daha pahal覺 oduu i癟in bir tane sat覺nca 20 dolarl覺k casiodan 100 tane satm覺 kadar ciro yap覺yor
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Mesaj schavelle » 20 ub 2018, 14:49

ok ilgin癟 rakamlar...
Citizen + Seiko + Casio bir Rolex etmiyor.
Rolex'in az adet 羹retimle b羹y羹k pazar pay覺 elde etmesi bana da Mercedes'i 癟ar覺t覺r覺yor. Standart bir Rolex Amerika'da neredeyse Corolla'n覺n fiyat覺n覺n yar覺s覺 ne de olsa :lol:

襤svi癟re'liler her eye ramen piyasay覺 s羹r羹kl羹yor: Adet olarak %2,5 ciro olarak %54 pazar pay覺!
stelik katma deerin 癟ou 羹lkede 羹retiliyor.
Dar覺s覺 T羹rkiye gibi ihra癟 羹r羹n ortalamas覺 1-2 dolar/kg olan 羹lkelerin ba覺na :roll:
Kullan覺c覺 avatar覺
schavelle

Ya: 47
Kay覺t: 29 Oca 2018, 10:45

Mesaj g繹rkemk » 20 ub 2018, 14:51

azizkaya yazd覺:
Ankthas yazd覺:襤statistikler belki 繹yle diyebilir ama benim kafamda hep Rolex = Mercedes. Yaln覺z bu rakamlar epey enteresan mesela en sondaki mekanizma cinsine g繹re pazar pay覺 %77 mekanik saatler olmas覺 a覺rtt覺. Ya da Seiko, Citizen, Casio'nun pazar pay覺nda bu kadar altlarda olmas覺. Kaynak neresidir bu arada?

Ben de Rolex=Mercedes gibi hissediyorum. 襤lla biri Toyota olacaksa Seiko olur ve Grand Seiko da Lexus olur.
Japonlar覺n bu kadar altlarda olmas覺 doal. Eskimiyor dolay覺s覺yla yenisi al覺nm覺yor. Mesela hangimiz 10 y覺ldan eski Casio sahibi deiliz ki. Bir de sat覺l覺k saatlere bakal覺m forumun 癟ou Seiko. 5 kii 5 Seiko'yu evire 癟evire kullan覺yoruz. 2 er y覺ldan 10 sene yeni saat yok. Say覺n Hozburun Hocam ile Say覺n Iskampavya hari癟.

valla istatistik japon saatleri ile k覺yaslay覺nca deil mekanik isvi癟re saatleri ile k覺yaslay覺nca toyotaya denk geliyor diyor
Kullan覺c覺 avatar覺
g繹rkemk

Mesaj rolexcollector » 20 ub 2018, 15:25

g繹rkemk yazd覺:
azizkaya yazd覺:

valla istatistik japon saatleri ile k覺yaslay覺nca deil mekanik isvi癟re saatleri ile k覺yaslay覺nca toyotaya denk geliyor diyor
Toyota bu kadar iyiyse arabay覺 da Toyota yapmak laz覺m!

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj schavelle » 20 ub 2018, 15:33

g繹rkemk yazd覺:
azizkaya yazd覺:

Bu a癟覺dan bak覺nca kat覺l覺yorum. Sonu癟ta Rolex t羹m d羹nyada 癟ok satan, iyi, g羹venilir ama 癟ok 羹st d羹zey say覺lamayacak bir 襤svi癟re saat markas覺. Sonu癟ta ne arabalar var :)
Kullan覺c覺 avatar覺
schavelle

Ya: 47
Kay覺t: 29 Oca 2018, 10:45

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 148 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners