Rolex Saat D羹nyas覺n覺n Toyotas覺 M覺?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex Saat D羹nyas覺n覺n Toyotas覺 M覺?

Mesaj rolexcollector » 26 ub 2018, 00:21

darksilence yazd覺:
nzmokur yazd覺:
darksilence yazd覺:
nzmokur yazd覺:Chrono24.com den bak覺n.
Fotodaki arkadata da g羹zel zenith ler oluyor. Whats app ile yaz覺abilirsiniz.
Resim

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Eyvallah 羹stad. Bi konuay覺m bakal覺m..
Rica ederim

nzmokur hocam,

Bug羹n g繹r羹t羹m yok elinde. Numaray覺 sizden ald覺覺m覺 s繹yleyince hemen tan覺d覺 bu arada... :)
Teekk羹r ederim tekrardan.
Rica ederim ne demek.
Bunun i癟in buraday覺z :)

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj coolfire » 26 ub 2018, 11:47

copycat yazd覺:hemen hepimize anlat覺lan bir ifade vard覺:

"cahiliyye devrinde insanlar kendi elleriyle yapt覺klar覺 putlara b羹y羹k deer verir, onlara taparlard覺. onlardan kendilerini toplumda y羹celtmelerini dilerlerdi. sonra da mecbur kald覺klar覺nda helvadan yapt覺klar覺 bu putlar覺 gayet rahat癟a yerlerdi" derlerdi. ben de yuh be! ne aptal adamlarm覺 diye d羹羹n羹rd羹m.

ama imdi insan doas覺n覺n 癟ok da deimediini d羹羹n羹yorum. imdi de ellerimizle yapt覺覺m覺z, ama "癟ok iyi i癟ilii olan", "harika mekanizmas覺 olan", "dierlerinden 癟ok farkl覺 olan", ya da "son model olan", ellerimizle yapt覺klar覺m覺za a覺r覺 deer veriyor, toplumda bize pozisyon kazand覺rmas覺n覺 umuyor, tutkuyla balan覺yoruz. ancak modeli deiince, s覺k覺l覺nca ya da maddi ihtiyac覺m覺z olunca bu helvadan eserlerimizi sat覺p rahat癟a yiyebiliyoruz.

bu a癟覺dan bakt覺覺mda rolex'in de herhangi bir deerini g繹remiyorum. ama biz buyuz, insan覺z ve s羹rekli bir eyleri g繹z羹m羹zde a覺r覺 y羹celtiyoruz. 癟ou zamanda birileri dedii i癟in o y繹nde kouyoruz. bazen de 癟ou insan o y繹nde komad覺覺 i癟in, bizim gibi bir grup 癟ok ak覺ll覺! ve zevkli! insanlar覺n tercih ettii "se癟kinler" y繹n羹nde kouyoruz.

geceleri g羹venlie kavumak i癟in yerden yar覺m metre y羹ksee aa癟 liflerinden yatak yapan adam i癟in rolex ile seiko skx aras覺nda pratikte hi癟bir fark yoktur. belki t羹m bilgisayar覺 beynine bir 癟ip marifetiyle yerletirilmi adam i癟in de olmayacak. ama biz u an "marka alg覺s覺n覺n" peindeyiz. 癟羹nk羹 bizi mutlu ediyor ve 繹zel hissettiriyor. zira insan覺n korkusu 繹l羹m deil s覺radanl覺k genelde.

繹zellikle mekanik saat gibi asl覺nda g羹ncelliini en az 50 y覺ld覺r yitirmi bir teknolojinin sevdal覺s覺 olan insanlardan, bizlerden, rasyonellik de beklenmemeli zaten.

velhas覺l覺 rolex'i toyota'ya benzetemeyiz. ama mercedes'e de benzetemeyiz. t覺pk覺 seiko'yu hyundai'ye benzetemeyeceimiz gibi.

ben daha 癟ok iyi ekil verilmi helvaya benzetiyorum.
ok g羹zel bir tespit olmu. Teekk羹rler.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Ya: 47
Kay覺t: 16 Mar 2013, 14:53

Mesaj coolfire » 26 ub 2018, 11:51

darksilence yazd覺: yani ister Toyota olsun, ister Saab, isterse de Skoda... bir sat覺 objesi olarak g繹rmek 癟ok yanl覺 bence... :champ:

Bir Saab "saab覺" olarak bu yorum g繹zlerimi yaartt覺 hocam [emoji22]

Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Mesaj darksilence » 27 ub 2018, 17:58

coolfire yazd覺:
darksilence yazd覺: yani ister Toyota olsun, ister Saab, isterse de Skoda... bir sat覺 objesi olarak g繹rmek 癟ok yanl覺 bence... :champ:

Saab tabir-i caizse ta gibi araba.. ve bir o kadar da kaliteli bence.. :thumbup: ama bir de ikinci el sat覺覺 h覺zl覺 ve yayg覺n olan bir marka olsa s羹per olur. Saab deyince akl覺ma Zenith geliyor. Saab=Zenith :super:
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

Mesaj Ankthas » 12 Mar 2018, 13:55

Evet en son gelen haberle art覺k Rolex = Mercedes diyebiliriz g繹n羹l rahatl覺覺yla :champ: :champ: :champ:

https://www.motorauthority.com/news/1115602_mercedes-overtakes-toyota-as-most-valuable-car-brand-in-influential-study

"Mercedes Benz, Toyota'y覺 ge癟erek en deerli araba markas覺 oldu"
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj vysaknc » 12 Mar 2018, 15:17

"cahiliyye devrinde insanlar kendi elleriyle yapt覺klar覺 putlara b羹y羹k deer verir, onlara taparlard覺. onlardan kendilerini toplumda y羹celtmelerini dilerlerdi. sonra da mecbur kald覺klar覺nda helvadan yapt覺klar覺 bu putlar覺 gayet rahat癟a yerlerdi" derlerdi. ben de yuh be! ne aptal adamlarm覺 diye d羹羹n羹rd羹m.

ama imdi insan doas覺n覺n 癟ok da deimediini d羹羹n羹yorum. imdi de ellerimizle yapt覺覺m覺z, ama "癟ok iyi i癟ilii olan", "harika mekanizmas覺 olan", "dierlerinden 癟ok farkl覺 olan", ya da "son model olan", ellerimizle yapt覺klar覺m覺za a覺r覺 deer veriyor, toplumda bize pozisyon kazand覺rmas覺n覺 umuyor, tutkuyla balan覺yoruz. ancak modeli deiince, s覺k覺l覺nca ya da maddi ihtiyac覺m覺z olunca bu helvadan eserlerimizi sat覺p rahat癟a yiyebiliyoruz.

bu a癟覺dan bakt覺覺mda rolex'in de herhangi bir deerini g繹remiyorum. ama biz buyuz, insan覺z ve s羹rekli bir eyleri g繹z羹m羹zde a覺r覺 y羹celtiyoruz. 癟ou zamanda birileri dedii i癟in o y繹nde kouyoruz. bazen de 癟ou insan o y繹nde komad覺覺 i癟in, bizim gibi bir grup 癟ok ak覺ll覺! ve zevkli! insanlar覺n tercih ettii "se癟kinler" y繹n羹nde kouyoruz.

geceleri g羹venlie kavumak i癟in yerden yar覺m metre y羹ksee aa癟 liflerinden yatak yapan adam i癟in rolex ile seiko skx aras覺nda pratikte hi癟bir fark yoktur. belki t羹m bilgisayar覺 beynine bir 癟ip marifetiyle yerletirilmi adam i癟in de olmayacak. ama biz u an "marka alg覺s覺n覺n" peindeyiz. 癟羹nk羹 bizi mutlu ediyor ve 繹zel hissettiriyor. zira insan覺n korkusu 繹l羹m deil s覺radanl覺k genelde.

繹zellikle mekanik saat gibi asl覺nda g羹ncelliini en az 50 y覺ld覺r yitirmi bir teknolojinin sevdal覺s覺 olan insanlardan, bizlerden, rasyonellik de beklenmemeli zaten.

velhas覺l覺 rolex'i toyota'ya benzetemeyiz. ama mercedes'e de benzetemeyiz. t覺pk覺 seiko'yu hyundai'ye benzetemeyeceimiz gibi.

ben daha 癟ok iyi ekil verilmi helvaya benzetiyorum.[/quote]Afiyet olsun size o halde

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi[/quote]
rolex de g羹zel bu yaz覺da 癟ok g羹zel..
H覺rs sebebi hasarettir..
Kullan覺c覺 avatar覺
vysaknc

Ya: 51
Kay覺t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj coolfire » 12 Mar 2018, 17:42

darksilence yazd覺:
coolfire yazd覺:

Saab tabir-i caizse ta gibi araba.. ve bir o kadar da kaliteli bence.. [emoji106] ama bir de ikinci el sat覺覺 h覺zl覺 ve yayg覺n olan bir marka olsa s羹per olur. Saab deyince akl覺ma Zenith geliyor. Saab=Zenith :super:

Ikinci el olay覺 art覺k 癟ok s覺n覺rl覺 hocam. Ama az olduu i癟inde bir ekilde al覺c覺 buluyor. Yurt d覺覺nda 癟ok kul羹pler vs var. Tr'de Ankara ve izmir'de epey kullan覺c覺s覺 var bu arada.

Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Mesaj therapeute » 14 Mar 2018, 10:59

Rolex'in standart fiyat listesi neden online olarak ifa edilmiyor?
Omega'n覺n sitesini beeniyorum , yal覺n ve liste fiyatlar覺n覺 g繹stermekte , hemde TL olarak.
Kullan覺c覺 avatar覺
therapeute

Kay覺t: 06 Haz 2016, 11:33

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 162 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners