Seiko SKX007J - SKX007K Satın Almak

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko SKX007J - SKX007K Satın Almak

Mesaj evsen81 » 14 Ara 2018, 10:31

J veya K ile ilgili bu kadar çok soru sorulması anlamsız olmuş üstelik verilen onca cevaba rağmen. Hem J hem de K serili Seikolarım var benim görüşüm Seiko nun kalite algısı j k kodlarından ziyade modele göre değişiyor K kodlu bir Turtle J kodlu bir Seiko 5ten daha kaliteli durablliyor.Aynı modelde ise j olmuş k olmuş öyle çok hissedilir bir fark yok.Ha benim saatim illa J olacak diyen de versin 40-50 dolar fazla alsın madem kodlara bu kadar takılıyorsa :thumbup:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj evsen81 » 14 Ara 2018, 10:36

TigTheBand yazdı:Saati Nisan 5 de CreationWatches sitesinden sipariş ettim Mayıs 7 de elime ulaştı gümrük vs. ödemedim 775 ₺ ye geldi her şey dahil.
Ertesi gün çarşıda her hangi bir saatçiye gittim kordonu kısalttırmak için . Saati kaça aldın dedi 188 dolar dedim. Sahte bu felan dedi nereden anladınız dedim bir şey demedi :D Enteresan niye öyle dedi anlayamadım.

Resim

7-8 yüz liralık saatler 1300-1400 oldu ya diyecek laf bulamıyorum.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj htover2 » 14 Ara 2018, 12:00

Maradona yazdı:Bu "niyet okuma" söylemi de yeni moda sanırım, komik geliyor bana... Neyse, madde madde son kez yazıyorum, umarım bir sonuca varırız artık:

1. Durduk yere size sataşan ya da sizin deyişinizle "niyet okuyan" biri yok karşınızda... Verilen cevaplara karşılık, aynı soruyu başka başlıklarda da sormanız niyetinizi açık ediyor zaten yeterince... Hadi diyelim ben yanlış anladım, neydi niyetiniz bunu yaparken, söyleyin de aydınlanalım... Daha büyük bir kitleye erişmek amacınızın olduğunu siz kendiniz söylediniz... O zaman başka başlıklara gerek yok forumlarda, tek bir ana başlık olsun, geniş kitleler orada her türlü konuyu konuşsun... Olur mu sizce öyle, mantıklı mı bu? Her sorunun belirli ve doğru bir yeri olmamalı mıdır?

Eğer başka bir niyetiniz varsa da bilmek isterim açık yüreklilikle, bekliyorum...

2. Gerçekten de son derece nazik bir şekilde belirttim yaptığınız şeyin yanlış olduğunu (göz kırpan emoji vs koydum hatta mesaja, yumuşatmak için) ama ya pamuklar içinde yetiştiğiniz için size kaba geldi bu yaklaşım ya da alıngan bir anınıza denk geldi... Yoksa bu kadar zor olmamalı hatayı kabul etmek...

3. Emin olun sert bir çıkış böyle olmazdı, geçmiş mesajlarıma bakarsanız çok daha sert tepkilerimin olduğunu görürsünüz başka kişilere... Benim esas tepki gösterdiğim şey; nazikçe yapılan bir uyarıyı tamamen ters anlayarak taarruza geçmeniz, pardon diyeceğiniz yerde... Demagoji yapmanız kısacası... Forumlarda başıma gelenler falan, onlar neydi öyle?

4. Hatanızı kabullenmek neden bu kadar zor?

Günaydın sevgili Maradona. Dün size cevap yetiştireceğim diye uykumdan epey bir fedakarlık yaptım ama en sonunda dayanamayıp uyudum artık mazur görürsünüz bu durumu diye düşünüyorum. Şimdi sizin bu son mesajınıza bakarsak, bu size atacağım son mesaj diyebilirim. Çünkü bakıyorum ve gereksiz yere konunun içine içine çekiliyorum buna şüphem kalmadı artık. O yüzden son kez yazıyorum. Öncelikle ilk mesajınızda bahsettiğiniz o emoji bende "emoji6" şeklinde görüldü bunu bilmenizi isterim dolayısıyla o bahsettiğiniz emojinin ne olduğundan bihaberim. İkincisi o emoji kalp emojisi dahi olsa "...1000 kere yazmazdınız..." şeklinde söylemde bulunarak, zaten agresif bir yorum yapıyorsunuz, yazdığınız ve bu bütün saçma sapan diyaloğun başlamasına sebep olan ilk mesajınızda. Bunu hani şu üye olduğunuz forum siteleri var ya, hah işte oralarda da sorabilirsiniz böyle bir şey yazdım ve karşımda ki buna alındı diye ve bakın bakalım ne diyecekler size. Kaldı ki bence buna hiç gerekte yok zaten, açıkça orada inceden inceden iğneleyerek bana laf çakıyorsunuz bu açık. Bunun fazla alınganlıkla alakası falan da yok. Hem işin bir de şu boyutu var. Mesajlaşma sayıma bakarak zaten amatör bir üye olduğumu anlayabileceğinizi düşündüğüm bir kapasiteniz var niyeyse böyle bir izlenim elde ettim umarım sizin için yanılmıyorumdur. Ve benim, sizin beni iğneleyerek uyardığınız o konuda ki işleyişin nasıl olduğunu bilmemem de normal oluyor haliyle, çünkü yeniyim bitti değil mi? bu kadar yani bunu anlamalıydınız. Siz her üyeye daha doğrusu her amatör olduğu belli olabilecek üyeye yapılan yanlışlıklardan dolayı agresif cevap verirseniz bence sizin bu durumunuz hoş karşılanmaz, kuralları bilmeyen amatörlerin durumlarından ziyade. Bundan sonra başkalarına karşı benim naçizane tavsiyem daha dikkatli yaklaşmanız olur, çünkü insanı soğutuyorsunuz yazdıkları için ve bu da forumun genel teammülleri gereği hoş olmayan bir davranış olsa gerek. Neyse son olarak da, demişsiniz ki hatanızı kabul etmek bu kadar mı zor? diye. Yahu, tekrar yineliyorum ya siz benimle dalga geçiyorsunuz yada tartışmaktan keyif alıyorsunuz. Niye mi böyle diyorum? bakın büyük yazarak açıklayayım.
SİZE, SİZİN BANA İĞNELEYEREK O YAZDIĞINIZ İLK MESAJDAN SONRA VERDİĞİM İLK YANITI OKUYUN LÜTFEN. ORADA ÜSLUBUNUZU BEĞENMESEM BİLE UYARINIZI YERİNDE BULDUĞUMU VE DİĞER BAŞLIKLARDAN SORUMU SİLDİĞİMİ SÖYLÜYORUM. ZATEN HATAMI İLK MESAJIMDA KABUL EDİYORUM. ŞİMDİ BEN SİZE SÖYLÜYORUM. YA ANLAMAK BU KADAR ZOR SİZİN İÇİN. YADA MESAJLARI OKUYUP TAHLİL EDEMİYORSUNUZ YADA HİÇ OKUMADAN CEVAP YAZIYORSUNUZ.
Sonuç olarak bir daha size cevap yazmak istemiyorum lütfen şu beslendiğiniz tartışma kültürünün içine beni daha fazla çekmeyin rica edeceğim. İyi günler.
Kullanıcı avatarı
htover2

Mesaj CptOz » 14 Ara 2018, 12:19

Ben konuya başka yerden çomak sokup ortalığı bulandırayım bari. [emoji16][emoji12]
Ben de Seiko Sea Urchin var SNZF15J ve bence SKX den daha güzel ve kaliteli duruyor. Ne o SKX kadranı, yapıştırma karakterler sanki. 3-5 sene sonra kadran ölür, fosforlar da bayınca iyice. Bir de 7s26 mekanizmaya o kadar para niye? Seiko 5 klasikler daha güzel bence. 200 mt WR diver diye mi? Sanki herkes tüplü (scuba) dalış yapıp 20-30 mt lere iniyor bununla. Aman ha öyleyse yanınıza dalış bilgisayarı alın, dekoları takip edin...
Kurma kolu da çok sert ingiliz anahtarı kullanan da varmış.
Aha yerden yere vurdum... kalede bekliyorum... [emoji12]
En son CptOz tarafından 14 Ara 2018, 12:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj evsen81 » 14 Ara 2018, 12:34

ozgtegin yazdı:Ben konuya başka yerden çomak sokup ortalığı bulandırayım bari. [emoji16][emoji12]
Ben de Seiko Sea Urchin var SNZF15J ve bence SKX den daha güzel ve kaliteli duruyor. Ne o SKX kadranı, yapıştırma karakterler sanki. 3-5 sene sonra kadran ölür, fosforlar da bayınca iyice. Bir de 7s26 mekanizmaya o kadar para niye? Seiko 5 klasikler daha güzel bence. 200 mt WR diver diye mi? Sanki herkes tüplü (scuba) dalış yapıp 20-30 mt lere iniyor bununla. Aman ha öyleyse yanınıza dalış bilgisayarı alın, dekoları takip edin...

Katılıyorum hocam Seiko da modelden modele çok fark kalite farkı var. J idi K idi tartışmanın çok mantığındaki yok :thumbup:
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj ibrahim223 » 14 Ara 2018, 13:01

ozgtegin yazdı:Ben konuya başka yerden çomak sokup ortalığı bulandırayım bari. [emoji16][emoji12]
Bence de.. [emoji106]Resim

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ibrahim223

Mesaj Mrgncn » 14 Ara 2018, 13:16

:D +1
Kullanıcı avatarı
Mrgncn

Mesaj gozdentunay » 14 Ara 2018, 13:18

Sevgili özgtekin harbiden sağlam çomak oldu [emoji4] 3-5 sene sonra kadran olür demişssin bende yeni aldım o kadar dandikmi skxlerin kadranları 3 sene sonra bitecek kadar ? Üzüldüm:(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gozdentunay

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 215 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners