Rolex Bayilerinde S覺ra Bekleme Hakk覺nda Bilgi ve neri

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Bayilerinde S覺ra Bekleme hk.

Mesaj Ground » 16 ub 2018, 09:55

coolfire yazd覺:
moy yazd覺:
ekdellal yazd覺:Saat i癟in s覺raya girip aylarca, y覺llarca beklemeyi paranla rezil olmak olarak g繹r羹yorum. Stok bulunan marka ve modeller aras覺ndan beendiimi al覺r ge癟er keyfime bakar覺m. [emoji41]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi

Sonuna kadar size kat覺l覺yorum.Hayat覺mda hi癟 bir zaman bir restorona clube girmek i癟in s覺ra beklemedim bosa girerim s覺ra varsa doru baka yere,fastfood tarz覺 yerler hari癟 self servis yemek yemedim.bebek mazalar覺ndan e bebekten 1-2 kez al覺 veri yapt覺m prosed羹r olarak al覺nan 羹r羹nleri kasiyerler paketlemiyormu ordanda bir daha al覺veri yapmad覺m.
Alaca覺m rolexi bir haz覺rda bulursam verir paras覺n覺 al覺r覺m k覺sa s羹rede elden 癟覺kartmayacaksam g羹venilir grey marketlere y繹nelirdim
Hocam ABD de bulundunuz mu hi癟? Adamlar覺n 繹mr羹n羹n yar覺s覺 beklemekle ge癟iyor. Az覺c覺k 羹nl羹 bir yer olsun, hemen 繹n羹nde en az yar覺m saatlik s覺ra. Bana da 癟ok ters ama orada insanlar i癟in hayat覺n bir par癟as覺 olmu art覺k...

Saat olay覺na gelince, bu sat覺 stratejisi hic ho deil. Hadi anlar覺m %100 el yap覺m覺 癟al覺覺rs覺n ve yetistiremezsin ama burada bir alg覺 y繹netimi s繹z konusu olduu i癟in etik deil bence...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Kiisel olarak 羹r羹n istemekte kesinlikle hakl覺s覺n覺z.

Fakat marka stratejisi bu, dier firmalar da limited ed. eklinde benzer bir taktik kullan覺yor.

r羹n羹n seri 癟ok fazla sat覺lma ihtimali ile 癟ok fazla sat覺ld覺覺 i癟in deer g繹rmeme ihtimalleri san覺r覺m orant覺l覺 olduu d羹羹n羹lm羹. Paras覺 cebinde olan i癟in ula覺lamayana ulamak, onu sahiplenmek g羹d羹s羹, herkesin alabildii bir 羹r羹ne ayn覺 oranda deil.

A癟覺k癟as覺 olmas覺 gereken yap覺l覺yor. Marka deerleri s覺ralamas覺nda bir saat markas覺 olarak rolex, bir 癟ok son kullan覺c覺ya hitap eden b羹y羹k firmalar覺 geride b覺rakm覺t覺r.

Hem ula覺labilir seviyelerde saat yap覺yorlar ( dier 繹zel markalara g繹re diyim [emoji3] ) , hem malzeme kalitesi tart覺mas覺z - hem de mekanizmas覺 ciddi ekilde kan覺tlanm覺 bir 羹r羹n 癟覺kar覺yorlar.

Bence hi癟 k覺zmaya gerek yok doru i yap覺yorlar.

襤steyen eninde sonunda ula覺yor.

Haa burada k覺z覺labilecek husus ne olabilir. E dost ahbap kay覺rmacalar覺, grey marketle ortak i 癟evirmeler (liste fiyat覺n覺n 羹st羹nde karaborsa yapmalar覺) gibi dist. ve yetkili bayilerin ig羹zar 癟al覺anlar覺 markaya ve stratejiye zarar veriyor olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Re: Rolex Bayilerinde S覺ra Bekleme hk.

Mesaj Emreozcan » 16 ub 2018, 11:23

Gecen sene Cekya Prag'da ve Almanya Dresden'de vitrinde gormustum Submariner Hulk modelini. Her ikisinde de tax refund ile 6950-7050 EUR civarina geliyordu almamistim. Yurtdisi seyahatiniz oluyorsa gideceginiz yerlerdeki bayilere sormak yararli olur, bulursaniz 1000 EUR az odemis ve beklememis olursunuz.
Kullan覺c覺 avatar覺
Emreozcan

Kay覺t: 12 Haz 2015, 19:29

Mesaj coolfire » 16 ub 2018, 12:47

@Ground; zaten strateji sorunlu diyorum. Ben begendigim saati almam gerekiyorsa firma genel merkezi stok bulunduracak elinde. Sonu癟ta tedarik de firmalar覺n m羹teriye kar覺 sorumluluuna dahil bir konu. Tedarik edilemiyor gibi bir strateji yanl覺 kesinlikle. Buna strateji demek bile yanl覺 hatta :)

Ek: Bekleme iine gelince, saat gelinceye kadar yaayaca覺m覺 garanti ediyorlarsa fazla problem yok a癟覺k癟as覺 :D

Kullan覺c覺 avatar覺
coolfire

Ya: 47
Kay覺t: 16 Mar 2013, 14:53

Mesaj eersoy » 16 ub 2018, 15:17

Eskimemur yazd覺:
eersoy yazd覺:
Eskimemur yazd覺:Rhodium'a gitmenizi tavsiye ederim. Batman'覺 bana 1 ayda getirdiler. Hulk yakla覺k s羹rede gelir. Yurtd覺覺nda bulmak daha zor.

Rhodiumu da arad覺m fakat ahsen de giderim. Batman de olduk癟a nadir 1 ay 癟ok iyi bir s羹re, sizin Rhodium ile bir tan覺覺kl覺覺n覺z var m覺yd覺 ? Onun etkisi oldu mu merak ettim.

Banada bir arkada覺m vesile oldu. Mutlaka gidip y羹zy羹ze g繹r羹羹p iletiim kurmak, arada aramak gerekiyor. Rhodium g羹癟l羹 bir bayi. Saat buluyor. Batman ve Hulk'un tedarik s羹resi 1-2 ay覺 ge癟mez diye d羹羹n羹yorum.

Tavsiyeniz ie yarad覺 癟ok teekk羹rler :) Bug羹n Akasya Rhodium'a gittim, giderken zaten saati bulurum al覺r覺m d羹羹ncesiyle gitmedim. Neyse 癟ok da uzatmayay覺m yine m羹teri kart覺na ismim yaz覺ld覺 ve k覺sa zamanda tedarik etmeye 癟al覺acaklar覺n覺 s繹ylediler.

Yakla覺k yar覺m saat sonra telefon geldi, halihaz覺rda merkezlerine gelen bir 羹r羹n olmu ve 繹nceden listeye giren bir kiiyi bug羹n aram覺lar ve almaktan vazge癟tiini s繹ylemi. Saati istersem kendi stoklar覺ndan hemen alabileceimi s繹ylediler :)

Evet doru tahmin ettiniz hemen ald覺m :) ok b羹y羹k ans a癟覺k癟as覺, b繹ylece Rolex maceram覺n sonu mutlu bitti :)
Kullan覺c覺 avatar覺
eersoy

Kay覺t: 13 Nis 2013, 10:17

Mesaj rolexcollector » 16 ub 2018, 15:33

eersoy yazd覺:
Eskimemur yazd覺:
eersoy yazd覺:
Eskimemur yazd覺:Rhodium'a gitmenizi tavsiye ederim. Batman'覺 bana 1 ayda getirdiler. Hulk yakla覺k s羹rede gelir. Yurtd覺覺nda bulmak daha zor.

Rhodiumu da arad覺m fakat ahsen de giderim. Batman de olduk癟a nadir 1 ay 癟ok iyi bir s羹re, sizin Rhodium ile bir tan覺覺kl覺覺n覺z var m覺yd覺 ? Onun etkisi oldu mu merak ettim.

Banada bir arkada覺m vesile oldu. Mutlaka gidip y羹zy羹ze g繹r羹羹p iletiim kurmak, arada aramak gerekiyor. Rhodium g羹癟l羹 bir bayi. Saat buluyor. Batman ve Hulk'un tedarik s羹resi 1-2 ay覺 ge癟mez diye d羹羹n羹yorum.

Tavsiyeniz ie yarad覺 癟ok teekk羹rler :) Bug羹n Akasya Rhodium'a gittim, giderken zaten saati bulurum al覺r覺m d羹羹ncesiyle gitmedim. Neyse 癟ok da uzatmayay覺m yine m羹teri kart覺na ismim yaz覺ld覺 ve k覺sa zamanda tedarik etmeye 癟al覺acaklar覺n覺 s繹ylediler.

Yakla覺k yar覺m saat sonra telefon geldi, halihaz覺rda merkezlerine gelen bir 羹r羹n olmu ve 繹nceden listeye giren bir kiiyi bug羹n aram覺lar ve almaktan vazge癟tiini s繹ylemi. Saati istersem kendi stoklar覺ndan hemen alabileceimi s繹ylediler :)

Evet doru tahmin ettiniz hemen ald覺m :) ok b羹y羹k ans a癟覺k癟as覺, b繹ylece Rolex maceram覺n sonu mutlu bitti :)
Arkadalar ans mans yok ortada.
Sadece bir pazarlama oyunu.
Daytona 癟elik haricinde t羹m saatler yeterli say覺da emin olun.

Ben 3 4 blnr hulk ald覺覺m覺 bilirim 15 dk dil d繹kerek.

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj azizkaya » 16 ub 2018, 16:09

n rezervasyon var m覺 acaba? Mesela listeye ad覺m覺z覺 yazd覺ral覺m s覺ra geldiinde almaya haz覺r deilsek saat bir sonraki kiiye sat覺ls覺n. Biz haz覺r olana kadar 1 numarada bekler ismimiz. Markette han覺m, sen kasada bekle ben bir ey daha alaca覺m der o arada s覺ra gelir hemen arkam覺zdakine siz buyurun deyip s覺ray覺 kaybetmeyiz ya, 繹yle ite.

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj homage » 16 ub 2018, 16:19

Ayn覺 eyi Volkswagen markas覺 da y覺llarca T羹rkiyede uygulad覺 vw sevdal覺 arkadalara bu durumun ne kadar 癟irkin bir ey olduunu anlatamad覺k. imdi anlad覺覺m kadar覺 ile Rolex seven insanlarda bu davran覺覺n doru bir pazarlama stratejisi olduu konusunda hemfikir.

Bir 羹r羹n羹n deerini artt覺rmak i癟in piyasa arz覺n覺 k覺smak ancak insanlar o 羹r羹ne muhta癟sa mant覺kl覺d覺r (bkz:petrol). Ben kimsenin Rolex markas覺na muhta癟 olduunu d羹羹nm羹yorum. Cebimde param varsa ve sen bana istediim saati satm覺yorsan gider baka bir markadan al覺r覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
homage

Kay覺t: 25 Oca 2018, 15:02

Mesaj rolexcollector » 16 ub 2018, 16:27

homage yazd覺:Ayn覺 eyi Volkswagen markas覺 da y覺llarca T羹rkiyede uygulad覺 vw sevdal覺 arkadalara bu durumun ne kadar 癟irkin bir ey olduunu anlatamad覺k. imdi anlad覺覺m kadar覺 ile Rolex seven insanlarda bu davran覺覺n doru bir pazarlama stratejisi olduu konusunda hemfikir.

Bir 羹r羹n羹n deerini artt覺rmak i癟in piyasa arz覺n覺 k覺smak ancak insanlar o 羹r羹ne muhta癟sa mant覺kl覺d覺r (bkz:petrol). Ben kimsenin Rolex markas覺na muhta癟 olduunu d羹羹nm羹yorum. Cebimde param varsa ve sen bana istediim saati satm覺yorsan gider baka bir markadan al覺r覺m.
Mant覺ken doru.
Ama pratikte ger癟eklemiyor.
Ayn覺 durum patek i癟in de ge癟erli.
1 y覺ld覺r natilus serisi bir saat bulam覺yorum.
Gidip baka marka al覺yor muyum? Hay覺r!
Rolex daytona 繹rnein. Bunu almak isteyen t羹ketici alternatif hangi saate gidebilir? Yada % ka癟覺 farkl覺 alternatife gitmek ister?

Kim ne derse desin strateji doru ve baar覺l覺 ki bunu sat覺 rakamlar覺 da doruluyor

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 229 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners