Tag Heuer Carrera - Kalite olarak değerlendirir misiniz ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tag Heuer Carrera - Kalite olarak değerlendirir misiniz

Mesaj eraslani » 05 Şub 2018, 20:00

Archimed yazdı:Tag Heuer Carrera'nın arkadaşların belirttiği üzere biraz iki arada bir derede kalmış bir saat olarak düşünüyorum. Belki ilerleyen zaman içerisinde konumunu iyileştirir, yükseltir. Ama bugünün koşullarına göre bence de ederine göre pahalı.

Benim önerim ise Oris Williams Day Date olacak. Saatin fiyatı internet sayfasında 1.450 CHF olarak görünüyor. Kişisel görüşüm; bu modelin Carrera'ya göre biraz daha iyi malzeme ve işçilik kalitesini daha makul fiyata sunduğudur. Ha, Oris de bu modelde safkan mekanizma kullanmıyor. Ama vitrindeki görüntüsü, Carrera'ların vitrindeki görüntüsüne oranla beni daha fazla etkiledi.

Resim

https://oris.ch/en/watch/oris-williams-day-date/01-735-7716-4155-07-8-24-50

Williams güzelmiş :thumbup: Keşke bu saati normal boynuzlu yapsalar..
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Archimed » 05 Şub 2018, 21:53

eraslani yazdı:
Archimed yazdı:Tag Heuer Carrera'nın arkadaşların belirttiği üzere biraz iki arada bir derede kalmış bir saat olarak düşünüyorum. Belki ilerleyen zaman içerisinde konumunu iyileştirir, yükseltir. Ama bugünün koşullarına göre bence de ederine göre pahalı.

Benim önerim ise Oris Williams Day Date olacak. Saatin fiyatı internet sayfasında 1.450 CHF olarak görünüyor. Kişisel görüşüm; bu modelin Carrera'ya göre biraz daha iyi malzeme ve işçilik kalitesini daha makul fiyata sunduğudur. Ha, Oris de bu modelde safkan mekanizma kullanmıyor. Ama vitrindeki görüntüsü, Carrera'ların vitrindeki görüntüsüne oranla beni daha fazla etkiledi.

Resim

https://oris.ch/en/watch/oris-williams-day-date/01-735-7716-4155-07-8-24-50

Williams güzelmiş :thumbup: Keşke bu saati normal boynuzlu yapsalar..

Evet İlhan Bey. O zaman çok daha farklı kayışlarla kombine yapma imkanı olurdu. Zaten bu saat hali hazırda çelik bilezik ve silikon kayışlı olarak satılıyor. Silikon kayışlı modeli de şu şekilde:

Resim
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj FatihParlak » 05 Şub 2018, 23:04

ben de iki tag kullanmış birisi olarak acizane yorum yazmak isterim. tag heuerın yüksek fiyatı her ortamda tartışma konusuyken, anlayan anlamayan biçok kişi tarafından bilinir ve beğenilir olması, alınca satılası, satınca alınası bir marka.. ben de anlamadım tam olarak [emoji85]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
FatihParlak

Mesaj gervaqo » 06 Şub 2018, 10:03

Geçmişte üç Tag kullanmış biri olarak görüşlerimi yazayım:
Kalite olarak değerlendirilmesini istemişsiniz, gördüğüm kadarıyla o konuya pek girmeyip başka markalar önerilmiş. Benim tecrübelerime göre malzeme, işçilik hassasiyet olarak şüpheniz olmasın, hayal kırıklığına uğramazsınız, sadece tasarım ve model olarak size uygun olup olmadığını dikkate alın derim.
Yorumlara bakıyorum Seiko ile filan kıyaslanmış, sayısız Seiko, Casio, Citizen gibi Japon saatleri kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki alakası yok, ne tasarım, ne işçilik, ne malzeme kalitesi, ne de marka prestiji olarak.
Nedense bu sitede Tag'ı aşağılamak, küçümsemek için fırsat kollayanlar var, Rolex, Panerai, Omega gibi markaların çok daha yüksek olan fiyatları pek tartışılmazken nedense Tag, Rado, Longines gibi markaların fiyatları daha düşük olmasına rağmen sürekli olarak o kadar etmez yorumları yapılıyor.
Tag bir çok İsviçre markası arasında f/p kalitesi olarak en iyilerden bence, katılırsınız katılmazsınız ama yukarıda bahsedilen saatlerle kıyaslamak, hele hele Japon markalarıyla aynı kefeye koymak büyük hata olur
Kullanıcı avatarı
gervaqo

Mesaj görkemk » 06 Şub 2018, 10:55

tag için konuşursak kasa ve kordon kalite ve işçiliği konusunda kesinlikle süpheniz olmasın yerine önerilen saatlerden çok daha kalitelidir.
Tek eleştiri noktası calibre 5 içerisinde kullandığı eta mekanizma top grade değildir.
Yoksa önceki mesajlarda yerine önerilen saatlerle yan yana konulduğunda , atıyorum saatleri dış görünüşünden değerlendiren bir arkadaşınıza , eşinize vs.. gösterdiğinizde her seferinde tag'ın daha şık durduğunu söyleyecektir
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj FatihParlak » 07 Şub 2018, 07:39

gervaqo yazdı:Geçmişte üç Tag kullanmış biri olarak görüşlerimi yazayım:
Kalite olarak değerlendirilmesini istemişsiniz, gördüğüm kadarıyla o konuya pek girmeyip başka markalar önerilmiş. Benim tecrübelerime göre malzeme, işçilik hassasiyet olarak şüpheniz olmasın, hayal kırıklığına uğramazsınız, sadece tasarım ve model olarak size uygun olup olmadığını dikkate alın derim.
Yorumlara bakıyorum Seiko ile filan kıyaslanmış, sayısız Seiko, Casio, Citizen gibi Japon saatleri kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki alakası yok, ne tasarım, ne işçilik, ne malzeme kalitesi, ne de marka prestiji olarak.
Nedense bu sitede Tag'ı aşağılamak, küçümsemek için fırsat kollayanlar var, Rolex, Panerai, Omega gibi markaların çok daha yüksek olan fiyatları pek tartışılmazken nedense Tag, Rado, Longines gibi markaların fiyatları daha düşük olmasına rağmen sürekli olarak o kadar etmez yorumları yapılıyor.
Tag bir çok İsviçre markası arasında f/p kalitesi olarak en iyilerden bence, katılırsınız katılmazsınız ama yukarıda bahsedilen saatlerle kıyaslamak, hele hele Japon markalarıyla aynı kefeye koymak büyük hata olur
güzel bir yorum olmuş, o fiyat bandını hakedebileceğini düşünüyorum. ben de yıllardır orisi vitrinden beğenir, koluma takar, geri bırakırım nedense. biraz zevk meselesi diye algılayıp japonculara vs de saygı duyup aynı saygıyı tag heuer için de beklemek lazım

FatihParlak

Mesaj gervaqo » 07 Şub 2018, 08:53

pixel6d yazdı:

güzel bir yorum olmuş, o fiyat bandını hakedebileceğini düşünüyorum. ben de yıllardır orisi vitrinden beğenir, koluma takar, geri bırakırım nedense. biraz zevk meselesi diye algılayıp japonculara vs de saygı duyup aynı saygıyı tag heuer için de beklemek lazım

Teşekkürler pixel6d,
Oris'i ben de beğeniyorum, özellikler Artelier serisini, ama arka kapak camının mineral olması gibi asla kabul edemeyeceğim bir handikapı var, çünkü biliyorum ki eninde sonunda çizilir.
Kullanıcı avatarı
gervaqo

Mesaj FatihParlak » 07 Şub 2018, 12:33

gervaqo yazdı:
pixel6d yazdı:

Teşekkürler pixel6d,
Oris'i ben de beğeniyorum, özellikler Artelier serisini, ama arka kapak camının mineral olması gibi asla kabul edemeyeceğim bir handikapı var, çünkü biliyorum ki eninde sonunda çizilir.
orise bir handikap da ben eklemek isterim, mesela divers 65 serisinin bileziği. ben hiç bu kadar uyduruk bi bilezik görmemiştim. hiç orise yakıştıramamıştım. o güzelim saate nasıl kıymışlar öyle.. halbuki deri kayışı ne kadar güzeldi.

FatihParlak

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners