Yeni Oris Aquis Yeşil - Aquis Hulk

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Oris Aquis Yeşil - Aquis Hulk

Mesaj Caner1983 » 08 Mar 2018, 07:00

htover2 yazdı:Bütün forum üyelerine iyi akşamlar diliyorum. Yeni üyeyim buralarda, çaylak denilebilir benim durumuma. 22 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Kendime güzel bir diver saat almak için geçen yaz ayından beri araştırma yapıyorum. Eleye eleye 2 çeşide kadar düşürdüm adaylarımı.Bunu tek cümlede anlatsam da hiç kolay olmadı süreç sizler benden daha tecrübeli olarak ne demek istediğimizi anlamışsınızdır :)

1) Oris Diver Hulk
2) Longines Legend Diver

Siz olsanız kalite ve günlük kullanılabilirlik açısından hangisini tercih ederdiniz. Dediğim gibi günlük sıkça kullanmayı düşünüyorum. Değerli fikirlerinizi merak ediyorum.

LLD :thumbup:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj rolexcollector » 08 Mar 2018, 07:51

Klasik de giyiyorsanız lld, hep spor ise oris derim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj eraslani » 08 Mar 2018, 09:03

htover2 yazdı:Bütün forum üyelerine iyi akşamlar diliyorum. Yeni üyeyim buralarda, çaylak denilebilir benim durumuma. 22 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Kendime güzel bir diver saat almak için geçen yaz ayından beri araştırma yapıyorum. Eleye eleye 2 çeşide kadar düşürdüm adaylarımı.Bunu tek cümlede anlatsam da hiç kolay olmadı süreç sizler benden daha tecrübeli olarak ne demek istediğimizi anlamışsınızdır :)

1) Oris Diver Hulk
2) Longines Legend Diver

Siz olsanız kalite ve günlük kullanılabilirlik açısından hangisini tercih ederdiniz. Dediğim gibi günlük sıkça kullanmayı düşünüyorum. Değerli fikirlerinizi merak ediyorum.

Ben olsam 43 mm mavi aquaracer alırdım :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Ankthas » 08 Mar 2018, 13:19

1) Oris Diver Hulk
2) Longines Legend Diver

Hoşgeldiniz, iki saat de sizi üzmeyecektir kesinlikle. Longines marka algısı ve tarihiyle bir adım önde ama Oris de tarihi gözardı edilemeyecek bir marka, günümüze de çok önemli işler yapıyorlar. LLD'nin avantajı pek çok farklı kayışla kullanılabilme şansının olması. Aquis'ler bildiğiniz gibi lug yapısı yüzünden saate özel kauçuk ve SS bilezikle kullanılmak durumunda sadece. Bu fark dışında hemen hemen aynı mekanizmayı kullanıyolar ve işçilik olarak da arada çok fark yok. Bence en temizi bilekte denenip hangisi içe sindiyse onu almak. Şimdiden hayırlı olsun :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj htover2 » 08 Mar 2018, 22:50

Değerli yorumlarınızı paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Adana da yaşadığım için gerek oris gerekse de longines legend diver ı deneme imkanı bulabileceğim mağazalar yok. Ay sonu gibi İzmir e yapacağım seyahatim esnasında deneme imkanı bulabileceğim bir kaç saat satıcısı markaya ziyarette bulunacağım. Birbirlerine fiyat olarak oldukça yakın olan bu iki saati, artık kriter olarak bilekte denemek kalıyor son olarak. Umuyorum yeni ayın ilk günleri yeni saatime kavuşmuş olurum. Kutu açılışımızı da umuyorum o dönemde yapmış olurum hayırlı olsunlarınızı bekliyor olacağım :)
Bunun dışında hoşbulduk demek istiyorum. Ayrıca sayın eraslani aquaracer ı deneme imkanım oldu ama maalesef pek sıcak karşılayamadım bileğimde yine de herkese çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
htover2

Mesaj therapeute » 12 Mar 2018, 21:00

Gelmişmi acaba? Keza bu hafta alım yapma motivasyonum var.
Kullanıcı avatarı
therapeute

Mesaj raven » 13 Mar 2018, 10:33

1) Oris Diver Hulk
2) Longines Legend Diver

L Legend Diver hem klasik hem spor hem de casual giyime uygun bir model. Oris spor ve casual giyimde kullanilabilir. Ben olsam LLD alirdim. :thumbup:
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj htover2 » 14 Mar 2018, 00:11

LLD yi deneme şansım oldu. Çok beğendim bileğime tam oldu ancak son bir karar için orisi de denemeyi düşünüyorum değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
htover2

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 254 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners