Yeni Oris Aquis Yeşil - Aquis Hulk

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni Oris Aquis Yeşil - Aquis Hulk

Mesaj zodiac » 03 Şub 2018, 12:57

Renk dışnda rolex ile alakası yok şu saatin yapmayın :)
Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj ÜmitYüksel » 03 Şub 2018, 13:00

krstarica yazdı:
Bond yazdı:Bu modelin renk kombinasyon ve üretim fikri Oris Tempus Türkiye'den çıktı :champ: Saatin tasarımını uzun süre önce görüp beğenmiştim, çok güzel olmuş son renk tonu. Basel'de yakından da görürüz :thumbup: Bu model ile ilgili TSF'ye özel şartlarda bir kampanya mutlaka olacaktır.

Merhabalar,

Maalesef katılamayacağım. rolexten kopyalanmış olduğu çok belli birtek daydate eksik. Bunu yeni bir fikirmiş gibi orisin sunması illa ki yeşil olacaksa bu şekilde olmamalıydı. Özgün bir model olmalıydı

Burda kimse özgün demedi ki , sonuçta bu renk için rolex alamayacak birileri için bir alternatif sunulmuş. Eğer renk kombini kopyalamayı yada bezeli sağı solu benzetmeyi dikkate alacaksak çoğu saati hiç almamak gerekir.

Umtyksl
En son ÜmitYüksel tarafından 03 Şub 2018, 13:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Ground » 03 Şub 2018, 13:04

Bezele renk tonu katmaları farklı olmuş sanırım böyle çalışma yok başka saatlerde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj ÜmitYüksel » 03 Şub 2018, 13:05

moy yazdı:Abi kanyon avm times square (şark saat orisi dist.) e sorabilirsin.ordan bülent bey var.ben ziuaret etmiştim omega,un,breitling baktmıştım.
Saati beğendim alıyorum dedim pazarlık aşamasında takıldık kaldık.bölge müdürü ergün beyin dostunu araya koyduk madem tanıdıksınız %5 daha yapalım bariii muhabbeti olunca al atını ... tımarını dedim alış veriş yapmadım. :lol:

Gören duyan bilen olursa haber versin ,kendimi feda edeyim ve alayım :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Ground » 03 Şub 2018, 13:21

asuspc yazdı:
moy yazdı:Abi kanyon avm times square (şark saat orisi dist.) e sorabilirsin.ordan bülent bey var.ben ziuaret etmiştim omega,un,breitling baktmıştım.
Saati beğendim alıyorum dedim pazarlık aşamasında takıldık kaldık.bölge müdürü ergün beyin dostunu araya koyduk madem tanıdıksınız %5 daha yapalım bariii muhabbeti olunca al atını ... tımarını dedim alış veriş yapmadım. :lol:

Gören duyan bilen olursa haber versin ,kendimi feda edeyim ve alayım :lol: :lol:

Saatleri elden çıkarıp yüksek modellere geçme zamanı gelmedi galiba :)

Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj ÜmitYüksel » 03 Şub 2018, 13:35

Ground yazdı:
asuspc yazdı:

Elden daha doğrusu hediye ettim çoğu saati .Elimde hala kalan hoşuma giden ufak tefekler var.Yüksek modellere ufaktan ufaktan devam ediyorum.Ground , hulk niyetim var ama fazla kombinleyemeyeceğim bir saate 30K verip kutuda tutmak yerine 4/1 de oranına hulk hevesimi almak istiyordum açıkçası.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Ground » 03 Şub 2018, 13:38

asuspc yazdı:
Ground yazdı:
asuspc yazdı:

Elden daha doğrusu hediye ettim çoğu saati .Elimde hala kalan hoşuma giden ufak tefekler var.Yüksek modellere ufaktan ufaktan devam ediyorum.Ground , hulk niyetim var ama fazla kombinleyemeyeceğim bir saate 30K verip kutuda tutmak yerine 4/1 de oranına hulk hevesimi almak istiyordum açıkçası.

Hulk güzel hatta çok güzel. Fakat sub date ya da no date çok güzel bir tercih olabilir.

Bir çok saat alınıyor belki nodate den fazla maliyeti olabilir.

Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj krstarica » 03 Şub 2018, 14:10

asuspc yazdı:
krstarica yazdı:
Bond yazdı:Bu modelin renk kombinasyon ve üretim fikri Oris Tempus Türkiye'den çıktı :champ: Saatin tasarımını uzun süre önce görüp beğenmiştim, çok güzel olmuş son renk tonu. Basel'de yakından da görürüz :thumbup: Bu model ile ilgili TSF'ye özel şartlarda bir kampanya mutlaka olacaktır.

Merhabalar,

Maalesef katılamayacağım. rolexten kopyalanmış olduğu çok belli birtek daydate eksik. Bunu yeni bir fikirmiş gibi orisin sunması illa ki yeşil olacaksa bu şekilde olmamalıydı. Özgün bir model olmalıydı

Burda kimse özgün demedi ki , sonuçta bu renk için rolex alamayacak birileri için bir alternatif sunulmuş. Eğer renk kombini kopyalamayı yada bezeli sağı solu benzetmeyi dikkate alacaksak çoğu saati hiç almamak gerekir.

Umtyksl

Zevk ve görüş meselesi saygı duyuyorum.

Mamafih,kopyalanmış modelleri bu tür saygın markaların ufak nuanslarla sunmasını, bilhassa yakıştıramıyorum. Yakıştıran varsa da bir şey diyemem. Ancak Oris bir Orient değil, orientin benzer bir saat üretmesini kimse yadırgamaz. Zira Oris gibi firmalarında buna ihtiyacı yok, özgün bir model üretebilir.

Dünyada yeşil saat üretimi konusunda binbir çeşit saat üretilebilir, hazırcılıga karşıyım ve bu saat firmaları yeri geliyor, sırf tasarım adına dünya paralara satıyor biz tüketicilere bu saatlerini.

ELbette her saatte bir başka saate benzeme olasılığı her zaman vardır. Ancak dışarıdan bakıldığı vakit, birebire yakın rolex hulku andırması hiç hoş değil. Bunu söyledim. Apple ve Samsung arasında buna binaen bir dava bile olmuştu yani tasarım mahiyetinde. Buradan yola çıkarsak, üstünde herhangi bir rolex yazısı yazmayan ama replika saat alan kimselere de önyargı ile bakmamak gerek diye düşünüyorum. Sonuçta o da bütçe meselesi.
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.(Başkalarının benim fikirlerimi çalmasından ötürü üzülmüyorum, acıyorum çünkü kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullanıcı avatarı
krstarica

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 99 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners