Oris Aquis 39.5 mm

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Aquis 39.5 mm

Mesaj Archimed » 02 Şub 2018, 14:34

Herkese selamlar,

Hodinkee'de 39.5 mm çaplı yeni Oris Aquis serisinin tanıtımı yapılmış. Son yıllarda pilot ve dalgıç saatlerinin çapları bayağı büyüdüler. Bu büyüme iri yapılı ve bilekleri kalın olan kullanıcılar için olumlu bir gelişme olmasına rağmen; büyük çaplı saatler, bilekleri normal kalınlıkta olan kişiler için bilekte saatlerin emanet gibi görünmesine neden oluyordu. Bu kapsamda son zamanlarda bazı firmalar 38-40 mm çaplı yeni modeller üretmeye başladı. Doğrusu ben de bu gelişmeden hoşnutum. Neyse, bakın Hodinkee konuyla ilgili neler diyor?

https://www.hodinkee.com/articles/oris-aquis-date-395-introducing
Kullanıcı avatarı
Archimed

Re: Oris Aquis 39.5 mm

Mesaj moy » 02 Şub 2018, 14:59

Benim gözlemlerime göre saat piyasasında çaplar belirli dönemlerde büyüyor belirli dönemlerde küçülüyor.
misal omega po serisi için big size da 45.5mm normal size da 42 mm üretirken şu an big sizelar 43.5mm normal sizeları 39.5 mm olarak üretiyor.
diver tarzı bezelli saatler saatler bence 42mm altı hoş durmuyor,kasanın üzerinde kalın dönen bezel olduğu için indexlerin yerleşimi kasa dibine kadar gidemiyor ve birbirine fazla yakınmış gibi geliyor bana.
tachymeterli bezelli saatler de ise 44mm den daha büyük ölçüdeki saatler gözüme büyük geliyor.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj ÜmitYüksel » 02 Şub 2018, 15:08

moy yazdı:Benim gözlemlerime göre saat piyasasında çaplar belirli dönemlerde büyüyor belirli dönemlerde küçülüyor.
misal omega po serisi için big size da 45.5mm normal size da 42 mm üretirken şu an big sizelar 43.5mm normal sizeları 39.5 mm olarak üretiyor.
diver tarzı bezelli saatler saatler bence 42mm altı hoş durmuyor,kasanın üzerinde kalın dönen bezel olduğu için indexlerin yerleşimi kasa dibine kadar gidemiyor ve birbirine fazla yakınmış gibi geliyor bana.
tachymeterli bezelli saatler de ise 44mm den daha büyük ölçüdeki saatler gözüme büyük geliyor.

:thumbup: Katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj MaLi » 02 Şub 2018, 18:02

Bende kalın bilekli sayılırım. Saatlerimin büyük çoğunluğu büyük çapta hatta küçük saatlere bakmazdım bile, fakat son aldığım rado bu ön yargıyı yıktı bende 47mm'den 38.7mm çapında saate düştüm ilk başta çok eğreti durdu ama alışınca göze hoş geliyor. Bence tamamen göz aşinalığı.
Kullanıcı avatarı
MaLi

Mesaj darksilence » 02 Şub 2018, 20:06

Bende sırf göz aşinalığundan ve yadırgadığımdan 1000 TL fark vermeyip PO 43,5 mm almamıştım. :roll:
Pişman mıyım, bazı konularda evet bazı konularda ise hayır...
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj smhhhh » 03 Şub 2018, 17:57

hep içimden geçirmiştim bu modelin kasa çapı küçük olsa keşke diye. 2.000 dolar yazmışlar. bütçeyi aşar. :)
Kullanıcı avatarı
smhhhh

Mesaj rtalhaustun » 03 Şub 2018, 20:59

Tu dazınt dolarz
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj zodiac » 14 Şub 2018, 01:59

ülkemize gelmeyecekmiş talep görmediği için, sesimizi duyun getirin bu saati :D
Kullanıcı avatarı
zodiac

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 142 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners