Hamilton Khaki X-wind Ankarada en uygun nereden

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki X-wind Ankarada en uygun nereden

Mesaj muarrem » 24 Oca 2018, 22:40

Arkadaşlar merhaba bir süredir forumda otomatik saatleri inceliyorum ve bu saatte karar kıldım. https://www.edipsaat.com/hamilton-h77616533 4800 liraya edipsaatte satılıyor Ankara da bunu daha uygun alabileceğim bir yer önerebilir misiniz ? Aşağı yukarı en fazla hangi fiyattan alabilirim biraz yardımcı olabilir misiniz, pazarlık yapmayı da hiç beceremem. Saatin bir kısmını nakit bir kısmını kredi kartıyla ödemeyi düşünüyorum teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
muarrem

Re: Hamilton Khaki X-wind Ankarada en uygun nereden

Mesaj zodiac » 25 Oca 2018, 00:07

Güzel ve gösterişli bir saat bu. Yalnız 44 mm'dir ve boynuzları baya uzundur, 54 mm lug to lug var. Yüksekliği de 15.5 mm ve bezeli de baya dar. Özetle baya büyük duran bir saat bu. Bu saati taşımak için okkalı bir bilek gerekli :) ince bir bileğiniz varsa yanaşmayın komik durur :)

Ankara'dan nerden alabileceğiniz konusunda fikrim yok ancak edip saatten internet fiyatı altına alabilirsiniz, telefonla güzelce başka şehirde olduğunuzu anlatıp daha uygun fiyat almayı deneyebilirsiniz, yada sabah otobüse atlayıp bir günlük bir macera ile yüz yüze pazarlıkla alabilirsiniz :)

Forumda ikinci el var bir tane ona bakabilirsiniz
viewtopic.php?f=202&t=25848&p=496534&hilit=Hamilton#p496534

Yada yurtdışından gelen varsa jomashop :)
https://www.jomashop.com/hamilton-mens- ... p0EALw_wcB

Resim
Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj muarrem » 25 Oca 2018, 13:30

Tesekkur ederim bilgilendirme icin ben saatin toplam boyutunun 44 mm oldugunu dusunuyordum. Deddiginiz sekilde cok buyuk olur koluma haklisiniz. Bu saatlerin deddiginiz sekilde olculerini nereden ogrenebilirim. Bir site var mi bakabilecegim.
Kullanıcı avatarı
muarrem

Mesaj Skywalker87 » 25 Oca 2018, 19:47

Bu saattin aynısı bende vardı, çok güzel bir saat, bence bir kaç yerle sıkı bir pazarlık yapıp hangi saatçi ucuza veriyorsa sıfır alınması gereken bir saat, bence illede Ankara'dan almanıza gerek yok istanbulda yada diğer şehirlerde stoklarında olan saatçilerede sorun havale sonrası kargo yaparlar. Rolex alsanız 2. el alın derim ama malum arada binlerce dolar farkedebiliyor. Bu saat bir bir dönem kullandım, bundan sonra bir sürü saatim oldu ama ailede herkes her yeni saat aldığımda keşke hamilton'u satmasaydın en güzeli oydu diye yüzüme vuruyorlar :champ:
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj Skywalker87 » 25 Oca 2018, 19:50

Evet saat 44mm ama lug tasarımından dolayı kullanması gayet rahattı, rahatsız olmadan kullanıyordum ben ki benim bileğimde ince, 41mm datejust duvar saati gibi duruyor kolumda ama 36mm vardı o çok rahattı, saatin lug tasarımı chronolumu değildimi yada kadranın hareketliliği saatin koldaki hissiyetini değiştiriyor, bu saat 42mm olsa olmazdı bence. 44mm iyi.
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj Skywalker87 » 25 Oca 2018, 20:13

Son olarak ben bu saatten alıcak olsam tekrardan yine alırım. Rolex datejust alıcak olsam 41mm datejust 2 kesinlikle almam 36mm olanı alırım. Ben bu hamilton u çok rahat ve severek kullandım. Lug tasarımı önemli, 42mm khaki field x wind den daha büyük ve orantısız duruyor mesela kolda.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj muarrem » 25 Oca 2018, 20:28

Skywalker87 yazdı:Son olarak ben bu saatten alıcak olsam tekrardan yine alırım. Rolex datejust alıcak olsam 41mm datejust 2 kesinlikle almam 36mm olanı alırım. Ben bu hamilton u çok rahat ve severek kullandım. Lug tasarımı önemli, 42mm khaki field x wind den daha büyük ve orantısız duruyor mesela kolda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

teşekkürler arkadaşım bilgiler için :) şuan alanya da yaşıyorum ve burada bu saati bulabileceğimi düşünmüyorum. Ankara ya gittiğimde ilk işim bu saati bulmak olacak.
Kullanıcı avatarı
muarrem

Mesaj zodiac » 25 Oca 2018, 20:49

Hocam bu saatin datejust 41 mm'den ufak durmasın olası değil, siz sevdiğiniz için ve belki de metal bilezik olduğu için öyle gelmiştir, Benim bileğimin üst kısmı 49-50 mm ve datejust 2 birebir örtüyor, xwind ise bariz bir şekilde büyük geliyor, hem yüksekliği de çok fazla hakkaten.
Kullanıcı avatarı
zodiac

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners