saat içinde leke

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

saat içinde leke

Mesaj mardukyanis » 20 Oca 2018, 17:15

selamlar,

yıllar önce bu forumdan siyah kadran bir tissot visodate 1957 almıştım. +5/6 saniye zaman kayması var, herhangi bir problem olmadan kullanıyorum. çok da seviyorum fakat yeni keşfettiğim ve canımı sıkan bir şey var.

saatin saniyesi üzerinde lekeler var. onun haricinde arka kapağın üzerinde, içeride siyah bir leke var. yine saatin camının arkasında, "automatic" yazısı önünde toz var vs.

bu lekeler, kir vs. neyin göstergesi? saat servis mi görmüş?
Kullanıcı avatarı
mardukyanis

Re: saat içinde leke

Mesaj krstarica » 26 Oca 2018, 12:36

Büyük ihtimal açılmıştır ancak hiç açılmasa dahi, koldan giren nem ve çok ufak bir su sızıntısı bile lekelenme yapabilir.
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.(Başkalarının benim fikirlerimi çalmasından ötürü üzülmüyorum, acıyorum çünkü kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullanıcı avatarı
krstarica

Mesaj görkemk » 05 Şub 2018, 15:19

açılmıştır kardeş benim de başıma geldi , saati forumdan aldıktan sonra kadranda içeriden toz olduğunu fark etmiştim ama yapacak bişey yok ,

sıklıkla saati dandik bi yerde regüle ettirince içeri toz kaçırıyorlar ve aynı can sıkıntısını hissedip saati satıyorlar

forumda pek çok arkadaş bu tür şeyleri dürüstçe söylese de olabiliyor

bie de seiko ve seri üretim bazı işvicre otomatiklerde elle son kontrol maliyet açısından ayrıntılı yapılmadığından minik toz zerrecikleri gözden kaçabiliyor
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj canzdmr » 05 Şub 2018, 15:23

Fabrikasyon üretimden kaynaklanan bir leke de olabilir.

Ancak yüksekle muhtemel açıldıysa arkadaşların dediği gibi sonradan da olmuş olabilir.
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj ahmettop » 10 Şub 2018, 12:28

Benimde 2012 yılında almış olduğum visodate in arka şeffaf kapağı içinde en az 3 tane siyah leke var.Küçük partikül şeklinde hareketli parçalarla sürekli hareket halinde.Sizlerin de belirttiği gibi nem ile ilgili bir sıkıntı oldu ancak sıfır garantili olarak aldım hiç açılmadığını düşünüyorum.Saygılar...
Kullanıcı avatarı
ahmettop

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 130 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners