Araç seçimi için görüş ve destek

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Araç seçimi için görüş ve destek

Mesaj eraslani » 20 Oca 2018, 06:47

İkili arasında net tercihim golf olurdu..Söylenildigi gibi arada uçurum derecesinde farklar mevcut.
Ancak egea yerine megane düşünülebilir..golf bütçesine dizel megane daha iyi bir alternatif olur.
Golf tarafına da şöyle cezbedici bir alternatif mevcut,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 2331/detay
0 km daha dolu bir Audi :champ:

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj moy » 20 Oca 2018, 09:00

ekdellal yazdı:Yıllık ortalama 11k km. Lakin bu örnekte dizel 90k ₺, benzinli 108k ₺. Tüm bu rakamlar ilk mesajdaki jpg’de var. Dediğiniz gibi cepten az para çıkmıyor benzinlide. Zaten Konuyu açma sebebim de o, bu paradoxtan mantıklı argümanlarla kurtulup karar vermem. Kalite farkı denmiş, okey kabul. Lakin algısal kalite mi? Reel kalite mi henüz emin değilim [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kusura bakmayın dün telefondan yazmıştım charttaki dizel benzinli detayını atlamıştım. Yılda 11 bin km hiç birşey değil bence ne olursa olsun benzinli araç almalısınız.
Fakat burdaki en doğru karar verecek kişi sizsiniz. Öncelikle kullanım amacını çok iyi belirlemek lazım.Tabiki hepimiz ulaşım için tercih ediyoruz fakat benim önceliğim hep güçlü,dkkat çeken,piyasada az bulunan bir araç ike ulaşım oldu benim için işletme maliyetinin,değer kaybının,piyasasının olup olmamasının,yada kullanışlı olmasının hiç bir önemi yok.Ertesi gün aracı kullanmak için sabırsızlanıyorsam,park ettikten sonra arkasından bir daha bakıyorsam,yıkanırken başında duruyorsam doğru araca sahibim demektir. :thumbup:

Siz öncelikle nasıl bir ulaşım şekli istediğinizi ve maximum bitçeyi belirleyin. Gerisi ufak ufak şekillenecektir zaten.

listedeki 2 araçta 2.elde fazla değer kaybetmez hatta 3 yaşında 30-40 bin kmde ki dizel egea kazsız olduğunu varsayarsak çok net söylüyorum ilana girdiği gün satılır.

Egeanın işletme maliyeti golften ucuz olacaktır. yakıtı,servisi,bakımı,kaskosu,yedek parçası

Yine ilk alımda egea tercih edilirse cepten daha az para çıkacaktır.

Bu şekilde bakıldığı zaman egea mantıklı
Golfe baktığımızda tek artısı kalite ve markası (prestij diyelim.)
bu güne kadar 3 adet vw araç sahibi oldum bunlar sırası ile 0 km olarak golf 5 1.6, scirocco.1.4 dsg,golf R 2.0 dsg idi çok net söylüyorum iç kalitesi bazı yerlerde 0 km aldığım ve güncel olarak kullandığım bmw 4 cabrio dan çok daha kaliteliydi.
Golfün,egea ile arasında ki kalite farkı gece ile gündüz kadar olacaktır.
Başlık yılda 11 bin km yapıyorum golf bezinli mi leon dizel mi olsa derdim ki soruyu soran kişi karar araşmasında mantik ile karar vermek istiyor
ama listedeki araçlar böyle olunca siz mantığınız ve gönlünüz arasında kalmış oluyorsunuz ki gayet normal.
mantıklı olan egea, gönülden geçen golf aynı olması gerektiği gibi.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj Archimed » 20 Oca 2018, 15:43

Ben sizin yerinizde olsam benzinli bir Toyota Corolla/Auris veya 1.0/1.2TSI Skoda Octavia gibi bir araba ile 1.0 TSI Golf arasında seçim yapardım. Egea çok satan bir araç ama şirket aracı dışında para verip almayı düşünmezdim. Golf dünyanın en çok satan araçları arasında yer alıyor hatta Almanya'da genelde en çok satan araç. Böyle bir gerçek varken Golf'ün alternatifi daha makul fiyatla sorunsuz bir araç olan Toyota Corolla/Auris veya daha makul fiyatla daha geniş bir hacim sunan yine VAG grubundan Skoda olurdu. Bir arkadaşımızın belirttiği üzere Skoda Leon da iyi bir alternatif olabilir...
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj zikrili3 » 23 Oca 2018, 15:38

Volkswagen yerine daha fiyat performans ürünü olan skodayı tavsiye ederim bazı modelleri iık olmasa da superb çok şık fiyatınıza uygun ve hoşunuza giden tarzda uygun fiyata bulursanız bence alın
Kullanıcı avatarı
zikrili3

Mesaj krstarica » 24 Oca 2018, 13:39

Değiştirecekseniz sıfır almayın derim. Egea'ya hiç bulaşmayın ancak çok kilometre yaparım derseniz multijet avantajlı olabilir. Sizin için bu araçlar sıçrama tahtasıysa sıfır almak çok saçma olur. Hatta ekonominin böyle olduğu, zamın üstüne zam getiren sistemde sıfır araç almak maddi durumu ne olursa olsun, savurganlık olur.

2.el Leon/a3 almak daha yerinde olur. Hem kötü araca binmezsiniz hemde fiyat olarak daha fazla değer kaybetmezsiniz. 2.el Corolla ya da iyi bir volvo C30 da olabilir.

Golfü seven seviyor, ancak benim sevemediğim bir marka vw ve özellikle Golf. Herkesin tercihleri tabi.
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.(Başkalarının benim fikirlerimi çalmasından ötürü üzülmüyorum, acıyorum çünkü kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullanıcı avatarı
krstarica

Araç seçimi için görüş ve destek

Mesaj fortis » 24 Oca 2018, 20:41

Arkadaşlar golf’ün ikinci el piyasası evet iyidir ancak bu 1.6 tdi motorlar için geçerli bir durum. Üç silindirli 1.0 tsi motora sahip bir golf’ü o kadar kolay satamazsınız. Ayrıca 1.0 tsi için yakıt sarfiyatında fabrika verilerine aldanmayın. Aracı istanbulda kullanacaksanız 100 km’de 9-10 litre yakıt sarfiyat yapmayı peşinen kabul etmelisiniz. Ayrıca 1.6 multijet dizel motorlu bir egea’nın 1.0 tsi motorlu bir golf’ten daha az değer kaybedeceğini düşünüyorum. Kaldı ki egea satış fiyatı olarak 20 bine yakın bir fiyat farkı ile de daha avantajlı. Son olarak fiat’ın multijet dizel motorları kendini ispatlamış gayet güzel ve sorunsuz motorlardır. Ancak kabin kalitesi konusunda elbette golf egea’yı ezer geçer. Seçenekleriniz bu iki araba ise mantıklı duran seçenek ne yazık ki egea. Ne yazık ki dememin sebebi ise fiyatlar. 90 bine fiat egea alınmaz aslında ama lanet olsun ki bu ülkenin gerçekleri bu.

Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj eraslani » 24 Oca 2018, 21:20

Kolay satilamamis olması sebebiyle kelepir fiyatta olan bir golf7 1.0 lt. denk gelirse talibim :)

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj fortis » 24 Oca 2018, 21:41

eraslani yazdı:Kolay satilamamis olması sebebiyle kelepir fiyatta olan bir golf7 1.0 lt. denk gelirse talibim :)

Üstadım Türkiye’de genel algı böyle maalesef. Sıfır ve ikinci eldeki satış istatistikleri de Türkiye’de 1.0 litre hacimli motorlara olumlu bakılmadığını gösteriyor. Yoksa 1.0 tsi motor hakkında benim olumsuz fikrim yok. Aksine 999 cm3 üç silindirli bir motorla 110 beygir güç ve 200 nm tork üreten muazzam bir mühendislik işi var ortada. Belki şişen araç fiyatları nedeniyle insanların tercihleri de değişmeye başlar. :)

Kullanıcı avatarı
fortis

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 53 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners