Yeni saat dergisi Watchtime

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni saat dergisi Watchtime

Mesaj eraslani » 20 Oca 2018, 06:59

Esasında görüş olarak çok yakınız stingray hocam,Benim ki sektör analizi gibi bir şeydi..
Geçenlerde,zannedersem abd de yapılmış bir araştırmayı okudum.
Yeni neslin tüketim tercihleriyle ilgili..
Bizlerin de dahil olduğu kuşaklar için önemli olan 'sahip olmak' iken yeni nesiller için öncelik 'deneyim' miş.
Bir-çok şeyin sanali bize saçma gelirken onlar için makbul olabiliyor.
Bu ilerisi için tüm pazarlama şekillerini değiştirecektir.. mesela biraz önce bir reklam seyrettim..Vestel..aylik abone olun ,her 2 senede 1 tv nizi değiştirelim diyorlar..Sahip olmak yok..bir nevi kiralama..
Nerden nereye getirdim yaw,Kusura bakmayın:champ:

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Stingray » 20 Oca 2018, 09:53

Soylediklerinize tamamen katiliyorum,cok guzel aciklamissiniz,ben bu açıdan bakmamistim [emoji106]

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj azizkaya » 20 Oca 2018, 10:11

eraslani yazdı:Esasında görüş olarak çok yakınız stingray hocam,Benim ki sektör analizi gibi bir şeydi..
Geçenlerde,zannedersem abd de yapılmış bir araştırmayı okudum.
Yeni neslin tüketim tercihleriyle ilgili..
Bizlerin de dahil olduğu kuşaklar için önemli olan 'sahip olmak' iken yeni nesiller için öncelik 'deneyim' miş.
Bir-çok şeyin sanali bize saçma gelirken onlar için makbul olabiliyor.
Bu ilerisi için tüm pazarlama şekillerini değiştirecektir.. mesela biraz önce bir reklam seyrettim..Vestel..aylik abone olun ,her 2 senede 1 tv nizi değiştirelim diyorlar..Sahip olmak yok..bir nevi kiralama..
Nerden nereye getirdim yaw,Kusura bakmayın:champ:

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok şükür ki gençler yokluk bilmiyor. Dolayısıyla sahip olma, saklama, arşivleme gibi bir düşünceleri yok. Modernleşme hayatın dikey mimarisi, kişi başına düşen metrekare miktarının az olması, herşeyin internette 1 tıkla bulunması basılı materyallerden uzaklaştırıyor.
Öte yandan mekanik saat aşıklarını iflah olmaz romantikler olarak düşünüyorum. Yapması gereken tek şeyi bile "kabul edilebilir" hata payı içinde yapan, anlamayan biri için güzel bile olmayan ve kabul etmek lazım ki çoğu zaman gürültülü makineleri kolumuzda taşıyoruz.
Aslında bu romantizm saat dergilerinin neden az olduğu sorusunu doğuruyor ama...
Her ne kadar sektör dışından olsam da fikirlerimi paylaşmak istedim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners