Winder Tavsiye

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Winder Tavsiye

Mesaj rolexcollector » 09 Ara 2017, 10:36

darksilence yazdı:
nzmokur yazdı:
nzmokur yazdı:
darksilence yazdı:
nzmokur yazdı:[quote="darksilence"]Oooo Sn. Nzmokur benim winderdan almışsınız süper... [emoji106] Wolf kalite anlamında hakikaten süper bir marka... buben&zorweg den önce tabi... :super:
Buben için 2 3 patek almak lazım önce. Daha 1 tanesi için sıra gelmedi ki :) darksilence siz nereden ve kaça aldınız bi sorayım. Ama bence de çok kaliteli bir alet wolf...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı yerden Amazon USA dan üstad. Tekli bendeki. Ama ciddi anlamda malzeme kalitesi, dikişi, sessizliği tartışılmaz.. [emoji106]

Buben&Zorweg için Şark Saatçilikte sordum ikilisine 7500 TL demişlerdi 2016 da. Pahalı mı galiba pahalı :?

Ben Wolf winderı ise Eylül 2016 da 459 $ a almışım. Wolf 457156 Roadster single...
Wolf la devam! 3 lü süper, tv nin yanında seyrediyorum :)

:) Resim

Tam süs eşyalık evet... [emoji106]
Gelen misafirler şöyle demiyor mu (yaşlı teyzeler özellikle): “ Ula bu nedir ki böle dönüyırrr?” [emoji38][/quote]Bekarım ve pek yaşlı teyze girmiyor evime Allahtan :)

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj darksilence » 09 Ara 2017, 10:38

nzmokur yazdı:Arkadaşlar ilginç tesadüf, dün wolf winder ımı teslim aldım. Liste fiyatı çok yüksek ama kargo dahil amazon dan 400 usd civarına satın aldım. Çok kaliteli, şiddetle tavsiye ederim. ResimResim

Bu arada daha şimdi farkettim, bunda dijital ekran yok. TPD ayarı yok mu bunda? Sabit mi? Sabitse de kaç? :shock:
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj afl » 09 Ara 2017, 12:03

cemmt yazdı:Dostlar selamlar , 3 adet saatlik kaliteli ama cok da yuksek fiyati olmayan winder tavsiyeleriniz nelerdir ve internetten nereden alabilirim , aydinlatirsaniz sevinirim

Başlığın sorusuna cevap vereyim.
Winder hiç kullanmadım, gerek de görmüyorum. Şöyle ki;
Elle kurmalı saatler için zaten işe yaramıyor (gerçi artık onlar için de winder var :D )
Otomatik saatlerle uğraşıp takılmayanları günde veya iki günde bir 3-5 dakika ayırıp kurmak ayrı bir zevk. Kaldı ki büyük çoğunluğunda zaten bir kaç gün için yeterli güç rezervi var.
Buna karşılık aksesuar olarak güzel ve işe yarar olması yanında seyretmesi de zevkli ama nadiren gerekli. Bence winder şu hallerde gerekli olabilir
- saatlerinizden uzun süreli ayrı kalıyorsanız (seyahat, banka kasası vs gibi)
- çok sayıda saatiniz var ve bazıları uzun süre rotasyona giremiyorsa
- ve en önemlisi perpetual calendar saatiniz varsa.
Perpetual calendar saatlerde saat durduktan sonra ayarlamak zordur. Bazı markalar nispeten kolay halletse de, örneğin Patek Philipp'in bir ayarının bazen 6-7 dakika sürdüğünü biliyorum, o da işlemleri doğru sıra ile yaparsanız. Bu kolaylarından biri. Örneğin IWC Da Vinci Perpetual harika bir saat olmasına rağmen eğer ileri doğru ayar yapmanız gerekiyorsa bulunduğunuz tarihe gelene kadar kurma kolunu yüzlerce hatta binlerce kez çevirmeniz gerekebilir (mesela saati ilk aldığınızda ayarlarken). Ayarınız ileri tarihi gösteriyorsa veya ayarı yanlış yaparsanız, sadece servise gidip açılarak ayarlanabiliyor. Bu sebeple perpetual calendar saatlerin büyük çoğunluğu baş ağrısıdır. Yeni saatlerde bu işlem özel kalem ile butonlara basılarak halledilse de az sayıda kaliteli saatte bu var.

Sonuç olarak, başta da belirttiğim gibi, elbette ki yararlı ve zarif bir aksesuar ama üstteki şartlar haricinde pek de gerekli olduğunu düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj asymptote » 09 Ara 2017, 16:23

afl yazdı:Perpetual calendar saatlerde saat durduktan sonra ayarlamak zordur. Bazı markalar nispeten kolay halletse de, ...

Sanırım onlardan biri Ulysse Nardin. Calibre UN-32 ileri ve geri yönlü tarih ayarına imkan veriyor. Perpetual için UN'yi tercih ederseniz winder almak zorunda kalmayacağnız için tasarruf etmiş oluyorsunuz.. :D Kadranda asimetriyi sevmem ama şu modeli fena değil sanki:
Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj taskin » 09 Ara 2017, 19:19

afl yazdı:
cemmt yazdı:Dostlar selamlar , 3 adet saatlik kaliteli ama cok da yuksek fiyati olmayan winder tavsiyeleriniz nelerdir ve internetten nereden alabilirim , aydinlatirsaniz sevinirim

Başlığın sorusuna cevap vereyim.
Winder hiç kullanmadım, gerek de görmüyorum. Şöyle ki;
Elle kurmalı saatler için zaten işe yaramıyor (gerçi artık onlar için de winder var :D )
Otomatik saatlerle uğraşıp takılmayanları günde veya iki günde bir 3-5 dakika ayırıp kurmak ayrı bir zevk. Kaldı ki büyük çoğunluğunda zaten bir kaç gün için yeterli güç rezervi var.
Buna karşılık aksesuar olarak güzel ve işe yarar olması yanında seyretmesi de zevkli ama nadiren gerekli. Bence winder şu hallerde gerekli olabilir
- saatlerinizden uzun süreli ayrı kalıyorsanız (seyahat, banka kasası vs gibi)
- çok sayıda saatiniz var ve bazıları uzun süre rotasyona giremiyorsa
- ve en önemlisi perpetual calendar saatiniz varsa.
Perpetual calendar saatlerde saat durduktan sonra ayarlamak zordur. Bazı markalar nispeten kolay halletse de, örneğin Patek Philipp'in bir ayarının bazen 6-7 dakika sürdüğünü biliyorum, o da işlemleri doğru sıra ile yaparsanız. Bu kolaylarından biri. Örneğin IWC Da Vinci Perpetual harika bir saat olmasına rağmen eğer ileri doğru ayar yapmanız gerekiyorsa bulunduğunuz tarihe gelene kadar kurma kolunu yüzlerce hatta binlerce kez çevirmeniz gerekebilir (mesela saati ilk aldığınızda ayarlarken). Ayarınız ileri tarihi gösteriyorsa veya ayarı yanlış yaparsanız, sadece servise gidip açılarak ayarlanabiliyor. Bu sebeple perpetual calendar saatlerin büyük çoğunluğu baş ağrısıdır. Yeni saatlerde bu işlem özel kalem ile butonlara basılarak halledilse de az sayıda kaliteli saatte bu var.

Sonuç olarak, başta da belirttiğim gibi, elbette ki yararlı ve zarif bir aksesuar ama üstteki şartlar haricinde pek de gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Gereken açıklama, ellerine sağlık Kerem abi.

Winder benim için Perpetual saatimin daimi çalışması yanında sadece bakım ve kontrolünü yaptığım saatleri koyup gözetimde bırakmaktan ibaret.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj cemmt » 10 Ara 2017, 01:25

Kerem abi cok sagolun, nzmokur , darksilence gule gule kullanin winder lari :thumbup:
Kullanıcı avatarı
cemmt

Mesaj Can16 » 10 Ara 2017, 17:09

Tahtakale evren saatin karşısında üretici bir dükkanda satılıyor
Fiyatları 200- 1000 tl arası bulabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Can16

Mesaj cemmt » 14 Ara 2017, 12:13

Boxy winder larin swatch ve legosu gibi, cok pratik sessiz program alternatifi cok fazla cok sayida winderi lego gibi birlestirebiliyorsunuzResim
Kullanıcı avatarı
cemmt

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 135 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners