Sene Geçen Sene / 2017

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sene Geçen Sene / 2017

Mesaj khef » 04 Ara 2017, 14:32

2016’daki tempolu koşudan sonra, 2017’de jogging yapmışım. Altı gelmiş, üç kalmış.

Gelip gidenler;

Resim
Resim
Resim

Kalanlar;

Resim
Resim
Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj eraslani » 04 Ara 2017, 15:24

2017 forum ortalamalarına göre ben neredeyse hareketsiz sayılırım[emoji38]
FC Vintage Rally dışında saat almamışım..
Ha birde güncellediğim gear sport (saatten ziyade bir spor ekipmanı olarak kullaniyorum)..
Vedalaştığım işe tag aquaracer var..ResimResimResim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj rtalhaustun » 04 Ara 2017, 15:37

Güzel bir başlık olmuş, saatlerden ziyade öyküleri daha keyifli.

@thevenin, saatler fevkalade hepsi özenle seçilmiş. Bakarken o karizmayı hissediyorsun. :thumbup:
@oldsabre, müthiş makineler. Monokrom bir ağırlık var. Sizin Nomosa göz diktim ancak yakın zamanda mümkün değil almam. :(
@nzmokur, hayırlı olsun. Güzel seçimler. :champ:
Cengiz abi zengin bir sene geçirmiş. Maşallah :champ: Dalgıç ve havacı saat kataloğu gibi. :)

Benim için 2017 öğrenci hayatımın bitmesi ile anlam kazandı. Bu sene güzel bir sene oldu, pek fazla saate sahip olamadım ancak hepsinin değerleri sonsuz olacak.

Öncelikle bu yılın başlarında bir Ricoh alma fırsatım oldu. Spontane gerçekleşmiş bir alışverişti. Fluted bezel'e vurulmuştum.
Resim
Kendisi geçen ay aramızdan ayrıldı. Uğurlar ola..

Daha sonraları mezuniyet hediyesi olarak ailem bir saat hediye etmek istedi. Ben de özel bir parça seçtim ve Komandirskie 1965 aldım.
Resim
Acayip keyif aldığım ve takmaya kıyamadığım bir parça oldu.

Bununla beraber Mako'yu da satmak durumunda kaldım. Sıkılmıştım. Hoşçakal Mako. :)
Resim

En son olarak dayımdan da bir hayırlı olsun Komandirskie'si geldi. Ve böylece sezonu kapamış olduk.
Resim

Horoloji merdivenlerini yavaş yavaş çıkıyorum. Hadi bakalım.
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj Ground » 06 Ara 2017, 10:56

rtalhaustun yazdı:Güzel bir başlık olmuş, saatlerden ziyade öyküleri daha keyifli.

@thevenin, saatler fevkalade hepsi özenle seçilmiş. Bakarken o karizmayı hissediyorsun. :thumbup:
@oldsabre, müthiş makineler. Monokrom bir ağırlık var. Sizin Nomosa göz diktim ancak yakın zamanda mümkün değil almam. :(
Cengiz abi zengin bir sene geçirmiş. Maşallah :champ: Dalgıç ve havacı saat kataloğu gibi. :)

Benim için 2017 öğrenci hayatımın bitmesi ile anlam kazandı. Bu sene güzel bir sene oldu, pek fazla saate sahip olamadım ancak hepsinin değerleri sonsuz olacak.

Öncelikle bu yılın başlarında bir Ricoh alma fırsatım oldu. Spontane gerçekleşmiş bir alışverişti. Fluted bezel'e vurulmuştum.
Resim

Daha sonraları mezuniyet hediyesi olarak ailem bir saat hediye etmek istedi. Ben de özel bir parça seçtim ve Komandirskie 1965 aldım.
Resim

Bununla beraber Mako'yu da satmak durumunda kaldım. Sıkılmıştım. Hoşçakal Mako. :)
Resim

En son olarak dayımdan da bir hayırlı olsun Komandirskie'si geldi. Ve böylece sezonu kapamış olduk.
Resim

“Horoloji merdivenlerini yavaş yavaş çıkıyorum.”

Dostum çok genç bir arkadaşımızsın. Bu cümle hiç basit değil. Kendini bilen, kendinden emin bir cümle.

Horoloji dünyasında hırs erken emeklilik getirebilir. Hırsla yürüyen çabuk sıkılır. Çabuk eskitir değerleri. Bazen karşılaşıyorum -ya adamdaki saatlere bak ben de ne yapıp edip almalıyım!

Çok gereksiz hırslar..

Genç bir kardeşimizsin tebrik ediyorum, hayatında başarılarının devamını diliyorum.

Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj mturann » 06 Ara 2017, 12:03

Güzel bir başlık olmuş. Teşekkürler.

Thevenin Zenith göz dolduruyor.

oldsabre bu kadar rafine seçimler. hedefler hep 12 den vurulmuş. tüm saatlerinizi çok beğendim.

nzmokur güzel saatler. üçü bir araya geldiğinde bir ev bedeli oluyor. :) Bir ara forumda şu tartışma vardı araba fiyatına saat mi olur? :)

mlm saatleriniz güzel ama Eterna süper tek kelime ile. Eterna için güncel yazıyorsunuz ya. Bizim için de hep güncel :) Rolex için de inşallah ışıklarda inersiniz.

azizkaya japona devam diyoruz. İnşallah Grand Seiko da görürüz kolunuzda. Tebrikler güzel saatler.

khef TEbrikler.

eraslani 2018 de başarılar dileriz.

rtalhaustun çok güzel saatler. İnşallah daha güzelleri de olur.

EnderE den de paylaşım bekliyoruz.

Benim için 2017 tek saat olarak var. Mutluyum huzurluyum :) Buyrun.
Resim
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj rtalhaustun » 06 Ara 2017, 13:16

Ground yazdı:
rtalhaustun yazdı:Güzel bir başlık olmuş, saatlerden ziyade öyküleri daha keyifli.

Resim

Resim

Resim

Resim

“Horoloji merdivenlerini yavaş yavaş çıkıyorum.”

Dostum çok genç bir arkadaşımızsın. Bu cümle hiç basit değil. Kendini bilen, kendinden emin bir cümle.

Horoloji dünyasında hırs erken emeklilik getirebilir. Hırsla yürüyen çabuk sıkılır. Çabuk eskitir değerleri. Bazen karşılaşıyorum -ya adamdaki saatlere bak ben de ne yapıp edip almalıyım!

Çok gereksiz hırslar..

Genç bir kardeşimizsin tebrik ediyorum, hayatında başarılarının devamını diliyorum.

Vakit ayırıp düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ederim sevgili abim. Dediklerine katılıyorum, dediğin gibi biraz iddaalı yazmış olabilirim bu da yanlış anlaşılmış olabilir. Hırs yaptığımı söyleyemem abi şuan bu saatler ile çok mutluyum. Fırsat olursa bi adım ileri gitmek isterim tabii. :)

İyi dileklerin için teşekkür ederim, temenniler karışılıklı. ^_^
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj rolexcollector » 06 Ara 2017, 16:39

mturann yazdı:Güzel bir başlık olmuş. Teşekkürler.

oldsabre bu kadar rafine seçimler. hedefler hep 12 den vurulmuş. tüm saatlerinizi çok beğendim.

nzmokur güzel saatler. üçü bir araya geldiğinde bir ev bedeli oluyor. :) Bir ara forumda şu tartışma vardı araba fiyatına saat mi olur? :)

mlm saatleriniz güzel ama Eterna süper tek kelime ile. Eterna için güncel yazıyorsunuz ya. Bizim için de hep güncel :) Rolex için de inşallah ışıklarda inersiniz.

azizkaya japona devam diyoruz. İnşallah Grand Seiko da görürüz kolunuzda. Tebrikler güzel saatler.

khef TEbrikler.

Resim
Ev fiyatı meselesi doğru.
Ama şunu düşünür iseniz, 150k tl ye alacağınız evden gelecek kira 600 lira dolayında olur.
Benim rolexler sattığımda değer kaybetmiyor, bilakis daha fazla ediyor :)
Artı döviz olduğu için ev gibi bedelini de koruyor :)
O zaman ev almayıp rolex almaya devam diyoruz!

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj azizkaya » 06 Ara 2017, 16:39

mturann yazdı:Güzel bir başlık olmuş. Teşekkürler.

khef TEbrikler.

Resim
Grand Seiko'yu kulağa koymasaydınız iyiydi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 207 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners