Chrono24 Güvenliği Hakkında Bilgi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Chrono24 Güvenliği Hakkında Bilgi?

Mesaj firinci » 30 Kas 2017, 22:33

Arkadaşlar yıllardır bu siteyi inceler fiyatlara bakarım ama hiç alışveriş yapmadım bu siteyle ilgili bi kaç sorum olucakdı.
1)Siteden bi saat aldık bir sorun oldugunda kimi muhattap alıyoruz?
2)Alıcıyı kim koruyor mesela ebay de paypal yada gittigidiyorda ürün eline geçince onay verme gb bu site bu güvenliği nasıl sağlıyor?
Kullanıcı avatarı
firinci

Re: Chorono24 hakkında ?

Mesaj creeindian » 01 Ara 2017, 01:25

Chrono24 saticilarindan Paypal odemesi isteyebilirsiniz(tabii Turkiye’ de yasiyorsaniz aktif bir Paypal’ iniz yoktur saniyorum). Bununla birlikte chrono24’ un “Trusted Checkout” sistemi var, paypal gibi, odemeyi yapiyorsunuz, odemeniz chrono24 ‘ un havuz hesabinda tutuluyor. Satici saati kargoluyor, 14 is gunu icinde saatiniz elinize ulasmazsa veya bu sure icinde ulasti ama saatten memnun kalmazsaniz, veya herhangi bir nedenle iade etmek isterseniz chrono24 uzerinden iade sureci baslatiyorsunuz ve paranizi sorunsuz alabiliyorsunuz.
Yalniz Trusted Checkout u sadece Avrupa ulkeleri ve Amerika’ daki saticilarda kullanabilirsiniz. Turkiye saticilarindan bu sistemle alamazsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
creeindian

Re: Chorono24 hakkında ?

Mesaj firinci » 01 Ara 2017, 13:44

O zaman tercih etmemek daha iyi gb
Kullanıcı avatarı
firinci

Re: Chrono24 Güvenliği Hakkında Bilgi?

Mesaj emreertem81 » 28 Ara 2017, 00:58

Merhaba,

ben Chrono24'te çalışıyorum. “Trusted Checkout” sistemi ne yazık ki Türk satıcılar tarafından kullanılamıyor. Ancak Chrono24 üzerinden satış yapan kurumsal satıcılar oldukça sıkı denetleniyor ve bir sorun yaşamanız durumunda mümkün olan en iyi destek sunuluyor.
Kullanıcı avatarı
emreertem81

Mesaj Ufkynl » 27 Mar 2018, 01:41

Arkadaşlar chrono 24 ten alınan saatler gümrüğe takılıyor mu bilgisi olan var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj görkemk » 27 Mar 2018, 09:55

evet gümrüğe takılıyor , saatin fiyatı 1500 euro üzerindeyse neredeyse 100 de yüze yakın vergi ödeyebilirsin. Satıcı düşük fatura gösterirse ve gümrükteki o günkü arkadaş duruma uyanırsa saatine el konulabilir. Onun dışında %20 vergi ödüyorsun üstüne fiyatı ona göre hesaplamak lazım.
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Orhanate » 01 Nis 2023, 12:31

Merhaba
Chrono24 spb143 ve szsb012 olmak üzere iki tane seiko aldım. Kız kardeşim belçikada yaşadığı için onun adresine gönderdim.
Alışverişler sorunsuz gerçekleşti kardeşim temmuz sonunda tatile türkiyeye gelicek ve oldu ki bavulu arandı iki tane kutulu saat bulundu sorun yaşar mı.
Kullanıcı avatarı
Orhanate

Mesaj ccircle » 01 Nis 2023, 13:24

Benim de şöyle bir planım var çok istediğim bir saati almanya da buldum ancak sadece alışveriş için gitme imkanım yok.
Yakın zamanda iş için atinaya gitmem gerekiyor oradaki otelin adresine sipariş vermeyi düşünüyorum.
Ne dersiniz tecrübeli arkadaşların fikirlerini duymak isterim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ccircle

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], parlakvepas ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners