Swissmatic nedir, ne değildir?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj fortis » 25 Kas 2017, 13:49

Tissot’nun kuvvetle muhtemel yeni ve inhouse mekanizması. Teknik özelliklerinde 19 taşlı olduğu yazıyor ve 75 saat power reserve vaadediyor. Ancak vuruş sayısına ulaşamadım. Tissot eta mekanizmalı saatlerinden daha uyguna satıyor swissmatic saatlerini. Cahilliğimi hoşgörün fakat merak ediyorum nedir bu Swissmatic, hakkında bilgisi olan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Re: Swissmatic nedir, ne değildir?

Mesaj mermertaş » 25 Kas 2017, 14:42

Swatch Sistem 51 in mekanizması temelde diye biliyorum.

VIA_F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
mermertaş

Mesaj fortis » 26 Kas 2017, 13:12

mermertaş yazdı:Swatch Sistem 51 in mekanizması temelde diye biliyorum.

VIA_F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sistem 51’in 51 parçalık mekanizmanın 1 merkezi vida ile birleştirilmesinden oluştuğunu biliyorum. Hodinkee’de yayınlanan bir araştırma yazısından anladığım kadarıyla sizin de dediğiniz gibi üstat, tissot’nun swissmatic serisi saatlerinde sistem 51 prensibiyle çalışan “swiss made” ibaresi için asgari koşulları taşıyan, fakat geleneksel olmayan ve el işçiliği barındırmayan ucuz bir mekanizma var. Dolayısıyla bu saatten swiss made kalite hissi beklemenin imkansız olduğu, bunun yerine Seiko mekanizmalı bir saatin daha tatmin edici olacağı da düşünülüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
En son fortis tarafından 26 Kas 2017, 13:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj Ankthas » 26 Kas 2017, 19:59

Swissmatic modelleri benim de gözüme çarpıyordu. Sanırım Tissot bu mekanizmayı ve Bauhaus tarzı minimal modellerini Daniel Wellington, MVMT, Daniel Klein vs. tarzı moda saatlerine cevap olarak üretti. Hedef kitle de yine bu tarz saatleri alanlar sanırım. Bu dandik saatlere o kadar para vereceğinize en azından mekanik bir saate, safir cama, kaliteli işçiliğe sahip olun demek istiyor olabilir. Bu yüzden hedef kitle zaten mekanik saatlere aşina kesim(yani bizim gibiler :P ) değil.

Bence çok doğru bir strateji. Adam mesela DW beğeniyor gidiyor bir saat forumuna bu saat nasıldır diyor. Adamın üstüne bunu alma Mako al, Seiko 5 al , Bambino al diye saldırıyo herkes. E iyi de tasarım olarak alaka yok ki hiç ortada, bambaşka saatler. Adam zaten saatin içeriğini bilmiyor görüntüsünü beğeniyor. Tissot de bence demiş ki al sana o beğendiğin tasarım, al sana makul fiyat, al sana azami miktarda kalite.

Ha evdeki hesap çarşıya uyar mı bilmem. Çünkü millet bu moda saatlerin adını duyuyor, ünlülerde görüyor, kalitesi vs için değil marka adı için alıyor. Yanlış anlaşılmasın Tissot çok çok önemli bir markadır. Saatlere ilgisi olmayanlar bile bilir. Ancak moda marka algısı daha farklı.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj KaraSinek » 05 Şub 2018, 10:46

swissmatic ve sistem51 mekanizmanın yanyana 2 fotoğrafını eklemiş olayım.
Resim
https://www.instagram.com/karasinek666/
Kullanıcı avatarı
KaraSinek

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 192 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners