Evren saat Aydın saat

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Evren saat Aydın saat

Mesaj fortis » 17 Kas 2017, 13:11

Eterna yazdı:Aydın saat etiket fiyatı konusunda her zaman zirvede. Orientler de % 50 indirim alınmıyor diye biliyorum. Swatch grup geldikten sonra onların markalarından da böyle indirimler söz konusu değil.

Üstat, Orient’in TR fiyatlama politikası zaten makul seviyede ama yine de modeline ve fiyatına bağlı olarak %35-40’lara kadar indirim zorlanabiliyor. Bir vesileyle Aslan saatten sormuştum, bayilerine %30’a kadar indirim marjı veriyorlarmış. %30 üzerinde indirim almaksa biraz alıcının maharetine, biraz da satıcının nakit ihtiyacına kalmış. :) Swatch group’un fiyat politikası da bildiğim kadarıyla tüm dünyada standart. Ancak bayilerine etiket üzerinden max. %20’ye kadar indirim marjı tanıdığını duymuştum bir bayiden. Üzerinde indirim yapılmasına hiçbir şekilde onay vermiyormuş. Tabi bunu bana söyleyen bayinin yalancısıyım ben de. :) Ama seiko’da indirimin sınırı gerçekten de yok. Hatta abt saatin n11 ve hepsiburada mağazalarına bakarım ara sıra, bazı saatlerde %60 ve üzeri indirimler bile oluyor. İnsan gerçekten hayret ediyor. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj khef » 17 Kas 2017, 15:44

Aydın saat Seikolarda Tr listesini belirlerken, genelde yurtdışı liste fiyati×2 yapar. Pazarlık sirasinda bu oranı gözönünde bulundurmak gerekir. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Altar » 18 Kas 2017, 14:39

Benim anlamadıgım o zaman internetten fiyat verme % 50 indirim yapıyorsun ben internetten aynı saati 3 000 küsür tl ye alıyorum , mağazaya sordugumda o fiyatın yarısına kadar indirim yapılıyor o zaman internetten saat alan adamın ne suçu var ?
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj ÜmitYüksel » 18 Kas 2017, 15:21

Altar yazdı:Benim anlamadıgım o zaman internetten fiyat verme % 50 indirim yapıyorsun ben internetten aynı saati 3 000 küsür tl ye alıyorum , mağazaya sordugumda o fiyatın yarısına kadar indirim yapılıyor o zaman internetten saat alan adamın ne suçu var ?

Güzel bir soru .Bakarsanız bazı firmalar artık Webe özel fiyat ile internet sitesinde daha ucuza satmaya başladı.Amaç şube ve çalışan masraflarını azaltmalarına yarıyor.Ama ne yazık ki hala bazı firmalar sayfasında liste fiyatını yazıyor ve alan alıyor.Saat için değil ama başka bir ürünler için site üzerinden firmalardan teklif istiyorum ,özel bir indirim kodu ile site üzerinden alıyorum.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj fortis » 18 Kas 2017, 15:31

Altar yazdı:Benim anlamadıgım o zaman internetten fiyat verme % 50 indirim yapıyorsun ben internetten aynı saati 3 000 küsür tl ye alıyorum , mağazaya sordugumda o fiyatın yarısına kadar indirim yapılıyor o zaman internetten saat alan adamın ne suçu var ?

Bir ürünle alakalı farklı fiyatları araştırıp buna göre en uygun seçimi yapmak tüketicinin özgür bir alanı. İnternetten almak veya mağazadan almak tamamen sizin tercihiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj mukok » 18 Kas 2017, 16:17

Evren saatin bakırköy ve sirkeci şubesinden defalarca alışverişim oldu, hiçbir sorun yaşamadım. Yeni saat almak istediğimde ilk fiyat aldığım yerdir, şubeler arası fiyat fark edebilir fakat hepsi yardımcı olur fiyatta. Bazı modellerde çok iyi fiyat veriyorlar ama bezen internette gördüğüm mağaza fiyatına inemiyorlar, hepimiz biliyoruz ki mağazaların da farklı maliyetleri oluyor,onuda anlayışla karşılıyorum, benim tercihim yinede bildiğim yerden almak oluyor saati 50-100 lira için tanımadığım sanal satıcıdan alışveriş yapmıyorum.
Kullanıcı avatarı
mukok

Mesaj Altar » 19 Kas 2017, 01:13

mukok yazdı:Evren saatin bakırköy ve sirkeci şubesinden defalarca alışverişim oldu, hiçbir sorun yaşamadım. Yeni saat almak istediğimde ilk fiyat aldığım yerdir, şubeler arası fiyat fark edebilir fakat hepsi yardımcı olur fiyatta. Bazı modellerde çok iyi fiyat veriyorlar ama bezen internette gördüğüm mağaza fiyatına inemiyorlar, hepimiz biliyoruz ki mağazaların da farklı maliyetleri oluyor,onuda anlayışla karşılıyorum, benim tercihim yinede bildiğim yerden almak oluyor saati 50-100 lira için tanımadığım sanal satıcıdan alışveriş yapmıyorum.

Sorunda orada netten baktıgımda aydın saatin sitesinde ki verdikleri rakamla arasında 100 200 tl fark vardı bende aydın saatin sitesinden aldım. Sanal saatçi dediğiniz aydın saatin resmi internet sitesi. Aynı saate sirkecide evren saat 1.600 tl diyince arada 1.500 tlden fazla var bence ticarette ahlak önemli. Ben üç kuruş paranın peşinde değilim ama yazık insanlar ne kadar kolay para kazanıyor.
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj Altar » 19 Kas 2017, 01:20

khef yazdı:Aydın saat Seikolarda Tr listesini belirlerken, genelde yurtdışı liste fiyati×2 yapar. Pazarlık sirasinda bu oranı gözönünde bulundurmak gerekir. :thumbup:

Bakın ben sizi anlıyorum ben kendi resmi sitesinden aldıgım saat 3.400 tl ,daha sonra sirkecide kendi bayisinden sordugumda 1.600 tl fiyat veriyor sizce olabilirmi ben mi yanlış biliyorum.Ben para iadesi yada başka birşey peşinde değilim sadece böyle bir durum var herkes gitsin mağazadan alsın derdim bu .
Kullanıcı avatarı
Altar

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners