Evren saat Aydın saat

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Evren saat Aydın saat

Mesaj fortis » 18 Kas 2017, 15:31

Altar yazdı:Benim anlamadıgım o zaman internetten fiyat verme % 50 indirim yapıyorsun ben internetten aynı saati 3 000 küsür tl ye alıyorum , mağazaya sordugumda o fiyatın yarısına kadar indirim yapılıyor o zaman internetten saat alan adamın ne suçu var ?

Bir ürünle alakalı farklı fiyatları araştırıp buna göre en uygun seçimi yapmak tüketicinin özgür bir alanı. İnternetten almak veya mağazadan almak tamamen sizin tercihiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj mukok » 18 Kas 2017, 16:17

Evren saatin bakırköy ve sirkeci şubesinden defalarca alışverişim oldu, hiçbir sorun yaşamadım. Yeni saat almak istediğimde ilk fiyat aldığım yerdir, şubeler arası fiyat fark edebilir fakat hepsi yardımcı olur fiyatta. Bazı modellerde çok iyi fiyat veriyorlar ama bezen internette gördüğüm mağaza fiyatına inemiyorlar, hepimiz biliyoruz ki mağazaların da farklı maliyetleri oluyor,onuda anlayışla karşılıyorum, benim tercihim yinede bildiğim yerden almak oluyor saati 50-100 lira için tanımadığım sanal satıcıdan alışveriş yapmıyorum.
Kullanıcı avatarı
mukok

Mesaj Altar » 19 Kas 2017, 01:13

mukok yazdı:Evren saatin bakırköy ve sirkeci şubesinden defalarca alışverişim oldu, hiçbir sorun yaşamadım. Yeni saat almak istediğimde ilk fiyat aldığım yerdir, şubeler arası fiyat fark edebilir fakat hepsi yardımcı olur fiyatta. Bazı modellerde çok iyi fiyat veriyorlar ama bezen internette gördüğüm mağaza fiyatına inemiyorlar, hepimiz biliyoruz ki mağazaların da farklı maliyetleri oluyor,onuda anlayışla karşılıyorum, benim tercihim yinede bildiğim yerden almak oluyor saati 50-100 lira için tanımadığım sanal satıcıdan alışveriş yapmıyorum.

Sorunda orada netten baktıgımda aydın saatin sitesinde ki verdikleri rakamla arasında 100 200 tl fark vardı bende aydın saatin sitesinden aldım. Sanal saatçi dediğiniz aydın saatin resmi internet sitesi. Aynı saate sirkecide evren saat 1.600 tl diyince arada 1.500 tlden fazla var bence ticarette ahlak önemli. Ben üç kuruş paranın peşinde değilim ama yazık insanlar ne kadar kolay para kazanıyor.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj Altar » 19 Kas 2017, 01:20

khef yazdı:Aydın saat Seikolarda Tr listesini belirlerken, genelde yurtdışı liste fiyati×2 yapar. Pazarlık sirasinda bu oranı gözönünde bulundurmak gerekir. :thumbup:

Bakın ben sizi anlıyorum ben kendi resmi sitesinden aldıgım saat 3.400 tl ,daha sonra sirkecide kendi bayisinden sordugumda 1.600 tl fiyat veriyor sizce olabilirmi ben mi yanlış biliyorum.Ben para iadesi yada başka birşey peşinde değilim sadece böyle bir durum var herkes gitsin mağazadan alsın derdim bu .
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj ermansire » 19 Kas 2017, 01:50

İnternetten alınacak en son şey saattir herhalde.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Evren saat Aydın saat

Mesaj fortis » 19 Kas 2017, 07:39

Altar yazdı:
khef yazdı:Aydın saat Seikolarda Tr listesini belirlerken, genelde yurtdışı liste fiyati×2 yapar. Pazarlık sirasinda bu oranı gözönünde bulundurmak gerekir. [emoji106]

Bakın ben sizi anlıyorum ben kendi resmi sitesinden aldıgım saat 3.400 tl ,daha sonra sirkecide kendi bayisinden sordugumda 1.600 tl fiyat veriyor sizce olabilirmi ben mi yanlış biliyorum.Ben para iadesi yada başka birşey peşinde değilim sadece böyle bir durum var herkes gitsin mağazadan alsın derdim bu .

Örnek olması için anlatıyorum. Orient’in TR distribütörü Aslan Saat’e fiyatlarındaki indirim oranlarından şüphelendiğim bir internet satıcısının yetkili bayi olup olmadığını öğrenmek için aradığımda bana “biz bayilerimizi destekliyoruz, o nedenle kendi sitemizdeki satış fiyatlarında liste fiyatından indirim yapmıyoruz, saatlerimizi bayilerimizden alırsanız daha ucuza alırsınız” demişlerdi. Ancak sonuç olarak da şüphelendiğim internet satıcısının yetkili bayi olmadığını öğrenmiştim. Fakat buradan şunu anladım, saatler distribütör firmadan değil yetkili bayilerden alınmalı. Sözün özü saat veya benzeri aksesuarları almadan önce çok yönlü fiyat araştırması yapmakta fayda var. Fiyatlarından şüphelendiğiniz bayilerin yetkili olup olmadığını da distribütörlere telefon edip sorabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj omega10 » 21 Kas 2017, 08:35

İnternetten saat almayınız, gidip yerinde görün, saat çizik gelir, evrakı eksik gelir, korumasız gelir, uğraşırsınız.
Aynı saati bir mağaza 19,4k e satarken diğerinden 13k teklif aldım. İster istemez insan şüpheleniyor. Çünkü onlar hakkında distribütör olmadan kendilerinin bizzat getirdikleri de söyleniyor. Ya 1. sınıf fake ise. Başım ağrımasın diyorsanız tabi ki güvenilir mağaza ile diğer teklif aldığınız rakama göre yapabileceğiniz kadar pazarlık yaparak minimum seviyede saati alınız. Bu arada saat piyasasını normal ticaretteki gibi oranlar ile karşılaştırmayın. Northface, columbia gibi düşünün. Montun maliyeti tüm vergiler dahil 600 TL, satış fiyatı 1500 TL. Nisanda %35 indirimle o montu 1.000 TL'ye çok rahat alabileceksiniz. Bundan da kâr edecek gördüğünüz gibi. Saate tekrar dönecek olursak masaya parayı/kk koyduğunuzda paketi hazırlamış olurlar. Önemli olan, araştırmayı yaptıktan sonra makul teklifi yapmanızdır.
Kullanıcı avatarı
omega10

Mesaj Altar » 22 Kas 2017, 01:29

omega10 yazdı:İnternetten saat almayınız, gidip yerinde görün, saat çizik gelir, evrakı eksik gelir, korumasız gelir, uğraşırsınız.
Aynı saati bir mağaza 19,4k e satarken diğerinden 13k teklif aldım. İster istemez insan şüpheleniyor. Çünkü onlar hakkında distribütör olmadan kendilerinin bizzat getirdikleri de söyleniyor. Ya 1. sınıf fake ise. Başım ağrımasın diyorsanız tabi ki güvenilir mağaza ile diğer teklif aldığınız rakama göre yapabileceğiniz kadar pazarlık yaparak minimum seviyede saati alınız. Bu arada saat piyasasını normal ticaretteki gibi oranlar ile karşılaştırmayın. Northface, columbia gibi düşünün. Montun maliyeti tüm vergiler dahil 600 TL, satış fiyatı 1500 TL. Nisanda %35 indirimle o montu 1.000 TL'ye çok rahat alabileceksiniz. Bundan da kâr edecek gördüğünüz gibi. Saate tekrar dönecek olursak masaya parayı/kk koyduğunuzda paketi hazırlamış olurlar. Önemli olan, araştırmayı yaptıktan sonra makul teklifi yapmanızdır.

Teşekkür ederim gerçekten en açıklayacı mesajlardan biri. Aydın saatin resmi sitesinden aldım neyse olan oldu bundan sonra giderim sirkeciye oradan % 40 indirimli alırız .
Kullanıcı avatarı
Altar

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 277 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners