Bayanları Etkileyen Saatler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bayanları Etkileyen Saatler

Mesaj odeon » 12 Kas 2017, 23:04

asymptote yazdı:Bir bayan arkadaş: "30 yaşına gelmiş ve bir Rolex alıp koluna takamamış erkek lüzumsuz erkektir" demişti.. :)

Bir bayan arkadasin karbondioksit emisyonu epey yuksekmis... Ne var ki ulkemizde motor hacmine gore vergi aliniyor, yas ilerledikce de kademeli olarak odenecek vergi dusuyor.
:thumbup:
Kullanıcı avatarı
odeon

Mesaj rolexcollector » 13 Kas 2017, 00:05

No date sub ımın üzerinde dolaşan nice hayran eller gördüm!

Kısa ve net oldu :)

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj FatihParlak » 13 Kas 2017, 00:30

bir zamanlar bir swatch ım vardı açık mavi kadran onu çok beğenirlerdi bir de geçen aylarda ml reserve de marche ye mesh korson takmıştım hiç tahmin etmediğim ilgiye maruz kaldı ancak tag aquaracerın ne kadın ne erkek kimse yüzüne bakmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
FatihParlak

Mesaj Archimed » 13 Kas 2017, 12:01

asymptote yazdı:
Archimed yazdı:Bizim kolumuzdaki saat ve kıyafetimiz ise; kadınlara sadece ne derece zevk, beğeni ve mali güce sahip olduğumuz hakkında bir fikir verir.

Bir bayan arkadaş: "30 yaşına gelmiş ve bir Rolex alıp koluna takamamış erkek lüzumsuz erkektir" demişti.. :)
Kendisi avukat olduğu için büyük davalar alıp büyük paralar kazanabiliyor, memurun halinden anlamaz tabi.. :lol:

30 yaşı 40 olarak revize edersek avukat ablamız demek istediğimi ifade etmiş.

Ülkemiz koşullarında 30 yaşında olup da aileden kalan para falan yoksa, sporcu, şarkıcı gibi özel yeteneği yoksa belirli bir birikime sahip olması kolay değil. Zira belirli bir eğitim alıp gerek maaşlı, gerek girişimci sıfatıyla iş kuran kişilerin hayata atlamaları 23-25 yaşında önce biraz zor. Bu kişiler eğer maaşlı ise 5-8 yıl gibi bir süreçte çaylak eleman durumundan yönetici pozisyonuna terfi alabilir. Bu aşamada maaş ve yan haklar da iyileşir. Sonuçta bu tür bir kişi belki 30 yaşına geldiğinde Rolex ve şık bir araç sahibi olabilir; ama avukat abla gibi bir kadınına sunacak diğer imkanları (evlilik için pahalı düğün, borçsuz ev sahibi olma, vs) kısıtlı seviyede kalır. Aynı durum eğitimli ama aileden falan birikimi olmayan girişimciler için de geçerli.

Bir de ülkemiz gerçeğinden yaşı 40'a çekersek; belli bir iş tecrübesi olan ve kendini ispatlamış doktorlar, avukatlar, beyaz yakalı yöneticiler veya belirli bir tecrübeye sahip, kendi imkanıyla var olan girişimciler de Rolex, şık araba, borçsuz ev sahipliği ve ek birikim gibi, avukat abla gibi düşünen kadınlar için ideal erkek olabilir ;)

Bir de eğitim zamanını belli bir işte çıraklık yapıp veya genç yaşta çeşitli yasa dışı ortamlara girip 30 yaşına gelmeden parayı bulmuş kişiler de var. Bu tip kişiler avukat ablanın aradığı mali güce fazlasıyla sahip olsa da; genelde sonradan görme insan sınıfında olup; avukat abla gibi kadınların "Allah'ın ayısı" diye nitelendirdiği kişilerdir :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj ÜmitYüksel » 13 Kas 2017, 13:13

Archimed yazdı:
Bir de eğitim zamanını belli bir işte çıraklık yapıp veya genç yaşta çeşitli yasa dışı ortamlara girip 30 yaşına gelmeden parayı bulmuş kişiler de var. Bu tip kişiler avukat ablanın aradığı mali güce fazlasıyla sahip olsa da; genelde sonradan görme insan sınıfında olup; avukat abla gibi kadınların "Allah'ın ayısı" diye nitelendirdiği kişilerdir :lol: :lol:

Genel bir düşünce değil değil mi? Çünkü babam devlet memuru olduğundan dolayı orta okulda okuldan sonra ve hafta sonları çalışmaya başladım.Lise bitti bir ofiste çalışıyordum ve hem çalışıp hem de Açıköğretimi bitirip belgemi aldım.Genç yaşta parayı buldum (çok değil ama istediğimi alabildim.) 18 yaşında kendi arabamı aldım.21 yaşında ev aldım .Ailem zengin değildi , ve bana hiçbirşey kalmayacaktı.Ama asla ve asla sonradan görme olamadım.Çünkü parayı bir anda bulmadım. :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj bumega » 13 Kas 2017, 17:17

Asuspc sizi tebrik ediyorum erken yasta fedakarlıklarla ; kolay olmayan bi şekilde para kazanabilmek buyuk özveri gerektiriyor.
Konuya donecek olursam 30 yaşı biraz iddali buldugumu soyleyebilirim. Genelleme yapmayalalim ama bence de bir ise girip birikim yapmak anca 30 lu yaslarda tamamlaniyor. Tabiki maasinizin hepsini ilk etapta saate ayirirsaniz durum degisir. Ancak bir rolex almadan once bir araba veya ev veya ev ahalisinin ihtiyaclari gibi daha primitif onceliklere yoneldigimiz icin keyiflerimizi maddi kosullar cercevesinde erteliyoruz.
Saat de bizim kendimize verdigimiz deger diye dusunuyorum. Hayat kisa ve bir kere yasayacagiz. Hem bize hayatın kisaligini hemde "bu hayatta biseyler basardim" hissiyatini kolumuzda tasimamizi sağlıyor. Tabiri caizse bilegimin hakkini bilegimde taşıyorum dedirtiyor. Belki bu felsefi yaklasimla da bayanlarin ilgisini çekiyor olabilir diyerek de basliga gönderme yapmış oluyim. [emoji3]
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj facerlann » 13 Kas 2017, 18:15

Sacmalik bence, hicbir savunulacak yanı yok. Hayat herkese adil davranmiyor. Sonradan kazanmak, kisisel niteliklerin etkili oldugu kadar, hayatta karsilastigin insanlarla da alakali. Ve bunu biz belirleyemeyiz.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Mesaj Ahmetkd » 13 Kas 2017, 18:20

Türkiye'nin %1 lik kesimini oluşturan kişinin ortaya attığı iddia :D ciddiye alınmasına gerek görmediğim bir açıklama ha herkes kendi gelir durumuna göre saat takar bu ablamız da rolex takabilecek gelir seviyesindeki insanlarla iletişimdedir zaten. Rolex için yapılan cömertliğin gelir vergisi beyanlarında da yapılmasını umuyoruz milletçe :)
Kullanıcı avatarı
Ahmetkd

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 249 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners