Bayanları Etkileyen Saatler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bayanları Etkileyen Saatler

Mesaj facerlann » 11 Kas 2017, 13:15

Hulk u begenmeyen, tek ben degilmisim.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Mesaj Archimed » 11 Kas 2017, 14:22

Kadınları etkileyebilen tek saat; onlara hediye ettiğimiz saattir :thumbup: Kadınların gönlünü çelen hediyeler, hayatlarımızda yeni kapılar açabilir :lol: Bir de kadınlar genelde biz erkekler kadar işin teknik boyutuna takılmaz; genelde saatlerin tasarımlarını ve işçiliklerini beğenirler. Bu yüzden pek çok saat üreticisi; klasik saat tasarımlarını biraz küçültüp içine de quartz mekanizma koyup kadınlar için üretmekte beis görmüyor.

Bizim kolumuzdaki saat ve kıyafetimiz ise; kadınlara sadece ne derece zevk, beğeni ve mali güce sahip olduğumuz hakkında bir fikir verir.

Sonuç olarak; kadınlar bizim saatlerimizi beğenirse "mmm" şeklinde tepki verirken, aslında sadece kendilerine gelen hediyelerden etkilenir görüşündeyim...
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj bumega » 11 Kas 2017, 21:37

Sanırım genel olarak daha dikkat cekici olan renkte saatler ve iri saatler bu sorunun temeli oluyor. Dediginiz gibi mekanizmasi tarihi markasi pek belirleyici olmuyor diye düşünüyorum. Hulk basta olmak uzere pek cok rolex modeli bezeli ve bileziginin yapısı geregi cok dikkat cekici. Kayitsiz kalamiyor insan. Yada tam tersinden bakinca da deri kayisli sade tasarımlı bir dress watch bu acıdan horoloji meraklilari dışında dikkat cekmekten uzak oluyor. Tabiki pahali bir saatin insanların maddi durumunu belirleyici bir ozelligi oluyor hatta bununla ilgili en meshur klise de " arabanizi bir mekana sokamazsiniz ancak saatinizi sokabilirsiniz" dir. Bunun oluşturacağı dikkat ve cektigi ilgi degil aslinda onemli olan. Yada bununla çekilebilen ilgi pek de hos olmayabilir. [emoji3] benim fikrimde fiyatindan bagimsiz ozgun tasarimi olan belki degisik renkte olan biraz iri kasaya sahip saatlerin veya erkegin giyimine uygun tercih ettikleri kombinlerini tamamlayan saatlerin daha dikkat cekici olduğu. Herkese cevapları icin tesekkurler bu arada.
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj Onur222 » 11 Kas 2017, 22:26

Seiko hep hoşuma gidiyor
Kullanıcı avatarı
Onur222

Mesaj asymptote » 11 Kas 2017, 23:04

Archimed yazdı:Bizim kolumuzdaki saat ve kıyafetimiz ise; kadınlara sadece ne derece zevk, beğeni ve mali güce sahip olduğumuz hakkında bir fikir verir.

Bir bayan arkadaş: "30 yaşına gelmiş ve bir Rolex alıp koluna takamamış erkek lüzumsuz erkektir" demişti.. :)
Kendisi avukat olduğu için büyük davalar alıp büyük paralar kazanabiliyor, memurun halinden anlamaz tabi.. :lol:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj awacs » 11 Kas 2017, 23:09

Dikkat çekici saat=model+boyut ..yani diyelim ki boylu-poslu iri bilekli bir adamsın, gidipte 38-39 mm vs saat takarsın kusura bakma kardeşim!istersen taktığın saat en gösterişli saat olsun,dikkat çekiciliği çok sınırlı kalacaktır,ya da tam tersi fiziksel yapınla orantısız çok büyük kasalı güzel bir saat taktın bu sefer de dikkat çeksen bile kötü anlamda dikkat çekeceksindir.Ayrıca saat insana geniş bir hareket alanı tanıyor yani güzelliği araba gibi fiyatla doğru orantılı değil:Sen gider10 000$ lık saat takarsın kimse dönüp bakmaz,ben 200 $ lık saat takarım kimse gözünü alamaz,yakıştırma meselesi vesselam.
Kullanıcı avatarı
awacs

Mesaj ÜmitYüksel » 12 Kas 2017, 00:20

Hepimiz işimiz gereği çok çeşitli kesimlerle muhatabız.Saate değer veren vermeyen, verdiğiniz paraya söven sizi salak ilan eden ve hayran kalanda olabiliyor.Ama ben önceki mesajımda yazdım.Outdoor saatlerde daha çok ilgi çektim :))))
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj bumega » 12 Kas 2017, 11:04

asymptote yazdı:Bir bayan arkadaş: "30 yaşına gelmiş ve bir Rolex alıp koluna takamamış erkek lüzumsuz erkektir" demişti.. :)

30 da biraz fazla iddali olmus [emoji3]
Kullanıcı avatarı
bumega

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners