4000 TL Bütçe İçin Görüşlerinizi ve Tavsiyeleriniz

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

4000 TL Bütçe İçin Görüşlerinizi ve Tavsiyeleriniz

Mesaj Altar » 07 Kas 2017, 19:13

https://www.aydinsaat.com/p-7432-seiko- ... pb11k.aspx Seiko Prospex SRPB11K

https://www.aydinsaat.com/p-7431-seiko- ... pb09k.aspx Seiko Prospex SRPB09K

https://www.aydinsaat.com/p-7430-seiko- ... pa83k.aspx Seiko Prospex SRPA83K

http://www.tevfikaydin.com/mobile/saatdetay.asp?id=2373 longines hydroconquest

Uzun süredir forumu takip ediyorum ama fazla bilgim olmadığı için sadece öğreniyorum yorum yapmıyorum.
Benim sorum şu ben yüzmeyi seven birisiyim kışında havuzda bazende dalıyorum .Tıssot prs516 vardı daldıktan sonra saatin durdugunu farkettim çıktıgımda aldıgım yere götürdüğümde saatin içinin dağıldıgını söylediler bende başka saat arayışına girdim,biraz uzun oldu ama kusura bakmayın şimdiden yorumlar için teşekkürler.

Not : 4.000 tl bütçem var başka dalgıç saat öneriniz varsa önerebilirsiniz. Resim yüklemeyi bilmediğim için link attım.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Re: Merhabalar görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Mesaj mrbianco » 07 Kas 2017, 19:33

Daldığınıza göre saati tam amacına uygun kullanacaksanız,bütçenize göre Davosa Ternos Professional modelini önerebilirim. Oldukça sağlam 500 M sugeçirmez, otomatik helyum valfi ve kordonunda dalgıç uzatması da mevcut. Forumda uygun 2. elleride mevcuttu bir aralar. Sağlam otomatik bir isviçre saatidir.
Kullanıcı avatarı
mrbianco

Mesaj bumega » 07 Kas 2017, 19:39

Ben bu butcede Longines Hydroconquest otomatigi tek gecerim ki sizde şıklar arasına koymuşsunuz. Hic üzmez pisman etmez. Iyi bir pazarlikla alip tepe tepe kullanın derim.
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj Altar » 07 Kas 2017, 19:44

mrbianco yazdı:Daldığınıza göre saati tam amacına uygun kullanacaksanız,bütçenize göre Davosa Ternos Professional modelini önerebilirim. Oldukça sağlam 500 M sugeçirmez, otomatik helyum valfi ve kordonunda dalgıç uzatması da mevcut. Forumda uygun 2. elleride mevcuttu bir aralar. Sağlam otomatik bir isviçre saatidir.

Teşekkür ederim internetten baktım yakışıklı saat , yazdığım saatler hakkında bilginiz varmı?
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur
Kullanıcı avatarı
Altar

Mesaj cbmad » 07 Kas 2017, 21:43

Seiko tutle padi diğer seikolara alternatif olabilir. Bütçenin hepsini kullanmayı düşünüyorsanız haydoya da legend diver ilk aklıma gelen.
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj alihoca » 07 Kas 2017, 23:14

Dalıyorsanız gerçek bir dalgıç saatine ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. Bu da bütçeniz dahilinde mümkün biraz daha araştırıp dalgıçların genellikle kullandığı saatlere yönelin derim. Zira pek çok saat diver olsa da gerçek kullanım amaçları dalma değil günlük kullanımdır. Bu konuda Seiko modelleri sizi mutlu edebilir ama neden ikinci el bir Oris aquis olmasın forumda bulunabilir hem de qoqs sertifikalı zaman tutması da iyi. (Ayrıca prs516 ile suya dalınmaz, dalınsa dalınsa piste dalınır :D )
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj SeiKinetic » 08 Kas 2017, 01:01

İsabetli seçimler. Tavsiyeler de keza.
Bütçenizin yarısını bile doldurmadan, işini iyi yapan diverlar da mevcut. Certina DS, Orient Mako 2, Seiko SKX'ler, Turtle'lar, Sumo, Helson Shark Diver, Halios Laguna/Seaforth vs.gibi. Yaklaşık olarak bütçeniz dahilinde Oris Aquis veya 65, LLD, yakalanabilirse Doxa gibi daha rafine bir diver, Aquaracer vs. de düşünülebilir.
PRS diver olmasa da, havuzda girmeyle, şöyle bir yüzüp gelmeyle dağılacak bir saat de değildir. Şaşırtıcı doğrusu.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj ivanko » 08 Kas 2017, 01:21

Seiko diver alınacaksa bence SRPA21K PADI alınır

Resim

abtsaat.com en iyi fiyatı veriyor.

Üstüne de iyi bir pazarlıkla Hydroconquest alın, 4000 tl nin biraz üstünde bir bütçeyle iki harika saatiniz olsun.

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ivanko

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ImpureZiggurat ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners