Saat önerisi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saat önerisi

Mesaj moy » 21 Eki 2017, 11:32

Arkadaşlar merhaba,bu ara kaşıntım tuttu yeni bir saat alma arifesindeyim,maksiumum 7.000 TL lik bir bütçe ayırmayı düşünüyorum ve bu bütçe ile alabileceğim en iyi kullanılmamış saati almak istiyorum.öncelikle kendi tarzımdan bahsetmek istiyorum ki sizleri hem boşa yormamış olayım hemde hedefi 12 den vurabileyim.
86 doğumluyum 176 boyunda 126 kiloyum.
giyim tarzım yaz kış kısa kollu polo yaka t-shirt yada bisiklet yaka t-shirt kot mevsim geçişlerinde üzerine puf yelek kışınsa yelek yerine north face mont.kız istemeye bile kot pantolonla gitmiş biriyim.
Bu yüzden kesinlikle dress watch almayı düşünmüyorum

hali hazırda alıp hiç kullanmadığım morice day date,tag carra calibre 16 day date, tag calibre 16 date (altın bezel kahve kayış) morice eliros barca var günlük kullandığım tag cal 1887 date ve dağa taşa vurduğum ve çok sevdiğim seiko sportura'm var
bunları anlatmamdaki sebep artık kronografa doymuş olmam.

havacılığa geçliğimden beri çok meraklıyım uçaklarıda inanılmaz seviyorum gönlümde hep zenith pilot gmt yada iwc top gun var ama malesef belirlediğim 7.000 TL'lik bütçenin çok çok yukarısında kalıyor.

geçen bir mağazada oris aquis small second date denedim 45.5 mm bileğimi rahatsız etmedi ve sakil durmadı.O yüzden büyük çapta saat önerilerinede açığım.

yine aynı şeklide oris big crown pro pilot altimer denedim ciddi pazarlık yapmadım ama yapsamda bütçemin üzerinde kalacağından eminim.Bütçeyi rahat bir şekilde arttırabilirim ama ülkemizin içinde bulunduğu tatsız ekonomi, belirsizlik ve ihracat yaptığımız bölgelerdeki karışıklıklar yüzünden bu ara fazla savurgan davranmak istemiyorum

Bu bilgiler doğrultusunda 7.000 TL'lik bütçe içerisinde marka bilinirliği iyi olan,makenizması sağlam olan 7/24 bilekte kalıp dağa taşa vurabileceğim kullanılmamış bir saat arıyor önerilerinizi bekliyorum.
Okuduğunuz ve ilgi gösterdiğiniz için şimdiden teşşekkürler.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Re: Saat önerisi

Mesaj Ankthas » 22 Eki 2017, 01:43

Aşağıdaki hiç kullanılmamış Oris Aquis TSF Edition. Şiddetle tavsiye edilir, üstelik bütçenizden oldukça aşağıda olup bütçenizde alacağınız saatlerle kapışacak kuvvette:

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=203&t=26857#axzz4vzg2MgNa
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Re: Saat önerisi

Mesaj SeiKinetic » 22 Eki 2017, 03:34

Oris TSF + Aquaracer düşünülebilir. Çok az kullanılmış olsa da kabul edilebilir diye düşünerek bu öneriyi yazdım.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 125 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners