AP RO Selfwinding accuracy sorunu hk.

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

AP RO Selfwinding accuracy sorunu hk.

Mesaj beylerbeyi » 18 Eki 2017, 16:59

Herkese merhaba arkadaşlar,

Ozkan ben. TSF ile bir arkadaşımın yönlendirmesi ile tanıştım. Sitenin kurucuları ve katkı veren tüm üyelerine, böyle kaliteli bir platformu yarattıkları için öncelikle teşekkür ederim. Yeni edindiğim saatim ile ilgili bir konuda görüş alabilmek için yazmak istedim. AP RO Selfwinding saatimi birkaç ay önce Türkiye'den sıfır olarak temin ettim. ( 15400 - çelik ) Saatim günlük 15 sn. ileri gitmekteydi. Bu sorun için butiğin teknik servisine verdim ve 1 haftalık ayar süreci sonrası geri aldım. Maalesef sorun çözülmedi ve 11,5 sn ileri gitmeye devam ediyor. Bu süre bana fazla geliyor ki bu konuda bilgi ve görüşü olan arkadaşların yardımını rica ediyorum. Şimdiden değerli fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
beylerbeyi

Re: AP RO Selfwinding accuracy sorunu hk.

Mesaj rolexcollector » 18 Eki 2017, 22:02

beylerbeyi yazdı:Herkese merhaba arkadaşlar,

Ozkan ben. TSF ile bir arkadaşımın yönlendirmesi ile tanıştım. Sitenin kurucuları ve katkı veren tüm üyelerine, böyle kaliteli bir platformu yarattıkları için öncelikle teşekkür ederim. Yeni edindiğim saatim ile ilgili bir konuda görüş alabilmek için yazmak istedim. AP RO Selfwinding saatimi birkaç ay önce Türkiye'den sıfır olarak temin ettim. ( 15400 - çelik ) Saatim günlük 15 sn. ileri gitmekteydi. Bu sorun için butiğin teknik servisine verdim ve 1 haftalık ayar süreci sonrası geri aldım. Maalesef sorun çözülmedi ve 11,5 sn ileri gitmeye devam ediyor. Bu süre bana fazla geliyor ki bu konuda bilgi ve görüşü olan arkadaşların yardımını rica ediyorum. Şimdiden değerli fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
Ozkan bey selam. Ap ile ilgili başka bir başlıkta bu konuları uzunca konuştuk. Hatta ben son dk bir ap alımından kerem abi sayesinde döndüm. Maalesef ap adına yakışmayan ve çok yaygın bir sorun. Umarım kısa çözersiniz!

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj beylerbeyi » 18 Eki 2017, 23:13

Merhaba,
bilgi icin tesekkur ederim, bahsettiginiz basligi iletmemiz mumkun olursa cok sevinirim, icerigini okumak
isterim.tesekkurler
Kullanıcı avatarı
beylerbeyi

Mesaj Hellhound » 19 Eki 2017, 09:00

Birkaç başlık altta viewtopic.php?f=12&t=22876&start=24#p512158 böyle bir mesajım var.

2013-2014 döneminde üretilen bazı 3120'lerde kullanılan mainspring mekanizmaya pek uygun olmadığı için günlük +15 değerlerinde çalışan saatler vardı. Bu durumla karşılaşıp servise götüren kullanıcıların saatlerinin mainspring leri değiştirildi ve sapma normale döndü. Sizinkinde de benzer bir durum yoksa (timegrapher a bağlayıp amplitude değerlerinden anlaşılabilir) yeterince ehil olmayan biri saati regüle etmiş demektir. 3120 için sıfıra sıfır sapma göreceli olarak zor olsa da günlük ortalama 5 sn ulaşılamayacak bir değer değil.

Eğer saatiniz her gün stabil olarak 11.5 sn ileri gidiyorsa mekanizmanız sağlıklı ancak düzgün regüle edilmemiş demektir. Bu durumda saatinizi tekrar servise gönderebilirsiniz ancak saat servise her gittiğinde sapma probleminizden daha büyük problemlerle karşılaşma riskini barındırarak geri gelecektir.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj beylerbeyi » 19 Eki 2017, 09:12

Merhaba,

feedback için çok teşekkür ederim. AP Türkiye butiği Tektas'in kendi servisinin doğru regüle edemediğini anlıyorum sizin yorumlarınızdan. Bu nasıl olur o da ayrı bir konu sanırım. Tekrar servise vermeyi, sizin de belirttiğiniz gibi riskler nedeniyle tercih etmiyorum. Saatin değişimi için Türkiye ve İsviçre'ye dönmeyi planlıyorum. Sonuç alır mıyım emin değilim ama başka bir öneriniz olursa okumaktan çok memnun olurum. Tekrar değerli görüşleriniz için teşekkürler.
O.S.
Kullanıcı avatarı
beylerbeyi

Mesaj Emreozcan » 25 Eki 2017, 00:24

Merhaba;

Ayni markadan saat olmasa da benzer bir sorun yasadim ve Turkiye distributoru yine Tektas'ti.

Ilk otomatik saatim olan 0 Breitling Avenger II GMT saati aldim. Saat 0 halindeyken 24 saatlik surede 30 saniye ile 60 saniye arasi ileri gidiyordu. Tektas'a gonderdim, size yaptiklari gibi ayarlama yaptilar 10 gun sonra saatimi geri gonderdiler. Bundan 3-4 ay sonra saat kolumdayken durmaya basladi. Tektas'a tekrar gonderdim. Bu sefer yuksek amplitut sorunu oldugunu ve bu nedenle saate komple bakim yaptiklarini soylediler ve yaklasik 15 gun sonra saatimi geri gonderdiler. Yine 3-4 ay sonra saat tekrar kolumdayken durmaya basladi. Bu sefer Tektas'a gonderdim ama Breitling'in distributor'u degistini ve distributorlugun Dogus Saat'e gectigini ogrendim. Herneyse, Dogus Saate gonderdim ve "saatin 0 halde hatali geldigini, ayni sebepten 2. kez olmak uzere 3. kez bozuldugunu" belirttim tamir kabul etmeyecegimi, degisim istedigimi ekledim. Onlar da saatimi Isvicre Breitling'e gonderdiler. Saatim orada 1-1.5 ay kaldi. Butun parcalarini sokup tekrardan komple bakim uyguladiklarini soylediler. Saati degistirmediler ve bana geri gonderdiler.

Sonuc olarak 0 aldigim ilk otomatik saatimi ilk 1 yilin 4 ayinda kullanamadim, saat 0 ken ayipli gelmesine ragmen Breitling degistirmedi. Magdur oldugumu dusunuyordum ama artik pesini biraktim saati kullanip olabildigince tadini cikariyorum. Isvicre'den dondukten sonra cok dikkatli olcmedim ama sorunsuz calisiyor, gecenlerde guc rezervini denedim olmasi gerektigi gibi 42 saat calisti.

Almis oldugum satis sonrasi hizmette Tektas'in verdigi hizmet normal, Dogus Saatin verdigi hizmet kaliteliydi. Breitling Isvicreninki tabii ki berbatti 0'ken bozuk cikan saati degistirmedi igrencler.

Biraz karisik anlatmis olabilirim ama basimdan gecen olayda saatin 0 ken hatali olmasi, yuksek amplitut sorunu, Tektas, Isvicre'ye gonderme benzer durumlar var. Belki size yardimi dokunur.

Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

Mesaj beylerbeyi » 25 Eki 2017, 15:01

Emre Bey,

Tam da okumak istediğim tecrübeyi aktarmışsınız, teşekkür ederim. Tektaş bana nasıl davranacak bilmiyorum ama sizin tecrübeniz bana fikir sahibi veriyor.
Kullanıcı avatarı
beylerbeyi

Mesaj ermansire » 26 Eki 2017, 21:22

Cengiz Usta'ya gönderin halleder :D
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Byrmcl ve 229 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners