Quartz saate 2000 3000 TL Vermek

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Quartz saate 2000 3000 TL Vermek

Mesaj alihoca » 14 Eki 2017, 19:26

Sizin de beğendiğiniz FC'lar güzel seçenekler gibi duruyor. Bu bütçeyle Quartz alınır mı meselesine gelince, bu bütçeyle zaten Quartz almanızı tavsiye ederim. Nedenine gelince bu bütçe aralığındaki otomatik saatlerin performansları pek başarılı olmayacaktır. Eğer bu sizin için sorun değilse otomatik mekanizmalar yaşattıkları hisle sizi daha mutlu edecektir.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj natbolad » 14 Eki 2017, 22:17

herkeste gibi bende de seiko 5 var, hatta 2 adet biri dede yadigarı. çinden getirttiğim otomatik saatler de var(dı).
geri kalma durumu çok sıkıntı değil.
ama sadece o saati belki haftada bir takıyorum, her seferinde işe giderken saati ayarlamak başta saatin ruhu var dedirtse de sonrasında biraz sıkıyor :lol:
bence otomatik saatin en karizmatik kısmı akar saniye. tek tek gidecekse saniye hiç olmasın daha iyi.
Kullanıcı avatarı
natbolad

Mesaj traybeci » 15 Eki 2017, 12:56

Giriş seviye İsviçre'lilerle ilgili benim de tereddülerim vardı. Foruma da sordum danıştım. Babalık hatırası olsun diye kendime Tissot Visodate aldım. Çok memnunum. Günde 3 saniye ileri gidiyor. Ayda bir düzeltiyorum. Belki benim şansımadır ama benzer yorumlar okudum. Hafta sonu takmam, durduğu zaman ayarlamakla uğraşmam diyorsanız Tissot'un powermatik 80 modellerine bakabilirsiniz. Bu fiyatlara yakın ( belki biraz üstünde ) Tissot'un chronometre sertifikalı saatleri de var.
Velasıl kelam otomatik almanızı tavsiye ederim. 3000 TL az para değil.

GT-I9100G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
traybeci

Mesaj natbolad » 04 Mar 2018, 23:16

3 4 ay olmuş, o zaman tercihimi frederique constant'tan yana kullanmıştım.

aşağıda fotoğrafları var, oldukça kibar ve ince, şık durduğunu düşünüyorum.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
natbolad

Mesaj Mandos » 04 Mar 2018, 23:20

Forumu bulmamla birlikte ilk Quartz Seiko saatimi almıştım. Aldığım ilk gün yorumlardan sonra satsam mı acaba diye düşünmüştüm 5 yıl önce. 5 yıl boyunca severek kullandım. Bence çok severek alınıyorsa alınabilir cidden çok özel modeller oluyor Quartz olmasına rağmen. :)
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj copycat » 08 Mar 2018, 11:43

takıntı yapmaya gerek yok. hoşunuza gittikten sonra neden alınmasın. ilerleyen dönemlerde duruma göre yanına istediğiniz otomatik saati de alırsınız.
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj economyst » 11 Mar 2018, 19:10

İlle de otomatik veya kurmalı olacak diye bir şey yok. Claude Bernard ve ML modellerini de çok beğeniyorum ayrıca
Breitling Navitimer... Bir gün mutlaka...
Kullanıcı avatarı
economyst

Mesaj görkemk » 20 Mar 2018, 10:27

tabiki verebilirsiniz ben verdim mesela ancak bu fiyatta bir quartz saatten teknoloji beklemelisiniz mesela solar şarj etme , gps ten atomik saat ayarlama , auto electronic light yada iyi bir lume, kaliteli bir kordon, en az 100mertre su geçirmezlik vs ..
Kullanıcı avatarı
görkemk

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners