1000-1200TL Saat Tavsiyesi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

1000-1200TL Saat Tavsiyesi

Mesaj flieger » 28 Eyl 2017, 16:14

Şu an kullandığım saat Invicta 8926ob yanına bir mekanik/otomatik saat daha eklemek istiyorum araştırdığım kadarıyla hoşuma gidenler:
    citizen ny0040
    citizen bn0151 (istisna eco-drive)
    seiko skx007/009
    seiko snzh53
2. el saatler de opsiyon dahilindedir. tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
flieger

Re: 1000-1200TL Saat Tavsiyesi

Mesaj flieger » 01 Eki 2017, 20:20

bunlara ek olarak:
    certine ds-4 automatic
    citizen nighthawk(eco-drive)
ekleyebilirim.
Kullanıcı avatarı
flieger

Mesaj Ankthas » 02 Eki 2017, 17:04

Citizen Nighthawk'ı çok çok beğeniyorum, fakat güneş ışığıyla çalışıyor, mekanik bir saat değil. Seiko SKX serisi oldukça popüler ama Türkiye'de satılmıyor, Amazon'dan alabilirsiniz. Kullanıp da pişman olanı görmedim.

Genelde diver tarzı saatler yazmışsınız, bu tarz saatlerden hoşlanıyorsanız bu bütçe aralığında, Vostok Amphibian, Orient Mako ve Orient Ray modellerine de bir göz atabilirsiniz, beğenebileceğinizi düşünüyorum.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj fasakasa » 02 Eki 2017, 18:17

SKX çok güzel bir saat, kendim de kullanıyorum.

Citizen eco drive saatim de var ondan da çok memnunum :)
Kullanıcı avatarı
fasakasa

Mesaj flieger » 04 Eki 2017, 16:26

Ankthas yazdı:Citizen Nighthawk'ı çok çok beğeniyorum, fakat güneş ışığıyla çalışıyor, mekanik bir saat değil. Seiko SKX serisi oldukça popüler ama Türkiye'de satılmıyor, Amazon'dan alabilirsiniz. Kullanıp da pişman olanı görmedim.

Genelde diver tarzı saatler yazmışsınız, bu tarz saatlerden hoşlanıyorsanız bu bütçe aralığında, Vostok Amphibian, Orient Mako ve Orient Ray modellerine de bir göz atabilirsiniz, beğenebileceğinizi düşünüyorum.

nighthawk da SKX de hemen hemen aynı fiyata geliyor yurtdışından. nighthawk dial olarak farklı ve özgün duruyor, SKX'in ise prestiji ve retro tasarımı hoşuma gidiyor.
Kullanıcı avatarı
flieger

Mesaj Ankthas » 05 Eki 2017, 11:40

Biraz tarz olarak ne düşündüğünüzle alakalı bence. Pilotluğa biraz ilginiz varsa düşünmeden bu fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi saattir Nighthawk, Seiko Flightmaster ile birlikte. Tam kurulumda 6 ay çalışması, quartz olduğu için mükemmel zaman tutuşu, slide rule, çift GMT gibi özellikleriyle tam bir tool watch. Öte yandan dalış ve denizciliğe ilgin varsa SKX serisi de gayet kullanışlı. Gerçi Nighthawk'ın da 200 metre su geçirmezliği olduğunu söylemek lazım yani onla da SKX kadar dalış yapılabilir. İki saatin de lume olayı müthiş. Tatlı tatlı mavi fosforu var. Bildiğim kadarıyla ikisinin de Türkiye'de satışı yok, başka saatler olsa deneyip almanızı tavsiye ederdim. Benim de aklımda Nighthawk var şu aralar her an tetiği çekebilirim :) Bu arada eklemeden geçmiyim SKX'in 2. el değeri çok çok çok yüksek. Çok ilginçtir sıfır olarak yurtdışından aldığınız fiyattan daha yüksek fiyata satabiliyorsunuz Türkiye'de, foruma bakarsanız ortalama 1000 TL gibi bir fiyat göreceksiniz kullanılmış SKXler için. Bu iki model arasında kaldıysanız eğer hangisini alırsanız alın asla hataya düşmezsiniz ikisi de çok iyi birer everyday watch olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun. Bu arada Nighthawk'a alternatif olması için Flightmaster'ı da bırakayım şuraya:
https://www.longislandwatch.com/Seiko_SNA411_SNA411P_SNA411P1_Flight_Chronograph_p/sna411p1.htm
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 128 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners