Omega Seamaster Kol Uyumsuzluğu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Seamaster Kol Uyumsuzluğu

Mesaj Ahbob » 24 Eyl 2017, 00:57

Wwtr; teşekkür ederim. Omega ile birlikte Swatch Grup da, en azından buradaki ekibi ile hayal kırıklığına uğrattı beni diyebilirim.

mturann; saati alıp değiştirmek bir yana, tüm saatlerde var demeleri ve bunun sonucunda mail attığım Omega'nın gerçekten toleranstan bahsetmesi bu seviyede kabul edilebilir bir durum değil bende.

darksilence; saat almadan önce kesinlikle kontrol şart gerçekten, bu seviyedeki bir saatte bile böyle bir hataya/yanlışa tolerans deniyorsa eğer.
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Mesaj SeiKinetic » 27 Eyl 2017, 12:55

Durumu legalleştirmeye çalışmaya, sağa sola sapmaya gerek yok. Durum, kısa ve net şekilde rezaletin daniskasıdır. Acil iade isteyin. Ülke nüfusunun yarısının o miktar için 1 yıl çalıştığını ve bu miktarı, 2 hafta içinde içinin açılıp, oynanıp; kendi hatalarından kaynaklı kabul edilemeyecek derecede rezalet bir sorunu düzeltmeye; akabinde bu hali hazırda 'eskimiş', tabiri caizse 'içine edilmiş' saati kullanmak için ödemediğinizi unutmayın. Bu saatin düzeltildiğini varsayalım. Neden sizden ikinci elde alayım ki? Bunu da göz önünde bulundurun. Seviyenizi korumaya çalışmanızı anlıyorum ama karşınızdakilerin size atfettiği değeri ben bile kabul edemiyorum. Bu adamların ellerindeki oyuncaklar Omegalar, Breguetler, Blancpainler olabilir. Ama o zihniyet halen memleketin unutulmuş bir köşesindeki Mahmut Emmi'nin zihniyetiyle aynı. Günü kurtarmak, sonuna kadar haksızı savunmak, yalan söylemek... Fark diksiyon ve giyim. İşinde gücünde, dürüst esnafı pek tabii tenzih ederim.
Gerçekten yerinize ben çıldırdım desem yeridir. Elinizden ne geliyorsa yapın, edin. Hakem heyeti, mahkemeler, davalar, Omega'ya el yazısı mektup (değerli bir üyemiz, Rolex bayiindeki çalışan rezaletine böyle bir çare bulmuştu. Akabinde özürler, şahsi özel sunumlar...) Ama lütfen ne o parayı onlara bırakın, ne de ayıplı malın size-amiyane tabirle- giydirilmesine izin verin.
Kolay gelsin dileklerimle...
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj Ahbob » 27 Eyl 2017, 20:13

SeiKinetic; bugün yine kendileriyle görüştüğümde firmadan yana bir sıkıntı olmadığını, firmanın Omega ile anlaşmaya çalışmasından ötürü iadenin bekletildiğini söylediler. Hoş, bana ne firma ile Omega arasındaki olaydan deyince de olayı o tarafın saatte bir sıkıntı bulamamasına getirdiler. Bir umut onların da iyi niyet göstermelerini umuyorum. Yoksa bu gidişle bundan sonraki durak tüketici heyeti olacak gibi görünüyor.

Açıkçası çıldırma durumunu ben Omega'nın yönlendirdiği Swatch Grup'un, söylediğine göre en yetkilisi olan kişinin dün iade alırız deyip bugün olamaza getirmesinde yaşadım. Gerçi Omega'nın bu mekanizmaya sahip saatlerinde 2 dakikalık bir toleranstan bahsetmesi de beni az çıldırtmadı diyemem. Omega'ya ve Swatch Grup'a, beni çıldırtan Swatch Grup'lularla ilgili okkalı bir mail atmayı düşünüyordum da el yazısı mektup hiç aklıma gelmemişti, bunu da yapacağım sanırım. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Mesaj evsen81 » 27 Eyl 2017, 21:33

Omega'yı sağlam marka bilirdim ama değilmiş.Malının arkasında dur(a)mamış.-+2 dk kollarda kayma hiçbir saatte kabul edilmez.10-20 bin TL para vereceksin -+2 dk sapma normaldir diyecekler.200-300 TL ye alınan saat bile olsa kabul edilecek bir durum değil net.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj Stingray » 27 Eyl 2017, 23:14

evsen81 yazdı:Omega'yı sağlam marka bilirdim ama değilmiş.Malının arkasında dur(a)mamış.-+2 dk kollarda kayma hiçbir saatte kabul edilmez.10-20 bin TL para vereceksin -+2 dk sapma normaldir diyecekler.200-300 TL ye alınan saat bile olsa kabul edilecek bir durum değil net.
Ayni seyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum,ancak hem Omegadan gelen cevapta hemde burdaki saticinin ifadelerinde anlamakta gucluk cektigim bir durum var.Tolerans zaman tutmayla ilgili bir durumdur,chronometre degerlerinde oldugunu iddaa eden ve bunu cosc yada metas artik neyse sertifikayla belgeleyen bir mekanizmanin zaman tutma araligi -4/+6 sn dir...ancak sizinki akrep ve yelkovanin yanlis hizalanmasindan kaynaklanan bir uretim hatasi tabiri caizse bir defo,yanlis hizalanan akrep ve yelkovanin toleransi falan olmaz,sizle bunun nesini tartisiyolar yada normal gostermeye calisiyorlar anlayamiyorum,hatali uretilmis yada bayide basina birsey gelmis bir saat bu,bukadar basit...tekrar belirteyim uretim asamasinda akrep ve yelkovan takildiktan sonra hassas makinelerde hizalanir,bunun duzgun yapilmamasinin 2 dakka 3 dakka toleransi falan olmaz,size kabul ettirmeye yada normal gostermeye calistiklari seyin bir aciklamasi yok,cok sacma...

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj evsen81 » 28 Eyl 2017, 08:57

Aynen -4 +6 an sapma garantisi verirken kolların hizalamasında -+2 saniye olur denmesi çok saçma ya üretimde yada nakliye de düşme sonrası böyle bir durum oldu değişim yapılmalsı şart.
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Mesaj alihoca » 28 Eyl 2017, 22:24

Stingray'ın yazdıkları mantıklı bu da aklıma Omega merkezinin saatinizin durumunu yanlış anladığını getiriyor. Adamlar olayı sapma zannetmiş olabilirler. Bu nedenle Swatch grupa yönlendirmişlerdir burdakilerde işi sarpa sarmışlardır.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj Ahbob » 28 Eyl 2017, 23:12

Stingray; bana da oldukça mantıksız geldiği için bana gelen mail'i aynı şekilde paylaştım ama sanırım farklı bir anlam çıkaran olmadı. Saatin/akrepin yelkovandan bağımsız ayarlanabilmesine müsaade eden özellikten dolayı sanırım böyle bir toleranstan bahsedilmiş, en azından benim düşüncem bu yönde. Bu pozisyonda akrepin çok ufak da olsa serbest bir hareketi oluyor, ki sanırım bu dişlilerin zarar görmemesi için, ancak yelkovanla birlikte doğru pozisyona geliyor. Benim saatimde ise kolların montajı sırasında sanırım bu farktan kaynaklı bir sıkıntı var; şöyle ki saat tersten ayarlandığında kolların pozisyonunda hiçbir sıkıntı yok, saatin çalışmasıyla sıkıntı görülüyor, bu da dişlilerdeki olması gerektiği söylenen boşluğun konumunun yanlış ayarlanmasından olabilir diye düşünüyorum.

evsen81, alihoca; +-2 dakika neyin toleransı olabilir, gerçekten beni yanlış mı anladılar acaba diye baya düşünmüşlüğüm oldu ancak Swatch Grup'un gerek teknik servisinden, gerekse yönetiminden görüştüğüm kimseler böyle bir durumun son derece normal olduğundan bahsedince ne kadar saçma da gelse kulağa böyle birşey olabileceğini düşündüm.

Çok iyi sayılmasa bir iki fotoğraf da koyayım.
Resim
Resim

Bu arada, bugün gün içinde, Swatch Grup'tan, yönetimden görüştüğüm kimse tarafından arandım. Saatin iade alınacağını söyledi ve bu durum için özür diledi. Umuyorum en kısa zamanda hallolur.
Kullanıcı avatarı
Ahbob

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 249 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners