Omega Seamaster Kol Uyumsuzluğu

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Seamaster Kol Uyumsuzluğu

Mesaj alihoca » 22 Eyl 2017, 18:25

Çok geçmiş olsun umarım saati iade edebilirsiniz ve böylelikle sorun çözülür. Omega gibi bir firmanın bu işi çözmesi gerektiğine inanıyorum.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj mturann » 22 Eyl 2017, 20:05

İnşallah çözerler
Yoksa efsaneler ile ilgili tüm güvenç noktalarımız bir bir yıkılıyor
En sonunda 1000 TL yi geçmeyen saatler çevresinde dönsün herkes.
Gerek yok
Adamlardaki rahatlık da süper.
10k üzerinde saat sat sonra normal bu de
Ne güzel dünya.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Hellhound » 22 Eyl 2017, 20:36

Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum.

Öncelikle saatinizin açılmasına kesinlikle izin vermeyin. Mekanizma bir kez söküldü mü Omega'nın o çok övündüğü METAS değerleri tamamen saati toplayacak olan ustanın maharetine kalacak. Bu noktada kronometrik değerler olan -4 +6 aralığını METAS ile 0 + 5'e çektik ve bilmemkaç gauss ve sıcaklıkta bile saatiniz dakik çalışacak diye taahüt veren bir markanın kollar arasındaki uyumsuzluğa (hem de -+2 dakikaya kadar) nasıl tolerans gösterebildiği büyük bir soru işareti.

Son zamanlarda özellikle Omega Forumu'ndaki SpeedyTuesday başlığındaki (https://omegaforums.net/threads/omega-s ... ems.63862/) kalite kontrol sorunları dikkatimi çekiyordu. Birkaç kişinin SpeedyTuesday edition saatinin kadranında var olan hatalar, hatta saatlerden birinde indiste olması gereken luminovanın unutulması bu aralar markanın kalite kontrol standartlarının ne hale geldiğini gösteriyordu ki bu başlık tuz biber oldu.

Sorunu marka mı, distribütör mü, bayi mi yoksa tüketici mahkemesi mi çözer bilmiyorum ama iade ya da sıfır saat ile değişimden başka bir çözümün kabul edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Ahbob » 22 Eyl 2017, 22:13

alihoca; çok teşekkür ederim.

mturann; açıkçası böyle bir olay sonucu toleranstan bahsedilmesi bana saçma gelmişti, Omega’dan gelen cevap sonrası büyük hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Bu seviyede bir markanın 2 dakika toleransımız var demesi, sadece isim satıyorlar dedirtti bana.

Hellhound; çok teşekkür ederim. Bu hiza sorunu dikkatimi çektiğinde internette denk geldiğim saatlerin büyük bir kısmı Omega’ydı. Dediğiniz gibi, mekanizma konusunda bu kadar hassas olduğunu söyleyen bir markanın, kol hizalaması konusunda toleranstan bahsetmesi oldukça saçma.

Çözüm aşamasında; Swatch Grup’un müdürü ile yaptığım görüşmede, başta koşulsuz müşteri memnuniyeti adına iadeden bahsedip, bugün o dediklerini hatırlattığımda sanki kendi söylememiş gibi davranması da, Omega ile birlikte Swatch Grup’un da sorgulanması gerektiğini gösteren bir etken olarak görülebilir. Sonrasında, bugün bayi ile yaptığım görüşmede sıfır bir saattense iadeyi istediğimi bildirdim, umuyorum yeni haftada tüketici mahkemesine veya başka yollara gitmeye gerek kalmadan sıkıntıyı çözebilirler.
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Mesaj Ground » 22 Eyl 2017, 22:41

Bence TSF ve bu başlığı da onlara bildirin ! Sosyal medyanın ve forumların etkisini mutlaka biliyorlardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj SemsalGS » 23 Eyl 2017, 09:03

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.
Omega merkez ile direkt irtibata geçtiğinizde çözülebileceğine inanıyorum.
Ancak çok büyük araba markaları yüzlerce kontrol ve testlerden geçen araçlarında çok hayati hataları fark edemiyor. Ve iş seri üretime dayalı bir hata ise hepsini geri çağırma yoluna gidiyorlar.
Rolex sub tarih büyüteci (date box and cyclops misalignment ) tam oturmamış olma problemi titiz kullanıcılar sıkıntılı bir problemdir.
Sıfır Rolex bezelindeki sorun nedeni ile Tr de sorun yaşandığını ve sıfır saat yerine bezel değişimi yapıldığını hatırlıyorum.
Zenith forumdaydı sanırım okudum ama nerede olduğunu hatırlayamadım loopla bakıldığında ciddi işçilik hatalarının standarta bağlandığı ile ilgili bir konu vardı.
AP gibi üst düzey bir saatte çıkan problemleri sağır sultan bile duydu.
Demem o ki bu tip problem üst düzey ürünlerde dahi olabiliyor ne yazıkki.
Bir omega ve rolex aktif kullanıcısı olarak bu tip hatalarla karşılaşmak çok can sıkıcı olabiliyor burada markanın ürün ile ilgili ne yapacağı önemli oluyor.
Kullanıcı avatarı
SemsalGS

Mesaj görkemk » 23 Eyl 2017, 13:12

mesajda saatin hizalanma sıkıntısı olduğundan bahsettiğinizi kesinlikle anlamışlar onu söyleyebilirim
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Archimed » 23 Eyl 2017, 13:33

Daha önce bir forumda IWC Pilot'un seramik saatini alan birisi, kasanın kırıldığından bahsetmişti. AP Royal Oak'ta da yanlış hatırlamıyorsam zaman tutma ile ilgili sorunlar vardı. Pahalı saat markaları bu tür sorunlara karşı ar-ge faaliyetlerini ve müşteri ilişkileri stratejilerini yeniden düzenleyemezlerse saat tutkunları da ya belirli kalitedeki quartz mekanizmalı saatlere veya kaliteyi bozmaması halinde Grand Seiko gibi ürünlere yönelebilir. Sonuçta otomatik saatlere verilen büyük paralar zamanı ölçmek için değil; sadece saat hayranlarının otomatik saat mekanizmaları, koleksiyon, tasarım ve işçiliğe ödedikleri para. O paralar da havaya gidiyor hissine kapılan kişiler de tutkunu oldukları markalara farklı gözle bakacaklardır.
Kullanıcı avatarı
Archimed

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], ImpureZiggurat ve 165 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners