Casio G Shock sağlamlık testi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Casio G Shock sağlamlık testi

Mesaj Eterna » 22 Ağu 2017, 15:32

Selam dostlar,

Casio markasının sağlamlıkları ile ün yapmış G Shock serisini herkes bilir. Ama bu model yani DW 5600 bir efsanedir.

En eski G Shock modellerinden biridir. Hala da satılır. Pek çok forumda military saat tavsiyelerinde görebilirsiniz. Ben bu saati 5-6 senedir kullanıyorum. Devamlı olmasa da tatil, seyahat, spor vs. genellikle kolumda bu saat oluyor.

Resim

Resim

Resim
Resim

Bu kadar sene değil bir şey olması pili bile bitmedi. Hep internette gördüğüm testlerden bir kaç tanesini ben yapayım harbiden ne kadar sağlam göreyim derdim. Bir iki deneme yapmaya karar verdim. Oğlum da sağ olsun yardımcı oldu bana.

İlk olarak aşırı soğuk ne kadar etkiliyor görmek istedim.

Saati bir cezvenin içine koydum, su doldurdum ve buzluğa attım. Yarım gün sonra aldığımda donmuştu zaten. Çıkarırken çok zorlandım.

Çekiçle cezveyi döve döve uğraştım. Cezvede ezikler oluştu.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Saatin çalışmasında hiç bir sorun olmadı, tüm düğmeler, fonksiyonlar, ışık vs. çalışıyor. Herhangi bir sapma olmadı.

BUZU KIRIP SAATİ ÇIKARDIĞIM VİDEO

Resim

Soğuk testini başarı ile geçtikten sonra düşmeye çarpmaya ne kadar dayanıklı görmeye sıra geldi. 5. kattan aşağıya betona attık saati.
Oğlum çok heyecanlandı bu testlerde bana yardım ettiği için. Ben aşağıya indim o da camdan fırlattı.

Resim

Resim
Resim
Resim

Biraz çizik, toz, iz haricinden bir şey yok. Saatin çalışmasında hiç bir sorun olmadı, tüm düğmeler, fonksiyonlar, ışık vs. çalışıyor. Herhangi bir sapma olmadı.

SAATİN 5. KATTAN ATILDIĞI VİDEO

Resim

Sıra geldi araba ile ezme testine. Öyle camdan atılma ile kurtulacağını sanıyorsa Casio yanılıyor.

Arabanın lastiğine bant ile tutturdum çünkü fırlar diye endişe ettim. Oğlum sağ olsun burada da bana yardımcı oldu.

Defalarca üzerinden geçtim, ileri geri yaptım.

Test ön hazırlığı;

Resim

Resim

Resim

Saatin çiğnendikten sonraki hali;

Resim

Resim

Resim

Biraz çizik, toz, iz haricinden bir şey yok. Saatin çalışmasında hiç bir sorun olmadı, tüm düğmeler, fonksiyonlar, ışık vs. çalışıyor. Herhangi bir sapma olmadı.

ARABA İLE SAATİN ÜZERİNDEN GEÇTİĞİM VİDEO

Resim

Aslında bu kadar yeter dedim ama son an da aklıma bir şey geldi. Saatin dondurmuştum ama kaynatmamıştım. Bir de aşırı sıcakta nasıl oluyor bakalım dedim.

Yine bir cezveye koydum saatimizi, açtım altını ve kaynattım fokur fokur.

Resim

Resim

Genel olarak hiç bir şey olmadı. Saat sapasağlam, fonksiyonlar tamamen çalışıyor, saat doğru gidiyor. Sadece kasa üzerindeki yazılarda silinme oldu.

Resim

SAATİ KAYNATTIĞIM VE ÇIKARDIĞIM VİDEO

Resim

Saha, arazi, dağ, taş, deniz, kamp, av, açık hava faaliyetleri, tatil vs. hiç düşünmeden alın kullanın arkadaşlar :)

( poligonda saate ateş ederek güzel bir kapanış yapmayı düşündüm. Ama poligon izin verir mi veya mermi isabet ettiğinde düşerse saati oradan almak problem olur diye vazgeçtim. )
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Casio G Shock sağlamlık testi

Mesaj Cotton » 22 Ağu 2017, 15:52

Geçmiş yıllarda (25-26 sene) bu saatin ozamanki versiyonunu koluma takıp askere gitmiştim. Aynı sağlamlıkta teskere alıp dönmüştüm. Tek sıkıntı veren tarafı eskimemesi. :D Özel Test uygulaması için teşekkürler Sn;Eterna... :thumbup:
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj TSayiR » 22 Ağu 2017, 16:03

Super ya, inceleme dedigin boyle olur :D valla cok begendim. Sn. Eterna, gercekten sizin ve oglunuzun emegine saglik. Inceleme icin Tesekkurler. :champ: :champ:

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj AlWinchester » 22 Ağu 2017, 16:18

İnternette videolarını görüyorduk fakat direkt forumdan birinin bu testleri yapması, birinci ağızdan bunu duymak güzel oldu. Keyifli bir test olmuş. :champ:

Gerçi ısıtma kısmına geldiğinde patlayacak falan diye biraz korkmadım değil ama onu da atlatmış saat :D
Kullanıcı avatarı
AlWinchester

Mesaj muhammed » 22 Ağu 2017, 18:33

Elinize sağlık çok hoş bi inceleme olmuş :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
muhammed

Mesaj postaciceku » 22 Ağu 2017, 19:27

Ilginc ve unutulmayacak bir deneyim olmus, ozellikle cocugunuz icin =)
Kullanıcı avatarı
postaciceku

Mesaj cbmad » 22 Ağu 2017, 19:59

Tebrikler :champ: son test biraz acımasız olmuş yalnız :roll:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj SeiKinetic » 22 Ağu 2017, 20:19

Yok artık :lol: Bu ilginç deneyi ve deneyimi kendiniz kadar bizlere de yaşattığınız için teşekkürler. Videoları görüntüleyemedim, belki sorun bendedir. Patlama, parça fırlatma vs.durumunun yaşanmaması sevindirici. Keşke daha güvenlik ağırlıklı bir ortamda test edebilseymişiz. Gerek kendinizin, gerekse delikanlının sağlığı ve güvenliğini için... Olumsuz bir durum yaşanmamış olması sevindirici.
Tekrar teşekkürler :champ:
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 196 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners