Watches in the Wood

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Watches in the Wood

Mesaj postaciceku » 20 Ağu 2017, 20:50

4 ay once saatim icin bir winder almaya karar vermistim ve tum hikaye bu ilginc kasintiyla basladi... Ilk basta winder almak istememin nedeni cok fazla saatim oldugu icin degil, olmasini istedigim icindi. Sonucu ilk basta soylemek gerekirse aylar suren arastirmadan sonra winder almadim... Onun yerine gittim bunu aldim=))

Resim

Aranizda bu mukemmel aleti bilenleriniz vardir muhtemelen ama benim icin inanin hic bir tecrube ve bilgimin olmadigi bir ensturmandi. Ama internet uzerinden siparis ettikten sonra kafamdaki dusunceye biraz daha yaklasmis oldugumu anladim. Dremel`im geldikten sonra, her turlu yapi market (Koctas, Banio, Bauhouse vb.) calisanlariyla ya da sanayi koselerindeki hic tanimadigim insanlarin nasihat ve uzun uzun sohbetlerinden birseyler ogrenmeye calisan biri oldum ciktim. Acikcasi cok farkli insanlar ve hayatlara sahit oldum ki, orasi ayri bir baslik olacak nitelikte.

Sistemi kendim kafamdan yaratmadigimi soylemem gerek. En azindan dusuncenin ana hatlarini internette buldum. Ancak emin olun bu sanal kisiler ne planlarini paylasmaya yanasiyorlar ne de hic bir soruya adam akilli cevap vermiyorlar. O yuzden tum detaylarini, ki burda en onemli nokta hareketin serbestce olmasini saglamakti. Bunu saglamak icin tum matematik, fizik ve yaratici dusuncemi devreye aldim demeliyim. Ama cok ilginc malzemeleri bir araya getirmekten mutluyum da...

Kullandigim motoru bir mikrodalga firin icinden buldum, kosede bu motora bagli olan zinciri Manavgat Motor Festivalinden aldigim bir anahtarliktan devsirdim, ortadaki saatin bagli oldugu kalin odun yapimarketten bildiginiz kazma sapindan imal edilmistir, saatin bu oduna temas etmemesi icin arada bulunan sunger borulara sarilan izolasyon malzemesidir ve daha niceleri...

Haa kendisini gostermeyi unuttum =)

Resim
Resim

Evet bu sonuca gelmek icin 15 mm kontraplagi Antalya sicaginda, hanimdan gizli gizli balkonlarda, banyolarda, odalarda (bir atolyem olmadigi icin) dremel ile kestim. Baya bir talas ciktigini soyleyebilirim. Tabi ilk kesimler istedigim gibi olmadigi icin versiyon 1.0 cope gitti. Ayni gun ver. 1.2`ye basladim. 2. kesimden sonra zimpara,boya,cila,vernik, ahsap koruyucu konulari hakkinda arastirmaya girdim. Kontraplagi en son 1000 kumla zimparalamanin disinda, herseyi kayin rengine boyadim rengi hosuma gitmeyince ceviz rengi ahsap koruyucu ile kapladim. Hepsi bir denemeydi ve sonuc simdilik beni tatmin etti ama yetermi yetmezz :geek:
Okudugunuz uzere bu surecler hicte oyle bir gunde bitmedi. Aslinda bu gordugunuz sonuc hala dusundugumden baya uzak ama en azindan artik kendimi versiyon 1.3e daha yakin hissediyorum 8-)

Herturlu gorus, oneri ve bilumum yaratici dusunceye acik oldugumu belirtmek isterim... :champ:
Kullanıcı avatarı
postaciceku

Re: Watches in the Wood

Mesaj Cotton » 20 Ağu 2017, 21:02

Epey emek vermişsiniz, sonuçta çok orjinal hatta; TSF'de daha hassas resimler ve YouTube video görüntülerle belki logo bile çıkarılabilir... :D
Şahsen helal olsun diyorum. :thumbup:
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj cbmad » 20 Ağu 2017, 21:21

Rengi dahil muhteşem olmuş :champ: :thumbup:
hareket kısmını biraz anlatabilir misiniz, ilk bakışta sonsuz devirdaim makinesi zannettim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj cagatay1903 » 20 Ağu 2017, 21:27

Tebrik ederim. Azim böyle bir şey işte
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj akincio » 20 Ağu 2017, 21:33

Dremel çok güzel bir alet bende kullanıyorum. Yapmış olduğunuz iş çok güzel bence daha güzelide gelecek gibi merak ile takip edeceğim
:-)
Kullanıcı avatarı
akincio

Mesaj Umutt » 20 Ağu 2017, 21:52

üstad tebrikler tek kelime ile
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Skysercan » 20 Ağu 2017, 22:13

Tourbillon Winder olmuş, çok da şık bir aksesuar. Elinize sağlık çok beğendim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skysercan

Mesaj asymptote » 20 Ağu 2017, 22:38

Jiroskop winder harika görünüyor. Hiç çalışmasa bile aksesuar olarak yeter. DIY gibisi yok. Tebrikler.. :champ:

Bir sonraki çalışmada sizden in-house sekstant bekliyoruz.. ;) :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners