Saat tasarl覺yorum bilgiye ihtiyac覺m var..

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat tasarl覺yorum bilgiye ihtiyac覺m var..

Mesaj tasar覺mc覺 » 15 Au 2017, 22:42

Merhaba, kendim end羹stri 羹r羹nleri tasar覺mc覺s覺y覺m.Hobi olarak balad覺覺m saat tasar覺m覺 s羹reci zaman i癟erisinde epey yol ald覺.Prototipleme denemeleri tekrar tekrar.Art覺k printerda bast覺rmak yerine ger癟ek malzemeler kullanmak istiyorum.Bu s羹re癟te epey zaman ve emek harcad覺m.Kavramsal kal覺rsa 羹z羹l羹r羹m.T羹rkiyede yedek par癟a tedarikcisi kimdir.Un覺versal parcalar覺 nereden tedar覺k edeb覺l覺r覺z.zel imalat gerektiren par癟alar覺 (繹rn;saat kollar覺) 羹retimini nas覺l yapt覺rabiliriz.Tecr羹beli bilgili arkadalar覺n yard覺mlar覺n覺 bekliyorum. :?:
Kullan覺c覺 avatar覺
tasar覺mc覺

Kay覺t: 15 Au 2017, 22:30

Re: Saat tasarl覺yorum bilgiye ihtiyac覺m var..

Mesaj Ground » 16 Au 2017, 18:07

San覺r覺m saat tamir ustalar覺 cevaplayacakt覺r.

Acaba yapt覺覺n覺z 3d print 繹rneklerden resim var m覺?

Merak uyand覺r覺c覺.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj Cruciatus » 16 Au 2017, 18:53

K覺s覺tl覺 bilgimle yaz覺yorum ustalar elbette daha net bilgi verecektir ama T羹rkiye'de sekt繹r olarak saat 羹retimi olmad覺覺 i癟in 羹rettirecek birilerini bulmak zor olabilir. Haz覺r malzemeler mevcut saatlerin malzemesi olaca覺ndan sizin tasar覺m覺n覺za uyum salamayabilir. Mekanizma da tsarlad覺覺n覺z覺 varsayarsak par癟a uydurmak i癟in tasar覺m覺 deitirmek zorunda kalabilirsiniz...

Ve ilgin癟 bir s繹ylei;

http://m.turkiyegazetesi.com.tr/yazarla ... 04203.aspx

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj alihoca » 17 Au 2017, 20:36

Tasar覺mlar覺n覺 g繹rmek isterdik.
Tempus erit auri pretium!
Kullan覺c覺 avatar覺
alihoca

Ya: 39
Kay覺t: 09 Eki 2016, 23:44

Mesaj tasar覺mc覺 » 21 Au 2017, 16:27

Suan protot覺pler覺 forumda paylasam覺yorum malesef faydal覺 model basvurumuz henuz balamad覺 cunk覺.Haz覺r Mekan覺zma kullanacag覺m覺z 覺c覺n mekan覺k anlamda b覺r sorun yok.En buyuk s覺k覺nt覺 watch hands tasar覺m覺nda.CNC laser yada toz metalurji ile 癟繹zebiliriz diye d羹羹n羹yorum.Bu tarz k羹癟羹k 繹l癟ekli hassas parca 覺malat覺 konusunda tedar覺kc覺 aray覺s覺m var uan.Dier bir s覺k覺nt覺 ise s覺sd覺rmazl覺k sorunu ya覺yoruz.Mekanizma hari癟 t羹m komponentler benim tasar覺m覺m buyuk b覺r counluguda bitti d覺yebilirim.襤lgili ve bilgili arkadalar覺n yard覺m覺n覺 bekliyorum..Bu forumu kefettiim i癟inde ayr覺ca cok memnunum fayda salayacag覺na inan覺yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
tasar覺mc覺

Mesaj Stingray » 21 Au 2017, 16:41

saat tasarimindan kasit mekanizma olmadigina gore kadran ve kasa tasarimimi acaba...watch hands dediginiz siparis uzerine akrep ve yelkovan ureten bir yer varmi bilmiyorum,ama dogubank ve civarindaki saat ve yedek parca satan dukkanlara bakabilirsiniz....
Kullan覺c覺 avatar覺
Stingray

Ya: 57
Kay覺t: 13 Haz 2011, 09:15

Mesaj tasar覺mc覺 » 21 Au 2017, 16:54

Evet,mekanizma hari癟 t羹m bileenler.ou 羹retici gibi.Kasa,kadran,kollar,kay覺,tepe,cam,altkapak,toka.Universal hands kullanam覺yorum.cunk覺 onuda ben tasarlad覺m.Kadrana uygunlugu ac覺s覺ndan 繹zel 羹retim gerektiren bir par癟a.Eskiehirde ikamet ediyorum ama f覺rsat bulursam dediiniz yere mutlaka urar覺m teekk羹r ederim.
Kullan覺c覺 avatar覺
tasar覺mc覺

Mesaj neperliva » 21 Au 2017, 17:06

cok guzel yol katetmissiniz bunu yaptiran firma Momentus sanirim Turkiye markasi ama bir yerlerde urettiriyor. Fakat bu gibi bilgilerin sirket sirri olacagini dusunuyorum ama belli komisyon karsiliginda sizin icin uretebilirler belki.

Serbest girisimci saat firmasi Nodus mesela mekanizma haric bastan tasarladi kollari da kendine ozgu, su gecirmezligi de 100m test ediliyor. Kendilerinin dedigine gore isvicreli ureticilere gidip istedikleri standartlarda uretmeleleri icin ikna etmisler. Safir bezeline kadar tasarimi basariyla tamamlamislar. Dikkate deger kesinlite tek tek kalibre edilen bir saat modeli cikmis ortaya 5-10 sn sapma degerleri ile.

Bu fikirden yola cikarak ilk asamada bu yonde turkiyedeki firmalardan danismanlik hizmeti almayi deneyebilirsiniz.

Simiden basarilar insallah sonuclari kisa zamanda gormek nasip olur. :thumbup:
"Hata yapmayan kii asl覺nda genel olarak hi癟bir ey yapm覺yor demektir".
Kullan覺c覺 avatar覺
neperliva

Kay覺t: 25 Ara 2015, 02:10

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 80 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners