SEIKO, ORIENT ve TISSOT Kol Saati Bilgi ve Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: SEIKO, ORIENT ve TISSOT Kol Saati Bilgi ve Öneri

Mesaj Ankthas » 12 Ağu 2017, 16:24

Amazon'dan da alabilirsiniz fakat Longisland'dan daha pahalıya geliyor gibi gözüküyor. Gene de her türlü Türkiye fiyatlarının çok altında:

https://www.amazon.com/dp/B01N45HWRM/ref=swr_wa_2_ses

Bir de Tissot Le Locle serisine bakmanızı tavsiye ederim. Beğendiğiniz saatlere benziyor:

http://urun.n11.com/moda11/tissot-le-locle-powermatic-erkek-kol-saati-t0064071603300-P170927710?cid=604001&gclid=CjwKCAjwzrrMBRByEiwArXcw245IcMxkj8i8RDbs-BJZGXtoEGt8KIXclFO0n6BNHp4EuTSI88eB4xoCNJcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bambino'dan daha pahalı ama ETA mekanizma kullanıyor ve Swiss Made bir saat. Powermatic 80 olanları da 80 saat güç rezervi sunuyor. Birkaç gömlek üst bir saat Bambino'ya göre. İki saat de kendi fiyat skalalarının bence en iyi dress saatleri. Bütçenize ve kişisel zevkinize göre istediğiniz modeli alabilirsiniz.

Şimdi aklıma gelen başka bir alternatif de Citizen:

https://www.longislandwatch.com/Citizen_NH8350_59A_Watch_p/nh8350-59a.htm
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj delimustafa » 12 Ağu 2017, 16:42

Ankthas yazdı:Amazon'dan da alabilirsiniz fakat Longisland'dan daha pahalıya geliyor gibi gözüküyor. Gene de her türlü Türkiye fiyatlarının çok altında:

https://www.amazon.com/dp/B01N45HWRM/ref=swr_wa_2_ses

Bir de Tissot Le Locle serisine bakmanızı tavsiye ederim. Beğendiğiniz saatlere benziyor:

http://urun.n11.com/moda11/tissot-le-locle-powermatic-erkek-kol-saati-t0064071603300-P170927710?cid=604001&gclid=CjwKCAjwzrrMBRByEiwArXcw245IcMxkj8i8RDbs-BJZGXtoEGt8KIXclFO0n6BNHp4EuTSI88eB4xoCNJcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bambino'dan daha pahalı ama ETA mekanizma kullanıyor ve Swiss Made bir saat. Powermatic 80 olanları da 80 saat güç rezervi sunuyor. Birkaç gömlek üst bir saat Bambino'ya göre. İki saat de kendi fiyat skalalarının bence en iyi dress saatleri. Bütçenize ve kişisel zevkinize göre istediğiniz modeli alabilirsiniz.

Şimdi aklıma gelen başka bir alternatif de Citizen:

https://www.longislandwatch.com/Citizen_NH8350_59A_Watch_p/nh8350-59a.htm

Tissot'a aşık oldum.Son zamanlarda Tissot'un kalitesine dair çok şey duydum işittim.Seçimimi Tissot yönünde yaptım.Şimdi gelelim onu en ucuza nasıl alacağıma :D
Sirkeci'deki evren saatte iyi bir indirim referansım var.Diğer mağazalarıda gezip öyle karar vermeyi düşünüyorum.Fakat sizin de bu saati nasıl ucuza alabileceğime dair bir fikriniz varsa,fikir ve önerilerinizi bekliyorum.Yurtdışı ile uğraşmamaya karar verdim.Gerisi sıkı bir pazarlığa kaldı.

Sizce 1400 TL olan liste fiyatından 900 TL'ye düşürme gibi bir şansım var mı ?
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Mesaj Ankthas » 13 Ağu 2017, 03:06

Tissot Swatch grubuna bağlı bir saat üreticisidir ve Türkiye'de Swatch grup direkt çalıştığı için en uygun fiyata zaten Türkiye'den bulabilirsiniz. Karşılaştırma için aşağıda Amazon fiyatını görebilirsiniz:

https://www.amazon.com/Tissot-TIST41142333-Analog-Display-Automatic/dp/B000JKSS8M

Muhtemelen 1400 liralık N11 fiyatı da, Türkiye mağaza fiyatlarının altındadır. Kaldı ki onlar da 1670 TL'den indirdiklerini söylüyolar bu fiyata. Bu yüzden 900 liraya ineceklerini pek düşünmüyorum. Ama denemekte fayda var tabi ki isteyenin bir yüzü... :)

Bence Sirkeci saatçiler çarşısına gidin, önce birkaç saatçide bu modelin fiyatını sorun pazarlığınızı yapın sonra en son tanıdık saatçiye gidip maksimum yapabileceği indirimi isteyin. Nakit, eğer mümkünse sizin için, her zaman daha çok kapı açar unutmayın :)

Bu arada ikinci el düşünür müsünüz bilmiyorum ama Sahibinden'e baktım sizin için. Aşağıdaki ilanı buldum, belirteyim bu normal Le Locle Automatic'lerden yani yeni nesil Powermatic 80 değil. Bütün özelliklerini bilmiyorum belki forumdaki arkadaşlar daha iyi açıklar ancak bildiğim kadarıyla tek fark Powermatic'lerin 80 saat güç rezervi olması, normal modelleri 40 saat diye hatırlıyorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-saat-kol-saati-tissot-le-locle-automatic-kol-saati-464256592/detay

Kayış dışında pek sıkıntısı yokmuş gibi duruyor. Ben sizin yerinizde olsam açıkcası Sirkeci'ye gider önce saati bir kez kolumda görürdüm. Sonra almaya kesin karar verirsem maksimum pazarlıkla inebilecekleri en düşük fiyata inmelerini isterdim. Hala bütçemin üzerindeyse bu sefer Sahibinden'deki arkadaşla konuşur saati elden nakitle alacağımı ve atıyorum 700 TL'ye elden teslim ederse direkt alabileceğimi falan söyleyip biraz daha aşağıya çekmeye çalışırdım, orası size kalmış :champ:

Her türlü şimdiden yeni saatiniz hayırlı olsun. Aldığınızda lütfen bizi de haberdar edin ve kutu açılışınızı ihmal etmeyin :)
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj delimustafa » 13 Ağu 2017, 10:55

Ankthas yazdı:Tissot Swatch grubuna bağlı bir saat üreticisidir ve Türkiye'de Swatch grup direkt çalıştığı için en uygun fiyata zaten Türkiye'den bulabilirsiniz. Karşılaştırma için aşağıda Amazon fiyatını görebilirsiniz:

https://www.amazon.com/Tissot-TIST41142333-Analog-Display-Automatic/dp/B000JKSS8M

Muhtemelen 1400 liralık N11 fiyatı da, Türkiye mağaza fiyatlarının altındadır. Kaldı ki onlar da 1670 TL'den indirdiklerini söylüyolar bu fiyata. Bu yüzden 900 liraya ineceklerini pek düşünmüyorum. Ama denemekte fayda var tabi ki isteyenin bir yüzü... :)

Bence Sirkeci saatçiler çarşısına gidin, önce birkaç saatçide bu modelin fiyatını sorun pazarlığınızı yapın sonra en son tanıdık saatçiye gidip maksimum yapabileceği indirimi isteyin. Nakit, eğer mümkünse sizin için, her zaman daha çok kapı açar unutmayın :)

Bu arada ikinci el düşünür müsünüz bilmiyorum ama Sahibinden'e baktım sizin için. Aşağıdaki ilanı buldum, belirteyim bu normal Le Locle Automatic'lerden yani yeni nesil Powermatic 80 değil. Bütün özelliklerini bilmiyorum belki forumdaki arkadaşlar daha iyi açıklar ancak bildiğim kadarıyla tek fark Powermatic'lerin 80 saat güç rezervi olması, normal modelleri 40 saat diye hatırlıyorum:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-saat-kol-saati-tissot-le-locle-automatic-kol-saati-464256592/detay

Kayış dışında pek sıkıntısı yokmuş gibi duruyor. Ben sizin yerinizde olsam açıkcası Sirkeci'ye gider önce saati bir kez kolumda görürdüm. Sonra almaya kesin karar verirsem maksimum pazarlıkla inebilecekleri en düşük fiyata inmelerini isterdim. Hala bütçemin üzerindeyse bu sefer Sahibinden'deki arkadaşla konuşur saati elden nakitle alacağımı ve atıyorum 700 TL'ye elden teslim ederse direkt alabileceğimi falan söyleyip biraz daha aşağıya çekmeye çalışırdım, orası size kalmış :champ:

Her türlü şimdiden yeni saatiniz hayırlı olsun. Aldığınızda lütfen bizi de haberdar edin ve kutu açılışınızı ihmal etmeyin :)

Nakit olarak almayı planlıyorum zaten.Saatçilerin nakit alımlarda %30-40 a varan indirimler yaptıklarını söylemişlerdi.Bir de gideceğim ekstra referanslı bir saatçi var.
Eğer zorlayabilirsem 1000 liraya düşebilir benimde elime 12 gün sonra o kadar para geçecek.2. el olarak hiç alışveriş yapmadım.O yüzden o plan dışında.
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Mesaj alihoca » 13 Ağu 2017, 13:21

Tissot le Locle alacaksanız powermatic olanını tercih etmenizi tavsiye ederim. Ben düz lr Locle kullandım ve maalesef ne zaman tutmasından ne de güç rezervinden memnun kaldım.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj delimustafa » 13 Ağu 2017, 13:40

alihoca yazdı:Tissot le Locle alacaksanız powermatic olanını tercih etmenizi tavsiye ederim. Ben düz lr Locle kullandım ve maalesef ne zaman tutmasından ne de güç rezervinden memnun kaldım.

Powermatic 80'i alacağım her halükarda.
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Mesaj fasakasa » 13 Ağu 2017, 15:30

Yerinizde olsam Diver bir model bakardım . Bambino yaşınız itibariyle ağır durabilir. Giyim tarzınıza gider diye düşünüyorum. Mavi ya da Pepsi bir mako olabilir mesela ? Kıyafete göre de kayış değiştirebilirsiniz :thumbup:

Tabi beğendiğiniz Tissot da çok güzel, benim de en üst sıradaki hedefim o :)
Kullanıcı avatarı
fasakasa

Mesaj delimustafa » 13 Ağu 2017, 16:06

fasakasa yazdı:Yerinizde olsam Diver bir model bakardım . Bambino yaşınız itibariyle ağır durabilir. Giyim tarzınıza gider diye düşünüyorum. Mavi ya da Pepsi bir mako olabilir mesela ? Kıyafete göre de kayış değiştirebilirsiniz :thumbup:

Tabi beğendiğiniz Tissot da çok güzel, benim de en üst sıradaki hedefim o :)

Bu benim minimum 7-8 senelik saatim olacak.Daha önce taktığım saatlerden çok farklı.Gerçekten heyecanlıyım o konuda :D
Mako fena durmasa da ben sade saatlerden hoşlandığımı düşünüyorum.Su ile fazla aram olmadığından diver saatler hakkında hiç bilgim yok.Denize girerken çıkartırım büyük ihtimalle ''kıymetlimiss'' 'i :D
Kullanıcı avatarı
delimustafa

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners