SEIKO, ORIENT ve TISSOT Kol Saati Bilgi ve Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

SEIKO, ORIENT ve TISSOT Kol Saati Bilgi ve Öneri

Mesaj delimustafa » 11 Ağu 2017, 23:33

Daha önceden kullandığım çerezlik saatleri saymazsak gerçek bir saatim hiç olmadı.Derken 2 hafta önce bir saat alma düşüncesine kapıldım.Kendime uygun saati ararken karşıma Diesel DZ-7314 çıktı.Gerçekten saatin tasarımına hayran kaldım.Fakat bütçemin en fazla 800
olması sebebiyle hayal kırıklığı yaşıyorum.

Derken internette yaptığım aramalarda fiyat farklarının çok olduğunu gördüm.Bir sitede 1200 TL olan saat öteki sitede 750-850 TL arası bir fiyata sahipti.Ben daha önce internetten saat almadığım için hangisinin güvenilir olduğunu anlayamadım açıkçası.Staj yaptığım avukatlık bürosundaki abilerimin tanıdığı olan bir saatçiye gidip Diesel saati sormayı ve referansla indirim almayı düşünüyorum.Fakat oraya gidip de saati almadan dönmek istemiyorum.
Fatih Sirkeci'deki Evren saatten bahsediyorum bu arada.Aklımdaki soru şu bu modeldeki saati en ucuza ve orjinal şekilde garantili haliyle nereden ve nasıl alabilirim ?

Lidyana diye bir sitede saat 750 tl olarak geçiyor.Acaba mağazalarda da 750-800 tl gibi bir fiyata bulunur mu ?

Bu arada forumdaki ilk mesajım olması hasebiyle forum kurallarından birini ihlal ettiysem özür dilerim.

Güncelleme
Diesel saati almaktan vazgeçtim.Seiko,Orient ve Tissot'a dair klasik 40-42-44 mm dress watch tavsiyelerinizi bekliyorum.Lütfen bol bol saat öneriside bulunun.
En son delimustafa tarafından 12 Ağu 2017, 14:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Re: Diesel DZ-7314 Kol Saati Bilgi ve Öneri

Mesaj eraslani » 12 Ağu 2017, 00:10

Hoşgeldiniz :champ:
Marka ve model konusunda çok aceleci olmayın derim..
Bakın deneyin,farkli markalar modeller inceleyin.Almaya karar verirseniz sirkeci de muhtemelen en iyi fiyata ulaşırsınız.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj delimustafa » 12 Ağu 2017, 00:16

eraslani yazdı:Hoşgeldiniz :champ:
Marka ve model konusunda çok aceleci olmayın derim..
Bakın deneyin,farkli markalar modeller inceleyin.Almaya karar verirseniz sirkeci de muhtemelen en iyi fiyata ulaşırsınız.

Aslında forumu biraz gezdikten sonra klasik tarzda 40-44 mm boyutunda sade ve şık bir saat arayışına girdim.Chrono'lu veya değil ama şık bir saat tavsiyeniz var mıdır ?
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Mesaj eraslani » 12 Ağu 2017, 00:25

Yaş ve tarzla ilgili bilgiler verirseniz çok iyi öneriler geleceğinden eminim.

Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj delimustafa » 12 Ağu 2017, 00:35

eraslani yazdı:Yaş ve tarzla ilgili bilgiler verirseniz çok iyi öneriler geleceğinden eminim.

Yaşım 21. Yakın zamandan itibaren gömlek+pantolon şeklinde bir tarzım var.Bileğim biraz büyük o yüzden büyük ve klasik tarzda saat tavsiyelerinizi bekliyorum.Bütçem de 900 TL fakat tanıdık bir saatçiden indirim isteyeceğim için 1500 tl'ye kadar olan saatleri yazabilirsiniz.

Gözüm -Orient ER2400BW 'yi tuttu ama galiba üretimden kalkmış.Bana tam olarak bu tarz saatler lazım.Mümkünse 42 mm civarı.
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Mesaj hozburun » 12 Ağu 2017, 09:56

delimustafa yazdı:
eraslani yazdı:Yaş ve tarzla ilgili bilgiler verirseniz çok iyi öneriler geleceğinden eminim.

Yaşım 21. Yakın zamandan itibaren gömlek+pantolon şeklinde bir tarzım var.Bileğim biraz büyük o yüzden büyük ve klasik tarzda saat tavsiyelerinizi bekliyorum.Bütçem de 900 TL fakat tanıdık bir saatçiden indirim isteyeceğim için 1500 tl'ye kadar olan saatleri yazabilirsiniz.

Gözüm -Orient ER2400BW 'yi tuttu ama galiba üretimden kalkmış.Bana tam olarak bu tarz saatler lazım.Mümkünse 42 mm civarı.

Bunu alın keyfinize bakın :champ:

viewtopic.php?f=202&t=26321#axzz4pW9CKBXQ
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj hozburun » 12 Ağu 2017, 10:04

Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj delimustafa » 12 Ağu 2017, 10:34

hozburun yazdı:Bu da efsane bir saattir :champ:

viewtopic.php?f=202&t=26293#axzz4pWQ9I1Ew

İlk linkteki saat fena değil fakat benim için görünüş de önemli.
Orient ER2400BW 'ye en yakın bildiğiniz saatleri tavsiye edebilirsiniz mesela.Ben biraz öğrenmeye başladım ama hala tam olarak bilgilenmiş değilim.Şu tarz tam roma rakamlı veya kısmi roma rakamı olan saatler tam olarak aradığım model.Ama bazı beğendiğim saatleri online ortamda göremiyorum.Bu da biraz sıkıyor canımı.Lütfen bana bol bol saat önerin :D

Tissot Visodate'i gerçekten beğendim.Bu saat türevindeki modeller beni eritiyor :D
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners