Rolex ile denize girmek

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex ile denize girmek

Mesaj blk89 » 10 Ağu 2017, 14:33

Merhaba arkadaslar dun Rolex 126333 datejust alarak araniza katilmis bulunmaktayim fakat aklima takilan bir kac konu var.Saat celik altin ve cizilmeye ve yipranmaya musait bir saat gibi duruyor.Benim sormak istedigim plajlarda vs denize girerken saati cikarip sezlongta birakmak tabiki cok buyuk bir risk.Kolumda takili halde denize giriyim diyorum fakat saatin kozmetik olarak yipranma esigini asagi cekmis olur muyum diye dusunuyorum birde tabi denizde kolumdan dusmesinden vs de korkuyorum.Sizler genel olarak boyle durumlarda ne yapiyorsunuz nasil bir yol izliyorsunuz ?Submariner duz celik olsa sikinti olucagini sanmiyorum fakat celik altin biraz dusundurdu.Saat sifir oluncada insan kiyamiyor...
Kullanıcı avatarı
blk89

Re: Rolex ile denize girmek

Mesaj Cruciatus » 10 Ağu 2017, 17:49

Tuz başlı başına korozyona davetiye ama devamlı bu etkiye maruz kalmadıkça birşey olacağını sanmıyorum. Kolunuzdan da kolay kolay çıkmaz..

Peki saati illa ki yanınızda mı götürmeniz gerekiyor? Şezlongda fln zaten bırakmayın, onu yapacağınıza ihtiyacı olan birine verin direkt. :)

En kötü ihtimal arabada bırakın. Eğer mümkünse hiç götürmeyin zaten denize...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj darksilence » 10 Ağu 2017, 17:56

Merhaba,
Saatiniz hayırlı olsun bu arada. Kutu açılışı görseydik çok iyi olurdu bence. Öyle bir güzellik paylaşılmalı diye düşünüyorum. Valla açıkçası benimde öyle bir saatim olsa bende kolumdan hiç çıkarmaz her yere gitmek isterdim. Ama kolunuzdaki biraz daha dress olarak special bir model olduğundan bence o saati plaja bile sokmayın derim. Evde koyun kasaya gönül rahatlığıyla denize girin derim. :D
Ha saatsiz olmuyor diyorsanız bir tane diver edinin derim. Yoksa abi datejustla denize girilmez ya yazıktır...
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj demiral » 10 Ağu 2017, 19:22

Öncelikle hayırlı olsun, babam da annem de yıllardır saatleriyle denize girmekte. Onlarda datejust kullanıcıları. Kaç yıldır hiç bir saatte bir sıkıntı yaşamadılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
demiral

Mesaj seastar1000 » 11 Ağu 2017, 00:15

Explorer kullanıyorum denızede gırdım dusa da gırdım muhendısım makınede calısırken de takıyorum ere cızık oldu tabılı bence normal saatınızı takın her yerde her fırsatta cızıklerıde dert etmeyın
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj blk89 » 11 Ağu 2017, 00:35

Cevaplar icin tesekkurler.Sanirim arabada birakmak yada hic goturmemek daha mantikli olacak gibi. @darksilence iyi dilekler icin tesekkurler :) resimleri en kisa surede paylasacagim
Kullanıcı avatarı
blk89

Mesaj 2fast4u » 11 Ağu 2017, 06:45

Tak kardesim bidahami gelicen dunyaya he istersen jelatiniyle gir bak ben oyle kullanip sonra sifir diye saatini satmaya calisan rolexciler gormustum ha olmadi cuhaci han kat 3 itinapolisaja getir bi cila atariz saat neydi datejust mi abicim onu koselerden hafif rotus submariner gorunumlu dj olarak alirsin icabinda cok sekiliz[emoji16]

Sent from my SM-G935T using Tapatalk
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj asymptote » 11 Ağu 2017, 09:20

2fast :D
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 260 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners