Saat Kurma Kutusu Al覺nmal覺 m覺?

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat Kurma Kutusu Al覺nmal覺 m覺?

Mesaj Mrt42 » 08 Au 2017, 16:45

Merhaba say覺n forum 羹yeleri,
2 adet otomatik saatim var ve bu saatlerim i癟in tekli veya 癟oklu saat kurma kutusu almak istiyorum.Acaba bu kutular覺n saat mekanizmas覺na herhangi bir zarar覺 var m覺(manyetik vs. a癟覺s覺ndan)?Son olarak, fiyat覺 uygun olan saat kurma kutular覺 hakk覺nda g繹r羹lerinize ihtiyac覺m var.Teekk羹r ederim.
Mrt42

Kay覺t: 24 Kas 2016, 14:00

Re: Saat Kurma Kutusu Al覺nmal覺 m覺?

Mesaj ozanxos » 08 Au 2017, 17:10

Bu konuyu ben de merak ediyorum . Takipteyim

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ozanxos

Kay覺t: 18 Tem 2013, 15:01

Mesaj darksilence » 08 Au 2017, 21:32

Merhabalar,
Saat kurma kutusunun zarar覺ndan 癟ok faydas覺 vard覺r tam aksine.
-Saat ne i癟indir: 癟al覺mak i癟indir. :)
-Kaliteli Watch Winder lar Turns Per Day (TPD) deerine g繹re ve sadece saa, sadece sola yada hem sa hem de sola (Rolex,Omega,Oris,Patek,Brequet, vb gibi 癟ou marka ve modeller hem sa hem sol olarak 650 TPD olarak kuruluyorlar. Bak覺n覺z: Buben&Zorweg) her markan覺n her modeli i癟in ayr覺 ayr覺 bir 癟al覺t覺rmas覺 ile g羹nde 8 saat saati kurup 16 saat dinlendirirler.
-Mekanizman覺n d羹zenli ve dengeli olarak yalanmas覺n覺 salarlar.
-Saatin durmamas覺n覺 salayarak z覺rt p覺rt tepeyi a癟maman覺z覺 salar ve vida dilerinin zarar g繹rmemesini y覺pranmamas覺n覺 salar.
-Mekanizmaya manyetizma olarak bir zarar覺 yoktur. Say覺n Asymptote ile baya konumutuk bu konular覺. 襤癟indeki motorlar manyetik kapl覺 oluyorlar ve a覺r覺 sessizler..emin olun
-Saatinizi s羹rekli ayarlamak zorunda kalmay覺p zamandan tasarruf eder.gibi gibi gibi... :thumbup:
Marka olarak paran覺z varsa ve saatinize deer veriyorsan覺z Buben&Zorweg al覺n. 襤kilisi 7000 TL civar覺.
F/P olarak WOLF tavsiye ederim. Ben kullan覺yorum a覺r覺 memnunum ve malzeme kalitesi ciddi anlamda iyi. Bununla ilgili kutu i癟in kutu a癟覺l覺覺m var.. :) oradan bakabilirsiniz.. Yaln覺z T羹rkiye'de yok. Amazon'dan sipari etmitim.Model olarak Roadster ve 羹st羹 kaliteli. Fiyat 1500 TL ve yukar覺ya doru gidiyor.
Sayg覺lar
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

Mesaj cash » 09 Au 2017, 09:25

darksilence yazd覺:Merhabalar,
Saat kurma kutusunun zarar覺ndan 癟ok faydas覺 vard覺r tam aksine.
-Saat ne i癟indir: 癟al覺mak i癟indir. :)
-Kaliteli Watch Winder lar Turns Per Day (TPD) deerine g繹re ve sadece saa, sadece sola yada hem sa hem de sola (Rolex,Omega,Oris,Patek,Brequet, vb gibi 癟ou marka ve modeller hem sa hem sol olarak 650 TPD olarak kuruluyorlar. Bak覺n覺z: Buben&Zorweg) her markan覺n her modeli i癟in ayr覺 ayr覺 bir 癟al覺t覺rmas覺 ile g羹nde 8 saat saati kurup 16 saat dinlendirirler.
-Mekanizman覺n d羹zenli ve dengeli olarak yalanmas覺n覺 salarlar.
-Saatin durmamas覺n覺 salayarak z覺rt p覺rt tepeyi a癟maman覺z覺 salar ve vida dilerinin zarar g繹rmemesini y覺pranmamas覺n覺 salar.
-Mekanizmaya manyetizma olarak bir zarar覺 yoktur. Say覺n Asymptote ile baya konumutuk bu konular覺. 襤癟indeki motorlar manyetik kapl覺 oluyorlar ve a覺r覺 sessizler..emin olun
-Saatinizi s羹rekli ayarlamak zorunda kalmay覺p zamandan tasarruf eder.gibi gibi gibi... :thumbup:
Marka olarak paran覺z varsa ve saatinize deer veriyorsan覺z Buben&Zorweg al覺n. 襤kilisi 7000 TL civar覺.
F/P olarak WOLF tavsiye ederim. Ben kullan覺yorum a覺r覺 memnunum ve malzeme kalitesi ciddi anlamda iyi. Bununla ilgili kutu i癟in kutu a癟覺l覺覺m var.. :) oradan bakabilirsiniz.. Yaln覺z T羹rkiye'de yok. Amazon'dan sipari etmitim.Model olarak Roadster ve 羹st羹 kaliteli. Fiyat 1500 TL ve yukar覺ya doru gidiyor.
Sayg覺lar

fazla s繹ze gerek yok a癟覺klama 10 numara olmu :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
cash

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2015, 18:11

Mesaj azizkaya » 09 Au 2017, 11:55

Merhabalar,
nerdiiniz kurma kutular覺 t羹m hayat覺m boyunca kulland覺覺m t羹m saatlerin toplam覺ndan daha pahal覺. Daha hesapl覺 birey alsak olmaz m覺? Onlar i g繹rmez mi?

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj Cruciatus » 09 Au 2017, 16:54

azizkaya yazd覺:Merhabalar,
nerdiiniz kurma kutular覺 t羹m hayat覺m boyunca kulland覺覺m t羹m saatlerin toplam覺ndan daha pahal覺. Daha hesapl覺 birey alsak olmaz m覺? Onlar i g繹rmez mi?

SM-N910C cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Tevfik Ayd覺n'覺n sayfas覺nda g羹zel bir makine var. ok uygun olmamakla birlikte makul bence. A癟覺k癟as覺 ben almay覺 d羹羹n羹yorum. Bakmakta fayda var.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj beycelice » 11 Au 2017, 08:04

襤in uzman覺 deilim ancak bence olduk癟a gereksiz bir cihaz. Saatin mekanizmas覺 i癟in olmazsa olmaz deil diye d羹羹n羹yorum acizane ;-) stelik anormal derecede pahal覺.

E6603 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
beycelice

Kay覺t: 17 Nis 2015, 10:43

Mesaj littlebuda » 11 Au 2017, 10:00

Aliexpress 羹zerinde watch winder olarak arat覺rsan覺z iinizi g繹recek cihazlar mevcut. Bir tane ald覺m herhangi bir ciddi sorun yaamad覺m. Gayet memnunum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Instagram: mygwatchcollection
Kullan覺c覺 avatar覺
littlebuda

Ya: 29
Kay覺t: 28 Ara 2016, 00:21

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 206 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners