Nautilus Özgür Saat'in Oris Aquis TSF Satış Fiyatı

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Nautilus Özgür Saat'in Oris Aquis TSF Satış Fiyatı

Mesaj Archimed » 02 Ağu 2017, 14:34

Herkese selamlar,

Dün akşam üzeri Acıbadem Nautilus'ta Özgür Saat'in vitrinine bakıyordum. Vitrinde Oris Aquis TSF Lİmited Editon saat vardı. İçeri girip saati inceledim, fiyat sordum. Saatin üzerindeki etikette 2.600 CHF yazıyordu :shock: Nakit alım fiyatını sorunca adam 8.900 TL dedi :shock:

Bunu neden buraya yazıyorum? Gerçek esnaf ile kazıkçılar arasındaki farkı bilin, alışveriş yaparken dikkatli olun diye. Yanlış bilmiyorsam Oris Aquis TSF saatler için 490 CHF ön ödeme ve 1.000 CHF de teslimat sırasında olmak üzere toplam 1.490 CHF gibi bir fiyattan satıldı. Sonuçta bu seri özel bir projeydi, forum üyelerine özel satış olduğu için kar amaçlı değildi. Özgür Saat de ticari bir kuruluş, satış sırasında tabi kendi karını koyacak. Ama 1.490 CHF'lik bir saate 2.600 CHF etiket konması; ticari kardan çok enayi kazıklama gibi geldi bana...
Kullanıcı avatarı
Archimed

Re: Nautilus Özgür Saat'in Oris Aquis TSF Satış Fiyatı

Mesaj Eterna » 02 Ağu 2017, 15:00

Bence de hoş değil. Aslında patronları Engin Bey iyi biridir, düşünceli biridir. Art niyetli bir yaklaşıma izin vermez ama bu niye nasıl olmuş bilemedim.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj eraslani » 02 Ağu 2017, 15:12

Ben biraz farklı düşünüyorum..
Ticarette para malı alırken kazanılır..Uygun görüp projeden saat satın alındıysa satılabileceğini düşündüğü fiyatı istemesinde bir sakınca yok..
Normal şartlarda bir aquis date in liste fiyatı ne kadar? Saat piyasası malum ,yerine göre %30-40 indirimleri beğenmiyoruz..O etiketin anlamı muhtemelen 2000 chf civarı alınabileceğidir..
Bence forum içerisinde şu anda çok ciddi oris tsf fırsatları var..Alma niyeti olanlar değerlendirmeli :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Tgm » 02 Ağu 2017, 16:34

Ben de farklı düşünüyorum. Şöyle ki;

Standart Aquis etiket fiyatı yanlış bilmiyorsam 1700 chf. Bu aquis silikon kordon. Yani çelik bilezik yok. Ve cosc değil. Limited edition zaten değil.. Böyle düşünüldüğünde oris tsf için 2600 chf istenmesi çok da anlaşılmaz değil.. Asıl anlaşılmaz olan isviçre frangı'nın (tabi diğer kurlarında) inanılmaz şekilde artması ve etiket fiyatı tl'ye çevrildiğinde devasa meblağların ortaya çıkması.. :?

Ben de dahil olmak üzere oris tsf'ler gerçekten çok uygun fiyatlara satışa çıkartıldı. Şimdi, "yukarda 8000 küsur lira oris tsf için uygun diyorsun ama daha geçen aynı saati 4000 liraya satışa çıkarmıştın" denebilir. Ama ben bu yanlışı gördüm. Yani saatin 4000 liraya yazık olacağını..

Son olarak da şunu söyleyim; Türkiye'nin bu adı konulmamış kriz ortamında maalesef her şeyin fiyatı baş döndürücü şekilde artıyor
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Stingray » 02 Ağu 2017, 16:36

TSF'YI bilmiyorum ama normal Aquis'lerin 4500-4800 TL arasinda etiket fiyati olmasi gerekir,bunun uzerindende indirim yapilir artik duruma gore..giriyosunuz dukkana abuk sabuk rakamlar soyluyolar,gercekten anlamiyorum....gecen gun ben bir Zenith denedim,oyle bir fiyat soylediki hani arabanin anahtarini falan birak git,bunun yurtdisi fiyati belli satacagin maximum fiyat belli ne yapmaya calisiyosun yani, adam gibi normal fiyatini soyleyin uzerinden konusalim,sacma sapan rakamlar telafuz edersen tessekkur eder cikarim zaten...
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj ÜmitYüksel » 02 Ağu 2017, 16:43

Stingray yazdı:TSF'YI bilmiyorum ama normal Aquis'lerin 4500-4800 TL arasinda etiket fiyati olmasi gerekir,bunun uzerindende indirim yapilir artik duruma gore..giriyosunuz dukkana abuk sabuk rakamlar soyluyolar,gercekten anlamiyorum....gecen gun ben bir Zenith denedim,oyle bir fiyat soylediki hani arabanin anahtarini falan birak git,bunun yurtdisi fiyati belli satacagin maximum fiyat belli ne yapmaya calisiyosun yani, adam gibi normal fiyatini soyleyin uzerinden konusalim,sacma sapan rakamlar telafuz edersen tessekkur eder cikarim zaten...

Almasın diye yapıyorlar. :lol: :lol: Birde eğer size söylenen fiyattan daha iyi bir fiyat aldığınızı söylerseniz, başlıyorlar veremez , garantisi yoktur , bilmem bozuktur vs vs... Sonra biraz paranın ucunu gösterince fiyatlar düşmeye başlıyor.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Ground » 02 Ağu 2017, 17:27

Ben de farklı düşünüyor ve bu projenin bize özel ciddi fırsat sunduğunu tekrar anlamış oluyorum.

Hatırlayınız 1500 chf ye sadece adetli alımda sahip olduk.

Sonraki elde kalanlar 1890chf ye satıldı.

Sonradan alanların bizim aldığımız rakamlara alamaması bana çok normal geliyor.

Açıkcası ben de saati bir ara düşündüm satmayı başka saat almak için ama onun yerine onun rakamlarına, yakın kalite ve içeriğine göre koyabileceğim hiç bir alternatif olmadığını farkettim ve vazgeçtim.

Forumda satışları görünce bende üzülüyorum ihtiyaçtan olduğunu düşünüyorum. Hayırlısı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj slhgzl » 02 Ağu 2017, 17:49

Hangi oris modelleri cosc sertifikali? Bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 118 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners