Saat A覺rl覺klar覺 ve Kullan覺m Rahatl覺覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Saat A覺rl覺klar覺 ve Kullan覺m Rahatl覺覺

Mesaj erest » 26 Tem 2017, 16:47

Arkadalar, forumu arat覺rd覺m ama saatlerin a覺rl覺klar覺na y繹nelik bir bilgi bulamad覺m. Saat aray覺覺nday覺m, ince bilekli olduumdan dolay覺 a覺r bir saat istemiyorum. Bunu d羹羹n羹rken akl覺ma geldi, acaba forumda terazisi olanlar saatlerinin a覺rl覺覺n覺 yaz覺p payla覺mda bulunabilir mi? Duruma g繹re 30gr fazlal覺k bile uzun kullan覺mda rahats覺zl覺k verebiliyor (a覺r saat severleri hari癟 tutmak laz覺m). Bu bal覺覺 a癟mamdaki ama癟 saat a覺rl覺klar覺 hakk覺nda bir ariv oluturmas覺 ve tecr羹be edenlerin rahatl覺k hakk覺ndaki yorumlar覺. zellikle Omega Aqua Terra'lar覺 merak ediyorum, bilekte duruu rahat m覺?

Bu arada ben de mavi kadranl覺 saatlere bak覺yorum bu ara;

Omega Aqua Terra Co-Axial 38.5 Skyfall
Longines Master Collection (L2.628.4.92.6)
Tag Heuer Carrera Calibre 5 Day Date (WAR201E.BA0723)
Oris Artix Date (01 733 7713 4035-07 8 19 80)

Parasal olarak 癟覺kabilirsem Omega'ya 癟覺kaca覺m. 覺kamazsam Tag Heuer'i eledim gibi, bu fiyata 癟覺ksam zaten az daha ekleme ile Omega al覺r覺m diye d羹羹n羹yorum. Longines'in tasar覺m覺n覺 da a癟覺k癟as覺 Tag'a g繹re daha 癟ok beendim. Mekanizmada da yan覺lm覺yorsam Longines Tag'dan daha iyi (en az覺ndan baz al覺nan ETA'lar覺 k覺yaslarsak.). Oris'i de 癟ok d羹羹nd羹m ama mavi/lacivert kadranl覺 saat olursa u an i癟in Longines, daha yukar覺s覺 i癟in de Omega g繹r羹nmekte. Ama hafiflik ve rahatl覺klar覺n覺 da merak ediyorumi en k覺sa zamanda gidip deneyeceim.
Kullan覺c覺 avatar覺
erest

Kay覺t: 25 Tem 2017, 16:19

Re: Saat A覺rl覺klar覺 ve Kullan覺m Rahatl覺覺

Mesaj eraslani » 27 Tem 2017, 16:04

elik bilezik tercih edilmezse bu modellerin hi癟birinde a覺rl覺k sorunu olaca覺n覺 sanm覺yorum..
Aquisdate TSF 癟elik bilezikle 200 gr civar覺 geliyor..Ben seviyorum saatin biraz kendini belli edecek a覺rl覺kta olmas覺n覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Baran » 27 Tem 2017, 16:12

Bende a覺r saat sevenlerdenim.Bileimde unuttuum saatlerden holanm覺yorum.Hafif saatler bana replika hissi veriyor nedense.Gercekten cok a覺r saatlerde kulland覺m halada kullan覺yorum ama cok memnunum :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj TSayiR » 27 Tem 2017, 17:05

A覺rl覺ktan kas覺t bilekte kendini hissetirmekse, bende seviyorum agir saatleri. Yazdiginiz saatlerin icinde hicbiri sizi yoracak agirlikta degil ancak siz bilegim ince dediginiz icin daha 癟ok agirliktan ziyade saatin 癟apina, kalinligina dikkat edin. Denemeden almayin derim. Saygilar.

SM-J700F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj mitY羹ksel » 27 Tem 2017, 17:24

Eer devaml覺 ayn覺 saat tak覺l覺yorsa a覺rl覺k belli bir s羹reden sonra al覺覺ld覺覺ndan hissedilmiyor.Eer devaml覺 癟eitli arl覺k ve ebatlarla tak覺l覺rsa hissediliyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
mitY羹ksel

Ya: 47
Kay覺t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj mturann » 27 Tem 2017, 23:19

Ben de a覺r saat sevenlerdenim.
Denildii gibi a覺rl覺k belli bir s羹re sonra hissedilmiyor.
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj erest » 28 Tem 2017, 09:09

Saati 癟elik bilezikle alaca覺m. Orijinal bilezii olsun, ilerleyen zamanlarda deri de alabilirim. 襤lk saatim mezuniyet hediyesi Seiko Arctura Kinetic idi ve d羹n tartt覺m 170gr geldi. O saat bir s羹re sonra bana a覺r gelirdi. ok kal覺n olmasa da (~10mm) 癟ap覺n覺n da 42-44mm aras覺nda olmas覺 ve a覺rl覺覺ndan dolay覺 bir dahaki sefere hafif saat alaca覺m diye kendime s繹ylenmitim.

Saat bozulunca yeni bir saat aray覺覺na girdim. Omega'n覺n 癟elik bilezikle 130gr civar覺nda olduunu 繹rendim internetten. Daha hafif gibi, gidip deneyeceim. Yaln覺z Omega 8500 mekanizmalar olduk癟a kal覺nm覺 ( >13mm) Co axial'dan dolay覺 h覺z覺 28.800'den 25.200'e d羹羹rm羹ler, bu durumu da arat覺r覺yorum. Saat a癟覺k ara favorimdi ama kal覺nl覺覺 ile mekanizmadaki durumu d羹羹nd羹r羹c羹.
Kullan覺c覺 avatar覺
erest

Kay覺t: 25 Tem 2017, 16:19

Mesaj darksilence » 01 Au 2017, 00:02

Bende a覺r ve 癟apl覺 saat sevenlerdenim.. l羹ks saatte ilk saatim Oris Aquis Small second du... 250 gr olmas覺na ramen 癟ok rahat bir saatti ger癟ekten.. sonra ka覺nt覺 bu ya Omega PO ald覺m 45,5 mm..calibre 8500... sonra bakt覺m ki a覺rl覺k olarak onunda Oristen kal覺r yan覺 yokmu.. :D
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners