nl羹 bir saat ustas覺 olmak i癟in ne yapmal覺y覺m

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: nl羹 bir saat ustas覺 olmak i癟in ne yapmal覺y覺m

Mesaj asymptote » 20 Tem 2017, 17:42

Bana hobi olarak yapmam m羹sade edildi. Bu y羹zden hobi olarak d羹羹n羹yorum.. :) ;)

WOSTEP'te eitim dili genel olarak 襤ngilizce ancak baz覺 mod羹llerin ba覺ms覺z olarak almak isterseniz eitim dili Frans覺zca olabiliyor.

Saat癟ilikle ciddi anlamda ilgilenen birisinin 襤ngilizcenin yan覺nda hem Almancay覺 hem de Frans覺zcay覺 bilmesi 癟ok elzemdir. Dolay覺s覺yla Almanca 繹renme d羹羹nceni destekliyorum. 襤leride ihtiya癟 duyarsan Frans覺zcay覺 da 繹renirsin.. :thumbup:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Ground » 20 Tem 2017, 17:50

facerlann yazd覺:
asymptote yazd覺:
facerlann yazd覺:En iyisi benim i癟in geliri iyi olan bir b繹l羹me girip mezun olduktan sonra yurt d覺覺nda kendi imkanimla eitimini almak.

Bilgi sahibi olmak 癟ou zaman yeterli. 繹z羹m ite b繹yle geliyor kendiliinden.. ;) :thumbup: WOSTEP'in 繹yle bir avantaj覺 var: Eitimleri (3000 saat) tek seferde alabilecein gibi mod羹l mod羹l de alabiliyorsun. A癟覺k癟as覺 ben de ileride baz覺 mod羹lleri almay覺 d羹羹n羹yorum..

Bana gore de yapabileceim en mant覺kl覺 ey bu geliyor .Bu s羹re zarf覺nda kendimi daha cok gelistiririm .
Wostep nin sitesinde eitimi 襤ngilizce diyor ama Almanca da 繹renmeye 癟al覺覺r覺m .
ok yardimci oldunuz, kafam da bir eylerin oturmas覺na katk覺 salad覺niz saolun.
Size de baar覺lar bu arada. Merak ettim de, siz hobi olarak m覺, yoksa profesyonel olarak m覺 almak istiyorsunuz?

Umar覺m yurtd覺覺nda iyi bir ustan覺n 癟覺ra覺 olabilirsin.

Asmp in dediklerine kat覺lmakla birlikte,

Eskicilerden ya da antika pazarlar覺ndan hurda saatler al覺p par癟alamak iyi bir deneyim olacakt覺r.

Saat癟ilikte zanaat 癟ok 繹nemlidir. Zanaat terimini iyi anlamak laz覺m. El becerisi konusu 癟ok 繹nemlidir. El becerisi ve zanaat konular覺 devaml覺 ura覺yla elde edilebilecek eylerdir.

O y羹zden mekanik baz覺 denemeler s繹kme takma hatta bozup tekrar nas覺l d羹zeltirim i deneyimlemek 癟ok 繹nemlidir.

Ge癟mite Almanlar覺n meslek eitimlerinde (hangi b繹l羹m olursa olsun) tesviyecilik 繹retirlermi. ocuklar覺n el becerilerinin geliimi i癟in.

Arama motorlar覺 nas覺lsa girilen her veriye g繹re sonu癟 almak kolayla覺yorsa, insanolunun v羹cutta da motorlar vard覺r. Bu motorlara veriler girerek geliimi salars覺n.

Mesela bebeklere elle yemek yeme 繹retme teknikleri el motorlar覺n覺n geliimi tutma s覺kma vb ilevleri beyine 繹retir.

Buna ayakta dengede durmak, bisiklete binmek , y羹zmek hatta araba s羹rmek gibi eylemleri ekleyebilirsin. V羹cut sanki beyni kullanmadan kendi kendine bu ileri beceriyormu gibi gelir. Bunlar asl覺nda o motorlar覺 deneye deneye gelitirdiimiz i癟indir.

ok sa癟malamadan tekrar baa d繹nersem bu iler i癟in devaml覺 ura vur k覺r par癟ala derim :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj facerlann » 20 Tem 2017, 18:23

Ground yazd覺:
facerlann yazd覺:
asymptote yazd覺:
facerlann yazd覺:En iyisi benim i癟in geliri iyi olan bir b繹l羹me girip mezun olduktan sonra yurt d覺覺nda kendi imkanimla eitimini almak.

Bilgi sahibi olmak 癟ou zaman yeterli. 繹z羹m ite b繹yle geliyor kendiliinden.. ;) :thumbup: WOSTEP'in 繹yle bir avantaj覺 var: Eitimleri (3000 saat) tek seferde alabilecein gibi mod羹l mod羹l de alabiliyorsun. A癟覺k癟as覺 ben de ileride baz覺 mod羹lleri almay覺 d羹羹n羹yorum..

Bana gore de yapabileceim en mant覺kl覺 ey bu geliyor .Bu s羹re zarf覺nda kendimi daha cok gelistiririm .
Wostep nin sitesinde eitimi 襤ngilizce diyor ama Almanca da 繹renmeye 癟al覺覺r覺m .
ok yardimci oldunuz, kafam da bir eylerin oturmas覺na katk覺 salad覺niz saolun.
Size de baar覺lar bu arada. Merak ettim de, siz hobi olarak m覺, yoksa profesyonel olarak m覺 almak istiyorsunuz?

Umar覺m yurtd覺覺nda iyi bir ustan覺n 癟覺ra覺 olabilirsin.

Asmp in dediklerine kat覺lmakla birlikte,

Eskicilerden ya da antika pazarlar覺ndan hurda saatler al覺p par癟alamak iyi bir deneyim olacakt覺r.

Saat癟ilikte zanaat 癟ok 繹nemlidir. Zanaat terimini iyi anlamak laz覺m. El becerisi konusu 癟ok 繹nemlidir. El becerisi ve zanaat konular覺 devaml覺 ura覺yla elde edilebilecek eylerdir.

O y羹zden mekanik baz覺 denemeler s繹kme takma hatta bozup tekrar nas覺l d羹zeltirim i deneyimlemek 癟ok 繹nemlidir.

Ge癟mite Almanlar覺n meslek eitimlerinde (hangi b繹l羹m olursa olsun) tesviyecilik 繹retirlermi. ocuklar覺n el becerilerinin geliimi i癟in.

Arama motorlar覺 nas覺lsa girilen her veriye g繹re sonu癟 almak kolayla覺yorsa, insanolunun v羹cutta da motorlar vard覺r. Bu motorlara veriler girerek geliimi salars覺n.

Mesela bebeklere elle yemek yeme 繹retme teknikleri el motorlar覺n覺n geliimi tutma s覺kma vb ilevleri beyine 繹retir.

Buna ayakta dengede durmak, bisiklete binmek , y羹zmek hatta araba s羹rmek gibi eylemleri ekleyebilirsin. V羹cut sanki beyni kullanmadan kendi kendine bu ileri beceriyormu gibi gelir. Bunlar asl覺nda o motorlar覺 deneye deneye gelitirdiimiz i癟indir.

ok sa癟malamadan tekrar baa d繹nersem bu iler i癟in devaml覺 ura vur k覺r par癟ala derim :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi

Estafurullah abi biraz ders tad覺nda olmu. 襤yi dilekleriniz i癟in saolun. G羹zel fikir asl覺nda, ucuz vintage saat al覺p sokup takmaya calisabilirim. Benim i癟in g羹zel bir balang覺癟 olabilir, dediginiz gibi el becerimi gelistirir. Teekk羹r ederim tekrar.
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Ya: 25
Kay覺t: 18 Tem 2017, 16:48

Mesaj asymptote » 20 Tem 2017, 19:16

Ground 癟ok 繹nemli bir konuyu hat覺rlatm覺. Yunuslar覺n 繹n beyinlerinin (dolay覺s覺yla 繹renme kabiliyetlerinin) bizden daha gelikin olduu s繹ylenir. Fakat elleri olmad覺覺 i癟in medeniyet kuramam覺lar. ;)

Bizi ak覺ll覺 yapan ey asl覺nda ellerimiz. Ellerimiz olmasa zekam覺z hi癟bir ie yaramaz. Dolay覺s覺yla beynin motor b繹lgelerinin geliimi i癟in al覺t覺rma 繹nemli. K繹s k繹s oturup o g羹n羹n gelmesini beklemek yerine bir yerlerden balamal覺 elbette. Zaten bu kadar ilgiliyseniz dayanamaz, mini bir at繹lye kurars覺n覺z kendinize.. :thumbup:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Stingray » 20 Tem 2017, 19:44

Benim bildigim Zenith'te saat ustasi olmayi basarmis iki hanimefendi var,Birgul Celebi ve Yasemin Yazici.Belki kendilerine mail yoluyla ulasmayi denersen sana oneride bulunabilirler,ayrica internette arastirirsan Birgul hanimla bu konuda yapilmis bir soyleside var.Tabi cok degerli saat ustasi Sule Gurbuz hanimida gene internetten arastirip yazilarini okuman sana yol gosterici olabilir.son olarak isvicrede Zenith ve Tag heuer isbirligiyle acilan LVHM School Of Watchmaking'te ilgini cekebilir..

SM-G935F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Stingray

Ya: 57
Kay覺t: 13 Haz 2011, 09:15

Mesaj facerlann » 20 Tem 2017, 19:47

asymptote yazd覺:Ground 癟ok 繹nemli bir konuyu hat覺rlatm覺. Yunuslar覺n 繹n beyinlerinin (dolay覺s覺yla 繹renme kabiliyetlerinin) bizden daha gelikin olduu s繹ylenir. Fakat elleri olmad覺覺 i癟in medeniyet kuramam覺lar. ;)

Bizi ak覺ll覺 yapan ey asl覺nda ellerimiz. Ellerimiz olmasa zekam覺z hi癟bir ie yaramaz. Dolay覺s覺yla beynin motor b繹lgelerinin geliimi i癟in al覺t覺rma 繹nemli. K繹s k繹s oturup o g羹n羹n gelmesini beklemek yerine bir yerlerden balamal覺 elbette. Zaten bu kadar ilgiliyseniz dayanamaz, mini bir at繹lye kurars覺n覺z kendinize.. :thumbup:

Sempanzelerde 3 ya覺nda ki bir 癟ocuun zekas覺na sahip olduunu biliyorum, elleri var ama ... Bence bu iin s覺rr覺 biraz daha farkl覺 neyse .

Bata verdiiniz timezone online eitimine 1-2 ay sonra balamay覺 d羹羹n羹yorum, fiyat覺 uygun umar覺m g羹zel bir temel atarim. Ara癟 gere癟leri.temin edip 羹niversite boyunca arada kafa da覺tmak ad覺na ufaktan baslarim . Yazlar覺 belki b覺 ustan覺n yanina (bildiim kadar覺yla t羹rk ustalar yan覺na birini istemiyormus ama). Dediiniz gibi en az覺ndan el becerisi kazanm覺 olurum.
Bu arada forum ger癟ekten sard覺 :) farkl覺 bir ortam varm覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Mesaj facerlann » 20 Tem 2017, 19:50

Stingray yazd覺:Benim bildigim Zenith'te saat ustasi olmayi basarmis iki hanimefendi var,Birgul Celebi ve Yasemin Yazici.Belki kendilerine mail yoluyla ulasmayi denersen sana oneride bulunabilirler,ayrica internette arastirirsan Birgul hanimla bu konuda yapilmis bir soyleside var.Tabi cok degerli saat ustasi Sule Gurbuz hanimida gene internetten arastirip yazilarini okuman sana yol gosterici olabilir.son olarak isvicrede Zenith ve Tag heuer isbirligiyle acilan LVHM School Of Watchmaking'te ilgini cekebilir..

Bu kadarini beklemiyordum a癟覺k癟as覺 癟ok minnettarim. Cevap verirlerse ger癟ekten benim i癟in 癟ok g羹zel olur. Daha iyi bir 繹neri olamazd覺. ok teekk羹r ederim
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Mesaj Stingray » 20 Tem 2017, 19:56

Rica ederim,yasiniz cok genc,aya gidicem deseniz calistiktan ve istedikten sonra bence basarirsiniz.Yolunuz acik olsun...

Kullan覺c覺 avatar覺
Stingray

Ya: 57
Kay覺t: 13 Haz 2011, 09:15

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 223 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners