nl羹 bir saat ustas覺 olmak i癟in ne yapmal覺y覺m

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj facerlann » 19 Tem 2017, 23:21

ncelikle merhaba yeni kay覺t oldum foruma saatler 癟ok k羹癟羹k yalardan beri ilgimi 癟ekiyor ( hala 癟ok b羹y羹k olduum s繹ylenemez) ve bu 覺lg覺m mesleimi bu y繹nde secmeme neden olacak kadar devam ediyor laf覺 fazla uzatmadan soruma ge癟eyim dediim gibi saat ustas覺 olmak olmak istiyorum ama tabii ki T羹rkiye de deil Rolex gibi patek philippe gibi firmalar da 癟al覺mak istiyorum hatta size komik gelebilir ama laurent ferrier Richard mille gibi kendi markami yaratmak istiyorum imkan覺m varm覺 varsa ne t羹r aamalardan gecmeliyim 羹niversite de vs hangi b繹l羹mde okumaliyim az 癟ok b覺 eyler biliyorum ama birde sizin fikrinizi 繹renmek istedim
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Ya: 25
Kay覺t: 18 Tem 2017, 16:48

Mesaj Thevenin » 19 Tem 2017, 23:59

Bildigim kadariyla Turkiye'de saatcilik okulu yok; soyle bir haber var gerci:

:arrow: http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/10/08/bursada-saatcilik-okulu-aciliyor

Dolayisiyla yuksek okul/universite seviyesinde yurtdisindaki okullar tercih edilebilir.

:arrow: https://www.eternaltools.com/blog/27-of-the-finest-clock-and-watch-schools-around-the-world

Ornek okul :arrow: http://lititzwatchtechnicum.org/admission/

Kararli olmakta fayda var tabii once :D :thumbup:

Hosgeldin :champ:
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Re: nl羹 bir saat ustas覺 olmak i癟in ne yapmal覺y覺m

Mesaj facerlann » 20 Tem 2017, 00:25

Cok teekk羹rler agabey yard覺mc覺 olduunuz i癟in hobuldum bu arada 襤ngilizcem var ama Ailemin Yurt d覺覺nda okutabilmek gibi bir imkan覺 yok onlara y羹klenmek istemem T羹rkiye de ki de 2016 ubat da acilacak diyor ama internette hi癟bir ey bulamad覺m a癟覺lm覺sa da meslek y羹ksek okuludur muhtemelen ve oraya gidersem aldigim puan a ve kendime haks覺zl覺k etmi olurum ne yapmam gerektii hakk覺nda pek bir fikrim yok
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Mesaj leonardo06 » 20 Tem 2017, 05:51

Valla hepsinden 繹nce nokta ve virg羹l kullanmay覺 繹rensen keke:) c羹mleleri ay覺rt etmek i癟in baya bi cebelletim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
leonardo06

Kay覺t: 10 Mar 2012, 14:52

Mesaj asymptote » 20 Tem 2017, 09:23

ncelikle bu ii ger癟ekten istiyor ve size uygun olduunu d羹羹n羹yor musunuz? Bu konuda net misiniz? rnein bir i 羹zerine odaklan覺p saatlerce o i 羹zerinde 癟al覺abiliyor musunuz? Her eyden 繹nce sab覺rl覺 m覺s覺n覺z? Bu sorulara vereceiniz cevaplar olumlu ise ikinci aamaya ge癟ebiliriz.

Saat癟ilii bir meslek olarak se癟mek istiyorsan覺z T羹rkiye'de size haz覺rlay覺c覺 eitim sunan bir program yok maalesef. Yurtd覺覺nda ise saat癟ilik ve mikromekanik konusunda eitim veren 癟ok say覺da program var. Bunlar aras覺nda en 癟ok rabet g繹ren ve uygulamaya en 癟ok a覺rl覺k verenlerin ba覺nda WOSTEP gelir. Ayr覺nt覺lar覺n覺 bilmiyorum ancak WOSTEP'te burslu okuman覺n yollar覺 var. Bir arat覺r覺n isterseniz..

En 繹nemli soruyu en sona saklayal覺m: Ailede (baba, amca, day覺, dede vs.) el titremesi var m覺? T覺p s羹rekli ilerliyor ancak g羹n羹m羹z i癟in konuacak olursak orta yaa gelmi (kariyerinde epey ilerleme kaydetmi) bir saat癟inin ellerinin titremeye balamas覺ndan daha b羹y羹k bir talihsizlik d羹羹n羹lemez herhalde..

Son olarak bildiim kadar覺yla WOSTEP'e kabul almak i癟in bir ya s覺n覺r覺 yok. Ancak ne kadar erken o kadar iyi elbette. 羹nk羹 繹renecek 癟ok ey var.. ;) :geek: :thumbup:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj facerlann » 20 Tem 2017, 10:54

Bu ii k羹癟羹k yalardan beri istiyorum ve 癟ok kararl覺y覺m ger癟ekten. Kendi a癟覺mdan sab覺rl覺 olduumu d羹羹n羹yorum. El titremesi aile b羹y羹klerimde yok, bu ii arat覺r覺rken bende duymutum ve 繹zellikle bakmistim, umar覺m 癟evresel artlardan dolay覺 olmaz .Wostep e gelirsek internet sitesine bakt覺m. Bavuru koullar覺nda ABD vatanda覺 olmak gerekir diyor, birde en az 21 ya gerekiyormu. nerileriniz i癟in teekk羹rler, baka bildiiniz bu t羹r okullar varsa l羹tfen s繹yleyin. Ben 繹yle bir ey d羹羹n羹yorum, makine m羹hendislii okuyup master i vs mikromekanik alan覺nda yapsam. Siz ne d羹羹n羹yorsunuz
Not: Bu sefer noktalama iaretlerine 繹zen g繹sterdim.Hizli yazd覺覺m i癟in dikkat etmemistim kusura bakmay覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Mesaj asymptote » 20 Tem 2017, 11:33

Bir癟ok yerde okulu olmas覺na kar覺n WOSTEP'in (the Watchmakers of Switzerland Training and Educational Program) merkezi 襤svi癟re'dedir..

M羹hendislik okumak faydal覺d覺r, vizyonu geniletir. Ancak saat癟i olmak i癟in 癟ok da gerekli deil. 襤ine yaramayacak y覺覺nla bilgi edinirsin..

B羹y羹k saat markalar覺 genelde servis departman覺nda 癟al覺an saat癟ileri burslu olarak WOSTEP'e g繹nderiyor. Bu b繹l羹mlere 癟覺rak olarak girmenin yollar覺n覺 arat覺r. Kendini biraz gelitirir ve niyetini a癟覺k癟a ifade edersen olumlu geri d繹n羹ler alabilirsin. Bug羹n saat癟ilik sekt繹r羹nde (sadece 羹lkemizde deil, ayn覺 zamanda Avrupa'da) nitelikli ig羹c羹 a癟覺覺 var..

Ayr覺ca online eitim d羹羹n羹rsen Timezone'un 4 aamal覺 eitimi var. Sertifika vermiyor ama iyi bir balang覺癟 olabilir senin i癟in:
http://www.timezonewatchschool.com/WatchSchool/
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj facerlann » 20 Tem 2017, 12:06

asymptote yazd覺:Bir癟ok yerde okulu olmas覺na kar覺n WOSTEP'in (the Watchmakers of Switzerland Training and Educational Program) merkezi 襤svi癟re'dedir..

M羹hendislik okumak faydal覺d覺r, vizyonu geniletir. Ancak saat癟i olmak i癟in 癟ok da gerekli deil. 襤ine yaramayacak y覺覺nla bilgi edinirsin..

B羹y羹k saat markalar覺 genelde servis departman覺nda 癟al覺an saat癟ileri burslu olarak WOSTEP'e g繹nderiyor. Bu b繹l羹mlere 癟覺rak olarak girmenin yollar覺n覺 arat覺r. Kendini biraz gelitirir ve niyetini a癟覺k癟a ifade edersen olumlu geri d繹n羹ler alabilirsin. Bug羹n saat癟ilik sekt繹r羹nde (sadece 羹lkemizde deil, ayn覺 zamanda Avrupa'da) nitelikli ig羹c羹 a癟覺覺 var..

Ayr覺ca online eitim d羹羹n羹rsen Timezone'un 4 aamal覺 eitimi var. Sertifika vermiyor ama iyi bir balang覺癟 olabilir senin i癟in:
http://www.timezonewatchschool.com/WatchSchool/

ok teekk羹rler 癟ok yard覺mc覺 oldunuz, ben Texas ta olana bakmisim san覺r覺m. Wostep i daha derin arat覺rayim yuzeysel olarak bakmistim , ama 襤svi癟re'de ise Almanca veya Frans覺zca bilmem gerekmez mi ? Timezone a bakaca覺m, b覺 yerden balamak gerekir. Tekrar teekk羹r ederim.
En son facerlann taraf覺ndan 20 Tem 2017, 14:23 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 129 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners