nl羹 bir saat ustas覺 olmak i癟in ne yapmal覺y覺m

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: nl羹 bir saat ustas覺 olmak i癟in ne yapmal覺y覺m

Mesaj asymptote » 22 Tem 2017, 10:28

Cengiz ustaya giderseniz muhtemelen size g繹sterecei ilk ey (gitmeden bu ie balars覺n覺z diye yaz覺yorum) kurulu bir mekanizmay覺 demonte ederken ilk yap覺lmas覺 gereken eyin zemberei boaltmak olaca覺d覺r. Saat癟ilikte en temel ve en 繹nemli g羹venlik kural覺d覺r. Bunu yapmazsan覺z 癟arklar ve dier k羹癟羹k par癟alar mekanizmadan f覺rlay覺p g繹z羹n羹ze saplanabilir ve k繹r olman覺za yol a癟abilir. L羹tfen akl覺n覺z覺n bir k繹esine yaz覺n ve asla unutmay覺n. Aa覺daki video bu basit ilemin nas覺l yap覺laca覺n覺 g繹steriyor:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj facerlann » 22 Tem 2017, 11:58

Asymptote, yine uratirdim sizi kusura bakmay覺n. Zaten dediiniz gibi okurken biraz daha hobi niyetiyle bakaca覺m bu ie , odamin bir k繹esinde bo zamanlar覺mi deerlendirmek ad覺na dursun. Hem benim i癟in ger癟ekten zevkli olaca覺na inan覺yorum hemde ilerdeki egitimim i癟in 繹n bilgi olur benim ad覺ma, el becerisi de kazanirim.
襤stanbul da okumay覺 d羹羹n羹yorum zaten belki kabul ederse hafta sonlar覺 yan覺na urayabilirim. Laz覺m olursa sizden ona ulamak i癟in yard覺m isteyebilirim.
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Ya: 25
Kay覺t: 18 Tem 2017, 16:48

Mesaj NogayHan » 23 Eyl 2017, 03:03

Saat ustas覺 olabilirsiniz lakin saat 羹retemezsiniz. Bunu peinen s繹yliyeyim.

羹nk羹, saat yapmadan 繹nce, saat par癟alar覺n覺 羹retecek olan makineleri yapman gerekiyor. Eer yok ben saat mekanizmas覺n覺n par癟alar覺n覺 羹retecek olan makineleri sat覺n alaca覺m, sonra da saat tasarlayaca覺m diyorsan, saati gene kendin 羹retmi olmuyorsun,ama o konu baka. 襤svi癟reliler saat mekanizmas覺 羹reten makineleri kendileri gelitirdiler. Bu y羹zden saat end羹strisi 襤svi癟relilerden soruluyor

Saat par癟as覺 羹reten makineler t羹rkiyede yok zannedersem. Olsa birileri saat yapard覺 elbette. Bug羹n i癟in mikron 繹l癟einde par癟a 羹reten teknoloji in de var. Satarlar m覺 bilmiyorum. in'de 癟ekirdek 羹retir gibi otomatik veya pilli saat mekanizmas覺 羹retiyorlar.

Yard覺m konusuna gelirsek. Bakt覺m Ya覺n覺z 18. Heralde 繹rencisiniz

Bizim irket her y覺l yurt d覺覺na irketten burslu olarak 繹renci g繹nderiyor. 5-6 y覺ld覺r ABD ye ve Avrupa'ya elektronik otomasyon ve robot mekanii 羹zerinde 癟al覺an lise ve universiteden 繹rencileri yar覺malara veya fuarlara g繹nderiyoruz.

Bu forumdaki baz覺 羹yelerin ya覺n覺za ba覺n覺za bakmadan yapt覺覺 sallama 繹nerilere ald覺rmay覺n. D羹nyan覺n en pahal覺 saatlerinin servislerinin kulland覺覺 aletleri 繹neriyorlar size. BERGEON gibi. Bu saat servisi aletlerini T羹rkiyede kullanan saat癟i olmad覺覺na eminim. Bu forum size saat yap覺m覺 konusunda bilgi ve maddi anlam覺nda yard覺m edemez. Forumun amac覺 anlad覺覺m kadar覺yla size saat ve saat tamir aletleri satmakt覺r. Forumda payla覺m yapanlar覺n y羹zde doksan覺 saat sat覺c覺s覺, saat magazas覺 sahibi, saat distr羹b羹t繹r羹 ya da saat maazas覺 癟al覺an覺d覺r.

Sak覺n paran覺z覺 boa harcamay覺n. Size 繹nerilerim bunlardan ibaret. Bizimle temasa ge癟mek isterseniz PM at覺n. Bizi ikna ederseniz size burs veririz. Maksat gen癟liin 繹n羹n羹 a癟mak : )
Kullan覺c覺 avatar覺
NogayHan

Kay覺t: 05 Mar 2017, 00:41

Mesaj Ground » 23 Eyl 2017, 08:38

NogayHan yazd覺:Forumun amac覺 anlad覺覺m kadar覺yla size saat ve saat tamir aletleri satmakt覺r. Forumda payla覺m yapanlar覺n y羹zde doksan覺 saat sat覺c覺s覺, saat magazas覺 sahibi, saat distr羹b羹t繹r羹 ya da saat maazas覺 癟al覺an覺d覺r.

Siz forumu ve kitlesini 癟ok iyi anlayamam覺s覺n覺z hocam. Saat sever bir 癟ok sekt繹rden insanlar覺n bir araya geldii Bond nick inde bir insan覺n a癟t覺覺 web platformu. ok insan tan覺d覺m burada kimisiyle dost olduk, kimi ile anlaamad覺k iletiimi kestik. Forum ile kiileri ayr覺 tuttuk hep. Ama yukar覺da dediiniz gibi saat ve tamir aletleri satmaya 癟al覺an覺na hi癟 rastlamad覺m. Kimi yetenekli kay覺 ustalar覺 var onlarda sadece kendi bal覺klar覺nda eserlerini yay覺nl覺yorlar. Dier alanlarda payla覺mlar覺n覺n 繹n羹ne ge癟miyor bu.

2. el alan覺nda da her kullan覺c覺n覺n belli mesajdan sonra hakk覺 olan, kendi saatlerini 2. El olarak ilana koyuyor. Ama forumun bir 癟ok kategorilerinden sadece biri bu.

Bence i癟eriklere biraz daha bakarsan覺z forumdaki payla覺mlar覺 daha ayr覺nt覺l覺 anlars覺n覺z.

Bir konuya daha kat覺lm覺yorum.

Saat 羹reticisi olmak i癟in saat par癟alar覺n覺 imal eden makineleri 羹retmi olmak gerekli demisiniz.

imdi, san覺r覺m benzer sekt繹rlerdeyiz.. Otomasyon sistemlerinde kullan覺lan PLC , Servo s羹r羹c羹 gibi cihazlar覺n i癟erisinde bulunan elektronik komponentleri firma kendi 羹retmiyorsa ki Siemens Schneider 羹retmiyor, imdi bu firmalara 羹retici demeyecek miyiz.?

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj manil » 23 Eyl 2017, 09:43

Nogaybey, tan覺mad覺覺n覺z etmediiniz insanlar i癟in peinen verdiiniz h羹k羹mlerin hepsinin yanl覺 olduunu peinen s繹yleyebilirim.

Forumdaki insanlar覺n b羹y羹k k覺sm覺n覺n da saat sat覺c覺s覺 olduunu d羹羹nm羹yorum ama arada s覺rada kendisinin ya da irketinin reklam覺n覺 yapmak isteyen insanlar 癟覺kabiliyor. Burada hakl覺s覺n覺z.

Forumdaki insanlar覺n genel zeka seviyesi de yaz覺lanlar覺n ger癟ekten yard覺m ama癟l覺 mi yoksa laf olsun ortam kar覺s覺n tarz覺nda bo bele laflar olup olmad覺覺n覺 anlayacak durumda. Hatta 繹rnek vereyim kendisinin pilot olduunu iddia eden bi arkada vard覺, sonradan b繹yle olmad覺覺 anla覺ld覺.

Size de bol bol burs vereceiniz ve insanlar覺n sizi ikna etmek i癟in kuyrua girdii g羹nler diliyorum.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bob Marley
Kullan覺c覺 avatar覺
manil

Kay覺t: 14 ub 2014, 12:33

Mesaj Hellhound » 23 Eyl 2017, 09:47

NogayHan yazd覺:Bu forumdaki baz覺 羹yelerin ya覺n覺za ba覺n覺za bakmadan yapt覺覺 sallama 繹nerilere ald覺rmay覺n. D羹nyan覺n en pahal覺 saatlerinin servislerinin kulland覺覺 aletleri 繹neriyorlar size. BERGEON gibi. Bu saat servisi aletlerini T羹rkiyede kullanan saat癟i olmad覺覺na eminim. Bu forum size saat yap覺m覺 konusunda bilgi ve maddi anlam覺nda yard覺m edemez. Forumun amac覺 anlad覺覺m kadar覺yla size saat ve saat tamir aletleri satmakt覺r. Forumda payla覺m yapanlar覺n y羹zde doksan覺 saat sat覺c覺s覺, saat magazas覺 sahibi, saat distr羹b羹t繹r羹 ya da saat maazas覺 癟al覺an覺d覺r.

Sak覺n paran覺z覺 boa harcamay覺n. Size 繹nerilerim bunlardan ibaret. Bizimle temasa ge癟mek isterseniz PM at覺n. Bizi ikna ederseniz size burs veririz. Maksat gen癟liin 繹n羹n羹 a癟mak : )

Y覺llard覺r forumda g繹rd羹羹m en s覺 ve talihsiz payla覺m... Umar覺m bir daha TSF'ye girmez ve ortam覺m覺z覺 kirletmezsiniz. Zaten payla覺m覺n覺zdan anla覺lan buradan nefret ediyorsunuz. Niye giresiniz ki?
gurmekokular
Kullan覺c覺 avatar覺
Hellhound

Kay覺t: 14 Au 2014, 15:42

Mesaj asymptote » 23 Eyl 2017, 10:03

Foyam覺z 癟覺kt覺 meydana. Ben o Bergeon aletleri imdi kime sataca覺m... :?
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj facerlann » 23 Eyl 2017, 10:16

NogayHan yazd覺:Saat ustas覺 olabilirsiniz lakin saat 羹retemezsiniz. Bunu peinen s繹yliyeyim.

羹nk羹, saat yapmadan 繹nce, saat par癟alar覺n覺 羹retecek olan makineleri yapman gerekiyor. Eer yok ben saat mekanizmas覺n覺n par癟alar覺n覺 羹retecek olan makineleri sat覺n alaca覺m, sonra da saat tasarlayaca覺m diyorsan, saati gene kendin 羹retmi olmuyorsun,ama o konu baka. 襤svi癟reliler saat mekanizmas覺 羹reten makineleri kendileri gelitirdiler. Bu y羹zden saat end羹strisi 襤svi癟relilerden soruluyor

Saat par癟as覺 羹reten makineler t羹rkiyede yok zannedersem. Olsa birileri saat yapard覺 elbette. Bug羹n i癟in mikron 繹l癟einde par癟a 羹reten teknoloji in de var. Satarlar m覺 bilmiyorum. in'de 癟ekirdek 羹retir gibi otomatik veya pilli saat mekanizmas覺 羹retiyorlar.

Yard覺m konusuna gelirsek. Bakt覺m Ya覺n覺z 18. Heralde 繹rencisiniz

Bizim irket her y覺l yurt d覺覺na irketten burslu olarak 繹renci g繹nderiyor. 5-6 y覺ld覺r ABD ye ve Avrupa'ya elektronik otomasyon ve robot mekanii 羹zerinde 癟al覺an lise ve universiteden 繹rencileri yar覺malara veya fuarlara g繹nderiyoruz.

Bu forumdaki baz覺 羹yelerin ya覺n覺za ba覺n覺za bakmadan yapt覺覺 sallama 繹nerilere ald覺rmay覺n. D羹nyan覺n en pahal覺 saatlerinin servislerinin kulland覺覺 aletleri 繹neriyorlar size. BERGEON gibi. Bu saat servisi aletlerini T羹rkiyede kullanan saat癟i olmad覺覺na eminim. Bu forum size saat yap覺m覺 konusunda bilgi ve maddi anlam覺nda yard覺m edemez. Forumun amac覺 anlad覺覺m kadar覺yla size saat ve saat tamir aletleri satmakt覺r. Forumda payla覺m yapanlar覺n y羹zde doksan覺 saat sat覺c覺s覺, saat magazas覺 sahibi, saat distr羹b羹t繹r羹 ya da saat maazas覺 癟al覺an覺d覺r.

uan Galatasaray 羹nv. End羹stri m羹hendislii hazirlik okuyorum s覺rf Frans覺zca 繹renebilmek i癟in girdim yard覺mc覺 olursan覺z 癟ok mutlu edersiniz ama a癟覺k癟a s繹ylemek isterim pek inand覺r覺c覺 gelmedi. Zaten benim amac覺m direk bir Richard mille olmak deil(癟ok hayalperest olurdu )ilk balarda Rolex gibi irketlerde 癟al覺mak istiyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
facerlann

Ya: 25
Kay覺t: 18 Tem 2017, 16:48

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners