Claude Bernard Gentlemen's Collection By TSF Kat覺l覺m / Bilgi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Claude Bernard Gentlemen's Edition By TSF Bilgi ve Tasar

Mesaj enkidu » 21 Kas 2017, 17:24

Yetmez ama evet .. hatta durmak yok yola devam diyorum. Milli irade bu kurlar konusunda, siyasi ve ekonomik gidiat hakk覺nda ne d羹羹n羹yor acaba? Ama tahmin ediyorum az 癟ok ; bizim iimiz TL ile dolar y羹kselmi bize ne? gibi dahiyane a癟覺klamalar覺 var .. Neyse siyasete 癟ok girmeden, (bu arada kurlar da bize 癟ok girmeden) bu olay覺n netlemesini 羹mit ediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
enkidu

Kay覺t: 01 Mar 2010, 18:21

Mesaj rolexcollector » 21 Kas 2017, 18:26

enkidu yazd覺:Yetmez ama evet .. hatta durmak yok yola devam diyorum. Milli irade bu kurlar konusunda, siyasi ve ekonomik gidiat hakk覺nda ne d羹羹n羹yor acaba? Ama tahmin ediyorum az 癟ok ; bizim iimiz TL ile dolar y羹kselmi bize ne? gibi dahiyane a癟覺klamalar覺 var .. Neyse siyasete 癟ok girmeden, (bu arada kurlar da bize 癟ok girmeden) bu olay覺n netlemesini 羹mit ediyorum

襤hracat癟覺 memnun...

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj fortis » 21 Kas 2017, 20:17

Normalde ihracat癟覺 memnun olmal覺 kesinlikle ama ithalat yapmadan, 羹retim kalemlerinde ithal hammaddeye ihtiya癟 duymadan ihracat yapan ka癟 sekt繹r var ki TRde? Belki otomotiv 羹retim sekt繹r羹 memnundur kurlar覺n u durudumdan. O da zaten yabanc覺 meneli bir sekt繹r. Ha bir de cari a癟覺k ne alemde ona da bakmak laz覺m tabi? D羹羹k kur g羹癟l羹 TLnin cari a癟覺覺 b羹y羹tt羹羹 s繹ylenirdi y覺llard覺r. Eer 繹yleyse y羹ksek kur g羹癟s羹z TL sayesinde cari a癟覺覺m覺z覺n kapanm覺 olmas覺 gerekiyor, deil mi? Ocak-Eyl羹l 2017 tarihleri aras覺 9 ayl覺k d繹nemde tam 32 milyar dolar. Sadece eyl羹lde 5 milyar dolar a癟覺覺m覺z var. Peki 2002de toplam cari a癟覺覺m覺z ne kadard覺? S覺k覺 durun! 600 milyon dolar. Evet 2002 y覺l覺nda 12 ayl覺k toplam cari a癟覺覺m覺z 1 milyar dolar bile deilmi. 襤hracat癟覺 isterse davul zurna 癟als覺n, isterse g繹bek ats覺n. Rakamlar ortada.

Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Kay覺t: 29 Eyl 2016, 16:54

Claude Bernard Gentlemen's Edition By TSF Bilgi ve Tasar覺m

Mesaj enkidu » 21 Kas 2017, 21:24

fortis yazd覺:Normalde ihracat癟覺 memnun olmal覺 kesinlikle ama ithalat yapmadan, 羹retim kalemlerinde ithal hammaddeye ihtiya癟 duymadan ihracat yapan ka癟 sekt繹r var ki TRde? Belki otomotiv 羹retim sekt繹r羹 memnundur kurlar覺n u durudumdan. O da zaten yabanc覺 meneli bir sekt繹r. Ha bir de cari a癟覺k ne alemde ona da bakmak laz覺m tabi? D羹羹k kur g羹癟l羹 TLnin cari a癟覺覺 b羹y羹tt羹羹 s繹ylenirdi y覺llard覺r. Eer 繹yleyse y羹ksek kur g羹癟s羹z TL sayesinde cari a癟覺覺m覺z覺n kapanm覺 olmas覺 gerekiyor, deil mi? Ocak-Eyl羹l 2017 tarihleri aras覺 9 ayl覺k d繹nemde tam 32 milyar dolar. Sadece eyl羹lde 5 milyar dolar a癟覺覺m覺z var. Peki 2002de toplam cari a癟覺覺m覺z ne kadard覺? S覺k覺 durun! 600 milyon dolar. Evet 2002 y覺l覺nda 12 ayl覺k toplam cari a癟覺覺m覺z 1 milyar dolar bile deilmi. 襤hracat癟覺 isterse davul zurna 癟als覺n, isterse g繹bek ats覺n. Rakamlar ortada.

ki ihracat癟覺 dediimiz kesim T羹rkiye 繹l癟einde %3~5 aras覺 bir mevcudu kapsar.. dediiniz gibi hepsi davul zurna 癟alsa ne olacak? 襤hracat癟覺 memnun a癟覺klamas覺n覺n, benzin art覺覺n覺 ben hep 50 TL ilk benzin al覺yorum, beni etkilemiyor s繹yleminden pek bir fark覺n覺 g繹remiyorum a癟覺k癟as覺 [emoji3] Ha bir de ihracat癟覺 sekt繹rlere bakt覺覺m覺zda elimizde sadece bir Ortadou kald覺 ihracat yapacak, bilmiyorum fark覺nda m覺s覺n覺z? Avrupa ve Amerika T羹rkiyeden ald覺klar覺 ara mal覺 ithalat覺na 癟ok ciddi anlamda k覺s覺tlama getirmeye balad覺. Bizzat ahidi olduum bir olay覺 size 繹yle aktaray覺m: Almanyada bir otomobil firmas覺 i癟in oto yedek par癟as覺 羹reten T羹rkiyedeki bir firmaya,羹retiminin T羹rkiye d覺覺na ta覺nmas覺 konusunda b羹y羹k bir bask覺 olduu ve firman覺n 羹retimini 2018 y覺l覺nda mecburi olarak Yunanistana ta覺yaca覺 bilgisi var. Bunun gibi 襤hracat yapan ve 癟ok zor durumda kalan kim bilir ka癟 ihracat癟覺 var acaba ? Global 繹l癟ekte bakt覺覺m覺zda 癟ok d羹羹nd羹r羹c羹 ve pozitif olmay覺 olanak d覺覺 hale getiren bir perspektif var ne yaz覺k ki..

En son enkidu taraf覺ndan 21 Kas 2017, 22:45 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
enkidu

Mesaj Ground » 21 Kas 2017, 22:07

Baka bir ekonomi bal覺覺nda deerlendirmeler yap覺lsa daha g羹zel olur :) Tabi siyaset girmemesi laz覺m. lkemizde siyaset halk taraf覺ndan (hangi kesim olursa olsun) tak覺m tutar gibi olduu i癟in anlamak zordur. Forumlarda genelde yasaklanm覺t覺r o y羹zden.

Bal覺覺 toparlayal覺m.

Ben bunlar覺 bekliyorum bu arada ahahaha

Resim

Resim

Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Claude Bernard Gentlemen's Edition By TSF Bilgi ve Tasar覺m

Mesaj enkidu » 21 Kas 2017, 22:47

Ground yazd覺:Baka bir ekonomi bal覺覺nda deerlendirmeler yap覺lsa daha g羹zel olur [emoji3] Tabi siyaset girmemesi laz覺m. lkemizde siyaset halk taraf覺ndan (hangi kesim olursa olsun) tak覺m tutar gibi olduu i癟in anlamak zordur. Forumlarda genelde yasaklanm覺t覺r o y羹zden.

Bal覺覺 toparlayal覺m.

Ben bunlar覺 bekliyorum bu arada ahahaha

Resim

Resim

pandaya +1 im var [emoji16]

Kullan覺c覺 avatar覺
enkidu

Mesaj fortis » 21 Kas 2017, 23:05

Forum kurallar覺na ayk覺r覺 payla覺m nedeniyle kusura bakmay覺n :)

Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Kay覺t: 29 Eyl 2016, 16:54

Mesaj Roxio » 01 Ara 2017, 00:22

Bug羹n ders 癟al覺覺rken tekrardan kar覺ma 癟覺kmas覺yla birlikte bir up 癟ekmek istedim. San覺r覺m kur art覺覺ndan dolay覺 sonuca balanam覺yor. Bir gelime var m覺?

Derste kar覺ma 癟覺kan yaz覺y覺 da genel k羹lt羹r niyetine paylamak istiyorum:

akir Paa(1849-1909): Pariste Claude Bernard覺n 繹rencisiydi. Hocas覺ndan 繹rendii fizyolojideki metotlar覺 羹lkemize getirdi, kitaplar yazd覺 ve konferanslar verdi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Roxio

Ya: 24
Kay覺t: 15 ub 2017, 23:42

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Majestic-12 [Bot] ve 137 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners