Yeni Doland覺r覺c覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni Doland覺r覺c覺

Mesaj EnderE » 18 Haz 2017, 10:41

Merhaba , beni tan覺yanlar bilir aa覺da linki olan tag heuer day date saatimi panerai almak i癟in satmak zorunda kalm覺t覺m

viewtopic.php?f=203&t=25779#axzz4kNCsJb4d

Fakat 癟ok iyi kurgulanm覺 ve bir 癟ok kez egzersizi yap覺lm覺 olan bir doland覺r覺c覺l覺k usul羹 ile saatim ne yaz覺kki 癟al覺nd覺.
alan kii ise ikameti band覺rmada g繹z羹ken ama u an izmirde konulu Nida Ayakatik isimli ah覺s ( facebook ve instagramda kolayca bulunabiliyor) . Bu ah覺s her g羹n yeni birini doland覺rmakta ve ben sadece bunlar覺n 4-5 tanesi ile kontak kurabildim . Ek bilgi s覺k g繹r羹t羹羹m bir forum 羹yesini de cuma g羹n羹 paneraisini 癟arparak doland覺rmaya 癟al覺t覺 ; ben kendisine ba覺mdan ge癟eni 繹nceden anlatt覺覺m i癟in 羹k羹r pa癟ay覺 y覺rtt覺.

Olay 繹yle geliiyor (t羹m madurlarda senaryo ayn覺 )
Sahibindende ilan覺 g繹r羹p sahte isimle sat覺c覺y覺 ar覺yor (Beni Ahmet nl羹er olarak arad覺)
Kendini izmirde bir firman覺n sahibi olarak tan覺t覺yor (genelde tar覺m 羹zerine) . r羹n ile alakal覺 bilgi al覺yor ve pazarl覺k yap覺yor.
Teslimat konusunda "izmirde arkadas覺n varsa ona g繹nder ben onda al覺r覺m diyor", yok derseniz "zaten irket adresine g繹ndereceksin s覺k覺nt覺 olmaz diyor "
deme k覺sm覺nda "sen kargoyu g繹nder ve dekontun resmini bana at ben hemen eft ge癟eyim diyor"
Tabi o arada bir sohbet , iiyle ilgili bir detay anlatmalar ; m羹thi bir senaryo ve oyunculuk.

Kargoyu g繹nderiyorsunuz ve dekontu at覺yorsunuz. arad覺覺n覺zda diyorki " u an yolday覺m 3 de irkette olaca覺m" ; saat 3 de arad覺覺n覺zda ise ise "eft talimat覺 ge癟tim ticari hesaptan 4 gibi d羹er ; malum irket hesab覺ndan 繹deme yapaca覺z ,bu arada orta覺m ileride sorun 癟覺karmas覺n diye saati bana satt覺覺n覺z i癟in ad覺n覺z , miktar ve iban nonuzun yazd覺覺 imzal覺 bir ka覺t yaz覺p resmini atar m覺s覺n覺z, arive koyay覺m " diyor

1 saat sonra para nerde diye ar覺yorsunuz , "iban nosunda sorun 癟覺kt覺 d羹zelttim" diyip yalandan bir eft referans no veriyor. Siz onu arat覺r覺rken saat 6 y覺 ge癟iyor . Tabi siz el tetikte kargo ubesini aray覺p paketi durdurmak i癟in bekliyorsunuz . O arada vatanda ar覺yor ve " kusura bakmay覺n elemana verdik ii , aptal adam evraklar覺 kar覺t覺rm覺 bir sonraki haftan覺n baka bir 繹demesini yapm覺 sizinki yerine diyor" ; tabi 癟ok 羹zg羹n ve mahcup bir ses tonu . ama yine i癟iniz rahat siz kargocu sonu癟ta n羹fus c羹zdan覺 sorup paketi verir , ee kamera da var orada g繹z g繹re g繹re kendini ifa edemez diyorsunuz.

Ama paket kargoya gelince kargo ubesi ah覺s覺 kargonuz var al覺n diye ar覺yor . ah覺sta ben ehir d覺覺nday覺m Nida Ayakatik isimli eleman覺m teslim alacak diyor ; zaten filmin koptuu nokta buras覺 . Zaten taa sizi ilk arayan adam Nida Ayakatik in kendisi Kargoyu gidip kendi kimlii ile teslim al覺yor. 1 saat sonra da sizi aray覺p " eleman kargoyu alm覺 kontrol ederken sertifikay覺 bulamam覺 , koymay覺 m覺 unuttunuz diye de ar覺yor". M羹thi bir uyutma

Sonras覺 sallama politikas覺, sizi oyalayarak ikayet etmenizi engellemek yada sinirlerinizi bozarak ona hakaret etmenizi salayarak bu hakaretinizi kullanarak ikayet etmememiz i癟in size antaj yapmak. Nas覺l sall覺yor derseniz : ubedeyim 1 saate ok; toplant覺day覺m d繹n羹cem ; hat覺r 癟ekim yaz覺lm覺 arkada kurban覺 oldum hesab覺m bloke oldu yar覺n 癟繹z羹p yolluyorum vs. . Bu hedef miktarda kiiyi doland覺r覺p telefon numaras覺n覺 kapatana kadar devam ediyor. Sonra hat iptal oluyor ve sizin iletiim o andan sonra off.
襤nan覺n u an bile telefonu aktif.

Ben doland覺r覺c覺l覺ktan kendisini savc覺l覺a ilettim; hatta emniyetten aram覺lar " ikayetini 癟ek paran覺 g繹ndereyim" dedi, kabul etmedim
Allahtan sahte isimle arad覺, yoksa doland覺r覺c覺l覺a deil alacak verecek meselesine giriyordu ve savc覺l覺k takipsizlik veriyordu. He kendi ismi ile arasayd覺 zaten nette arat覺r覺p doland覺r覺c覺 olduunu g繹r羹rd羹m ayr覺. 襤nan覺n o kadar pikin ki " ben ifademde param yoktu 繹deyemedim , param olunca 繹derim" deyip 癟覺kar覺m diyor. Tabi ben de kendisine "bu sefer dier doland覺rd覺klar覺n gibi kolay y覺rtamayacaks覺n 癟羹nk羹 bu sefer sahte isim kulland覺n ve bu doland覺r覺c覺l覺k oluyor" dediimde sesini birden kesti.

ah覺s覺n telefonu 0505 058 10 35
襤smi Nida Ayakatik
Daha detay bilgileri isteyene 繹zelden verebilirim
Saatin seri no RUA4400
Model no CV2A10. BA0796
15.06.2013 evren saat fatural覺
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Re: Yeni Doland覺r覺c覺

Mesaj Tolgi06 » 18 Haz 2017, 10:55

Ge癟mi olsun EnderE. Ben art覺k saat satarken tan覺mad覺覺m bir ah覺ssa ya elden teslim ediyorum ya da 繹nce havale sonra kargo yap覺yorum. Tabi az覺m bir kez yanm覺t覺 paypal mevzusundan :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj hozburun » 18 Haz 2017, 10:58

:( Ge癟mi olsun Ender umar覺m yakalan覺r bu eref yoksunu ve kayb覺n da tazmin edilir...

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj asymptote » 18 Haz 2017, 11:00

ok ge癟mi olsun.. :? Umar覺m maduriyetiniz giderilir ve doland覺c覺 ah覺s hak ettii cezay覺 g繹r羹r. S羹recin ilerleyen aamalar覺n覺 buradan bizimle payla覺rsan覺z seviniriz..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj afl » 18 Haz 2017, 11:04

Ender ge癟mi olsun, umar覺m 癟abuk ve doru ekilde 癟繹z羹l羹r.
Bu vesile ile baz覺 noktalar覺 tekrar tekrar hat覺rlatmakta fayda var.

- Birebir tan覺d覺覺n覺z olmad覺覺 s羹rece, bedel elinize ulamadan saat g繹ndermemeli. 羹nk羹 u anda sat覺c覺dan 癟ok al覺c覺 ad覺 alt覺nda doland覺r覺c覺 var.
- En g羹zeli y羹z y羹ze ve elden al覺veri. B繹yle olana覺n覺z yoksa, ayn覺 ehirdeki arkada vs de ie yarayabilir. Ama ah覺slara saati g繹nderir ve para beklerseniz, ya da para g繹nderir ve saati beklerseniz, sizi koruyan hi癟 bir sistem yok. B羹t羹n riskleri alm覺 oluyorsunuz. Muhatap bulamayabilirsiniz, bulsan覺z bile hukuk yoluyla bile alamayabilirsiniz. En g羹zeli bakkal eklidir. Paray覺 verir ekmei al覺rs覺n覺z. ah覺s al覺 verilerinde ( banka blokesi, teminat vs kullanm覺yorsan覺z - ki genellikle kullan覺lamaz) baka hi癟 bir y繹ntemin sizi korumad覺覺n覺 ve b羹t羹n riskleri ald覺覺n覺z覺 bilmekte fayda var. Hi癟bir saat bu riski alacak kadar deerli deildir.

Size saati almak / satmak isterken anlat覺lan t羹m hikayelere kulaklar覺n覺z覺 t覺kay覺n ve ben ona g羹veneceime o bana g羹vensin diye d羹羹n羹n. 襤nternet referanslar覺, al覺c覺 sat覺c覺 yorumlar覺n覺n falan da hikaye olduunu hat覺rlamakta fayda var.

Unutmay覺n maalesef herkes bir hozburun deil. Sevgili Hasan tek ba覺na efsanedir, ayr覺d覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj EnderE » 18 Haz 2017, 11:08

Tabi ki . Bilgi vereceim . Ge癟en senede 700 Yl lik bir mevzu olmutu . Rakam az diye riski umursamamistim lakin akl覺ma gelen de olmutu . Sonra ikayet癟i olmutum . Dosyay覺 癟ok salam haz覺rlam覺t覺m . Sonuc aa覺da g繹r羹l羹yoror.
ResimResim

SM-G900FQ cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj ticktock » 18 Haz 2017, 11:09

Cok gecmis olsun umarim hem hak yerini bulur hem de sizin magduriyetiniz sona erer

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ticktock

Kay覺t: 24 Eki 2009, 22:14

Mesaj akincio » 18 Haz 2017, 11:11

Ender bey ge癟mi olsun. burnun dan gelsin adi h覺rs覺z覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
akincio

Ya: 34
Kay覺t: 06 ub 2014, 16:38

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 71 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners