Watchuseek forumda geçen jomashop şikayeti

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Watchuseek forumda geçen jomashop şikayeti

Mesaj MertYe » 19 Haz 2017, 00:50

EnderE yazdı:Ama gecende ground Sinan hocamın bahsettiği belli bir miktarın üzerindeki saatlerin ek prosedür masraflarında var mıs

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1500 euro o bahsedilen sınır eğer yakın zamanda değişmediyse

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Umutt » 19 Haz 2017, 07:23

TSayiR yazdı:
kuyur yazdı:Ender hocam normalde 50 usd navlun ve yüzde 25 gümrük vergisi ile birlikte 1.300 usd ye gelir, ancak ben iki seferdir Amerika dan gelen bir arkadaşıma rica edip getirtiyorum, kendisine de elden hediye babında bir şeyler alıyorum.

Kuyur hocam, eğer bu saat yazilan şartlarda, jomashop'tan Türkiye'ye gelecekse gumruk vergisi yuzde 20 olmasi lazim.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam haklısın pardon, yalış yazmışım. AB ülkelerinde yüzde 18, diğer ülkelerde yüzde 20 olması lazım.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj TSayiR » 19 Haz 2017, 09:13

MertYe yazdı:
EnderE yazdı:Ama gecende ground Sinan hocamın bahsettiği belli bir miktarın üzerindeki saatlerin ek prosedür masraflarında var mıs

1500 euro o bahsedilen sınır eğer yakın zamanda değişmediyse

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert hocam degismedi, sadece gumruk alt siniri 75 eurodan 30 euroya indirildi.

1500 euro uzeri meblağindan dolayi ticari ithalat sayiliyor. Bu olayi tüm forumdaşlara AYRINTIYA inmeden HERKESin anlayabilecegi kabataslak bir sekilde izah etmeye calisayim.

-Öncelikle Müşavirlik firmasindan iş takibi için müşavir tutmaniz gerekir, işlemlerin daha hizli ve kolay yurumesi adina.
- Sonra bu müşavire Noterden bir vekaletname çikarmaniz gerekir, Sizin adiniza gümrük işlemlerini yapabilmesi için.
- Alacaginiz ürün her ne ise ithalat vergi orani farkli farklidir. Örnegin salliyorum, Saatin vergi orani % 4.5, piyanonun % 3.2, bir motorsikletin %8.7 olabilir (tamamen örneklemedir,oranlari salladim).
-Eğer alacaginiz ürün ÖTV kapsamindaysa, bir de ötv vergisi eklenir.
- Ürüne gumruk vergisi eklenir, AB ülkelerinden %18, AB disi %20.
-ordino masrafi, ardiye ve depolama masrafi vs vs.. gibi ek masraflar cikabilir.
Ne oldu şimdi son hesapta:
Gümrük Vergisi+Müşavirlik ucreti+Noter Vekaletname ucreti+ ithalat vergisi+(varsa ÖTV)+ Varsa Ek Masraflar

Bu yazdiklarim Ayrintiya girilmeden Kabataslak yazilmistir, herhangi bir yanlislik varsa Affolsun ve dogrusuyla düzeltilsin. Amacim göz korkutmak degil, tamamen iyi niyetle yurtdisindan alisveris yapacak olan arkadaslara yardimci olmaktir. Ayrintili ve Mevzuat iceren kesin bilgilere sahip olmak isteyen arkadaşlarin Gümrük Müşavirlerini aramalarini öneriyorum. Saygilar.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj 8bindevir » 19 Haz 2017, 20:20

Şunuda belirtmek isterim 100 de 100 emin olmasamda 2 kere yurtdışı alımlarımda kargo fedex yada ups gibi firmalarla geliyorsa kesinlikle gümrüğe takılıyor. Tahminim depolama parası almak için yaptıkları . Satıcıyla eğer anlaşabilirseniz hangi ülkeden alışveriş yapıyorsanız oranın posta servisine sigortalı ve takipli göndermesini isteyin gümrüğe takılma riski dahada azalıyor emin olun. 350 dolara aldıgım saat fedexle gümrüğe takılırken local post ile gelen başka bir ürünüm fiyatı ise gene 380 dolar gibiydi kapıma kadar ptt getirdi vergisinide ödemedim

Kullanıcı avatarı
8bindevir

Mesaj Emreozcan » 19 Haz 2017, 22:29

Yakinda watchuseek o basigi kilitler!

Ben de gecen sene bir sikayet yazdim, yazdigim markadan reklam/para aldiklari icin tartisma daha yeni baslarken basligi kilitlediler. Jomashop da orada reklam verdigi icin aynisi olur diye dusunuyorum.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners