Paypal Dışında Ödeme Yöntemleri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Paypal Dışında Ödeme Yöntemleri

Mesaj TSayiR » 10 Haz 2017, 22:12

Sayin Arkadaşlar, bir çok butik marka Paypal dışında ödeme yöntemi kabul etmemekte, Paypal'ın da şu anki durumu karanlık görünmekte, bunu aşmanın bir yolu var mıdır? Başka bir ödeme yöntemi söz konusu mudur?
Bu markalarin müşteri hizmetleri ile görüştüğümde (sagolsunlar super insanlar, hizli ve yardimseverler, ellerinden geleni fazlasiyla yaptilar) kendilerine Aliexpress Alipay'i önerdim, Amazon Payment i onerdim, bunlarla calismadiklarini ve taobao diye bir site ile calistiklarini soylediler. Taobao'yu arastirdigimdaysa karsima sadece kendi dilinde hizmet veren ve kesinlikle kendi ulkesi disina gonderim yapmayan ve orda ikamet etme sarti olan bir site ile karsilastim. E haliyle nolcak simdi derken işin icine araci siteleri cikti, amerikaniste,amerikadan al benzeri, google a yazinca birsuru cikiyor. Taobaoturkiye vs vs.. en guvenilir diye karsima bir site cikti arastirmalarim sonucu ismi yoybuy. Bu firmada aracilik ve kargo fiyatini abartmiş. 350 dolarlik saate nerdeyse 120 dolar gibi bir fiyat cikariyor.

Sizlerin fikirleri nedir? Ne dusunuyorsunuz? Var midir baska yollari?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Re: Paypal Dışında Ödeme Yöntemleri

Mesaj kilicturan » 12 Haz 2017, 13:59

Selamlar,

Bir iki gundur sizin bu konuda neler yapilabilir diye dusunuyorum ancak surekliligi olan bir cozum bulamamistim. Internette paypal hesabi icin cesitli uygulamalar var ancak ne kadar gecerli bilemiyorum. Bugun transferwise firmasindan bir e-posta geldi, borderless account diye yeni bir hizmetlerinden bahsediyor.
Bu arada transferwise'i daha once duymamis olabilirsiniz, ulkeler arasi para transferi icin Turkiye disinda oldukca kullanilan bir araci kurulus diyebiliriz, ben de defalarda bu kurulus uzerinden para transferi yaptim, yani normal bir banka gibi guvenilir goruyorum.
Borderless account hizmetlerinde bahsettigine gore sanki Amerika, Ingiltere veya Avrupa bolgesinde yerel bir hesabiniz varmis gibi hesap acabiliyormussunuz. Eger ornegin Amerika'da boyle bir hesap acabilirseniz bu hesaba bagli bir paypal hesabi olusturup ilgili paypal hesabinizla alisveris yapabilirsiniz diye dusunuyorum. O hesaptaki paraniz azaldiginda da yine muhtemelen transferwise araciligiyla Turkiye hesabinizdan bu hesaba para gonderirsiniz. Incelemeye deger diye dusunuyorum.
https://transferwise.com/borderless?source=publicNavbar
Neither have enough watches, nor have enough time!
Kullanıcı avatarı
kilicturan

Mesaj TSayiR » 12 Haz 2017, 22:55

Tesekkurler. Denemeye deger mi acaba?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj Cotton » 14 Haz 2017, 11:13

Global piyasalarda Bitcoin diye sanal bir para çıkmış bulunmakta, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi.

Sanırım yakın süreçte bu yeni sanal para, paypal ve benzeri ödeme yöntemlerini geride bırakacaktır...
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj maiii » 17 Haz 2017, 15:07

Ben biraz araştırdım. Güvenilebilecek bir yöntem yok gibi.

Hatta kurcaladıkça kendimi kara para mı aklıyorum acaba diye düşünmeden edemedim [emoji16]
Kullanıcı avatarı
maiii

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners