Benzer Saatler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Benzer Saatler

Mesaj Dag » 01 Haz 2017, 10:07

Herkese merhaba;

forumu bir süredir takip etsem de yeni yeni mesaj atmaya vs. başladim. Bir saat danışma başlığından da bu konu fikri aklıma geldi.

"Benzer" kelimesiyle arama yaptim fakat böyle bir konu göremediğim için de yeni konu açayım dedim. İlk konumuz böyle olsun :)

Birbirine fazla benzeyen bazı modeller dikkatimi çekti, sonuçta bir noktada bütün saatleri birbirine benzetmek mümkün olabilir ama bu kadar benzerlik de özgünlükten fire veriyor sanki.

Belki sizlerin de katılımıyla, benim gibi görece daha yeni bu işlere ilgisi bulunan ya da saat alımında öncelikli kriteri tasarım olan kişiler için saat alma ya da almama noktasında referans olacak bir konu başlığı olur burası.

Atıyorum, IWC'ye gücüm yetmez ama çok benzer tasarımı Hamilton modelinde bulurum ya da tam tersi Tag'in bir modelini beğenirim ama IWC Homage gibi duruyor diye almaktan vazgeçerim.

Dikkatimi çeken ilk 3lü
Fiyat skalasına göre

Tabi detaylara inersek akrep/yelkovan - kenarlardaki butonlar vs o zaman farklılaştırmak mümkün, özellikle Hamilton ve IWC'de rakamların fontları bile benziyor Tag font olarak biraz daha ayrişmiş durumda.

Hamilton JazzMaster - 45mm
Tag Heuer Calibre 1887 - 43 mm
IWC Portugieser - 41 mm

Resim

Resim

Resim

Bu iki saati de benzetirim hep ML Pontos Auto Chrono X Jazzmaster Auto Chrono

Resim

Resim

Umarım faydalı bir başlık olur, herkese iyi günler
En son Dag tarafından 01 Haz 2017, 20:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Dag

Benzer Saatler

Mesaj Ground » 01 Haz 2017, 16:28

Başlık iyi olmuş

Bu tarz paylaşımlar için ufak ta olsa mekanizma bilgisi ve kasa çap bilgileri gibi küçük eklentiler yaparsak çok daha iyi olacaktır.

Mesajları okuduğumuzda karşılaştırma yaparken o kriterlerle yeni bilmediğimiz şeyler de öğrenme şansımız olur.

Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Re: Benzer Saatler

Mesaj darksilence » 01 Haz 2017, 22:46

Merhaba,
ilk üçlüde sondan başlayayım
IWC kalite+zerafet :champ: :champ:
Tag 1887 buram buram kalite+güzellik :champ:
Hamilton ise bunların yanında sadece güzel bir chrono..
İkinci ikilide ise
Maurice yakından canlı incelendiğinde optik olarak göz doldurmayan bir model
Hamilton Jazz ise kadranındaki Guilloche baskı detayı ile kadran rengi uyumu ve saat 4 teki tarih müthiş... :super:

Aralarında her ne kadar benzerlik varmış gibi görünse de mutlaka birbirinden ayıran bir detay vardır... :thumbup:
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj Dag » 02 Haz 2017, 06:18

darksilence yazdı:Merhaba,
ilk üçlüde sondan başlayayım
IWC kalite+zerafet :champ: :champ:
Tag 1887 buram buram kalite+güzellik :champ:
Hamilton ise bunların yanında sadece güzel bir chrono..
İkinci ikilide ise
Maurice yakından canlı incelendiğinde optik olarak göz doldurmayan bir model
Hamilton Jazz ise kadranındaki Guilloche baskı detayı ile kadran rengi uyumu ve saat 4 teki tarih müthiş... :super:

Aralarında her ne kadar benzerlik varmış gibi görünse de mutlaka birbirinden ayıran bir detay vardır... :thumbup:

Bu arada Tag 1887 ilk in house saatiymiş Tag Heuer'in ben de yeni öğrendim onu

IWC'ye göre de daha affordable bir noktada :champ:
Kullanıcı avatarı
Dag

Mesaj EnderE » 02 Haz 2017, 07:02

Tag pek homage diye adlandirilabilecek bir fiyata sahip değil . Resimdeki saatin sifirini sanırım 3000 dolardan aşağı alamazsınız . Homage deyince akla max 1000 usdlik saatler geliyor .

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj kiwi21 » 02 Haz 2017, 08:12

Burada benzerden kasıt eğer homage saatler olacaksa forum içinde dolaşımda olan Tisell'i de eklemeliyiz. Sinan abinin Tisell'i yakından inceleme fırsatım olmuştu. Sub'a sub'tan daha fazla benziyordu :P Kalitesi de homage'a göre oldukça tatminkardı :thumbup:

Resim

Resim
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj Dag » 02 Haz 2017, 08:13

EnderE yazdı:Tag pek homage diye adlandirilabilecek bir fiyata sahip değil . Resimdeki saatin sifirini sanırım 3000 dolardan aşağı alamazsınız . Homage deyince akla max 1000 usdlik saatler geliyor .

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam onu örnek vermek için söylemiştim, atiyorum konuda böyle benzer saat birikimleri olursa

şu şu senaryolar olabilir gibisinden :)

Dün tekrar inceledim zaten 1887'yi InHouse mekanizmasi olduğunu öğrenince de beğenim arttı saate karşı

İyi günler :champ:
Kullanıcı avatarı
Dag

Mesaj Dag » 02 Haz 2017, 08:16

kiwi21 yazdı:Burada benzerden kasıt eğer homage saatler olacaksa forum içinde dolaşımda olan Tisell'i de eklemeliyiz. Sinan abinin Tisell'i yakından inceleme fırsatım olmuştu. Sub'a sub'tan daha fazla benziyordu :P Kalitesi de homage'a göre oldukça tatminkardı :thumbup:

Resim

Resim

Zaten benzer saat olayından yürürsek bu konuda bir sürü Submariner benzeri görürüz sanırım :lol:

Davosa'nin filan da Sub'a baya benzer bir modeli var
Kullanıcı avatarı
Dag

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 89 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners